(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ПЕАТ, ЕВЕ КОЈ НАЈДОБРО
(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ПЕАТ, ЕВЕ КОЈ НАЈДОБРО
НЕПРАВДАТА БОЛИ ПА ДУРИ И АКО ДЕЛ ОД БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО КАДЕ БУКВАЛНО СЕ ЈАДЕ ОД ЗЛАТНИ ЛАЖИЦИ И ТАЊИРИ - ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ
НЕПРАВДАТА БОЛИ ПА ДУРИ И АКО ДЕЛ ОД БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО КАДЕ БУКВАЛНО СЕ ЈАДЕ ОД ЗЛАТНИ ЛАЖИЦИ И ТАЊИРИ - ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ
ЗАЕВ: ЕДНА РАБОТА МИ СМЕТА КАЈ НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ШТО НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ГО РАЗБЕРАМ...
ЗАЕВ: ЕДНА РАБОТА МИ СМЕТА КАЈ НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ШТО НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ГО РАЗБЕРАМ...
Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, имал различни ставови од раководството на ДУИ
Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, имал различни ставови од раководството на ДУИ
БРАВО - Заев: Извозот расте, продолжува поддршката за сите дејности
БРАВО - Заев: Извозот расте, продолжува поддршката за сите дејности
(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: СДСМ НАПРАВИ РЕВОЛУЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ЖЕНАТА ВО ЗЕМЈАВА, НО ВО ЗЕМЈАВА ИМА ЕДЕН ЧУДЕН ПАРАДОКС, ЖЕНИТЕ ДОМА И СО ДЕЦАТА РАБОТАТ 3 ПАТИ ПОВЕЌЕ, АМА ОЧЕКУВАМЕ ТИЕ ДА СЕ БОРАТ ВО БИЗНИСОТ И ПОЛИТИКАТА СО ИСТА ЕНЕРГИЈА И ПОСВЕТЕНОСТ КАКО И МАЖИТЕ?!
(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: СДСМ НАПРАВИ РЕВОЛУЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ЖЕНАТА ВО ЗЕМЈАВА, НО ВО ЗЕМЈАВА ИМА ЕДЕН ЧУДЕН ПАРАДОКС, ЖЕНИТЕ ДОМА И СО ДЕЦАТА РАБОТАТ 3 ПАТИ ПОВЕЌЕ, АМА ОЧЕКУВАМЕ ТИЕ ДА СЕ БОРАТ ВО БИЗНИСОТ И ПОЛИТИКАТА СО ИСТА ЕНЕРГИЈА И ПОСВЕТЕНОСТ КАКО И МАЖИТЕ?!
(ВИДЕО) Заев на онлајн трибина на Форум на жени: Ќе се воведе секретаријат во владата за родова еднаквост, нема да дозволиме ниту една форма на родово базирано насилство, држвата е тука да ги заштити жените и девојчињат
(ВИДЕО) Заев на онлајн трибина на Форум на жени: Ќе се воведе секретаријат во владата за родова еднаквост, нема да дозволиме ниту една форма на родово базирано насилство, држвата е тука да ги заштити жените и девојчињат
ЖОЛТ КАРТОН ЗА ДУИ: Вишото јавно обвинителство на Скопје го зароби предметот за првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на казни затвор и од ноември лани не ѝ го дава на Скопска апелација
ЖОЛТ КАРТОН ЗА ДУИ: Вишото јавно обвинителство на Скопје го зароби предметот за првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на казни затвор и од ноември лани не ѝ го дава на Скопска апелација

ВЕСТ БРОЈ ЕДЕН ДЕНЕСКА ВО СВЕТОТ: ТРАМП ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА!

Белата куќа објави изјава од лекарот на американскиот претседател Доналд Трамп со која се потврдува дека претседателот и првата дама Меланија Трамп се позитивни на Ковид-19.

Во писмото со датум од 1 октомври, лекарот од Белата куќа Шон П. Конли вели дека добил потврда дека Претседателот и првата дама се позитивни на коронавирус.

Тој рече дека „и двајцата се добро во овој момент и планираат да останат дома во Белата куќа за време на нивното опоравување“.

Конли додаде дека очекува Трамп „да продолжи да ги извршува своите должности без нарушувања додека се опоравува“.

По објавата на Трамп на Твитер, во која соопшти за дијагнозата, се огласи и првата дама.

„Се чувствуваме добро и ги одложив сите претстојни ангажмани“, напиша Меланија Трамп. „Ве молиме, бидете сигурни дека сте безбедни и сите заедно ќе минеме низ ова“.

Американскиот претседател утрово објави на Твитер дека тој и сопругата Меланија се позитивни на Ковид-19. Како што наведе, двајцата одат веднаш во карантин.

Претходно соопшти дека неговата блиска соработничка, Хоуп Хикс (31) е позитивна на Ковид-19. Хикс е најблискиот соработник на Трамп кој е позитивен на Ковид, а според Би-Би-Си, таа патувала со авион со него на дебата со Џо Бајден во Охајо и била снимена како излегува од авионот без маска.

Таа исто така патуваше со Трамп со хеликоптер на митинг во Минесота.

Блумберг јави дека Хикс при враќањето од Минесота покажала први симптоми на болеста. Според Си Ен Ен дел од персоналот на Белата куќа знаела дека таа е дијагностицирана и во близок контакт со Трамп, но тој сеедно, вчера бил во Њу Џерси, каде во затворено прибирал донации за изборната кампања.

Желби за брзо опоравување преку Твитер искажаа голем број политичари и од Републиканската и од Демократската партија. Меѓу нив е и потпретседателот на САД Мајк Пенс, кој според американските медиуми, ќе мора да оди во изолација бидејќи бил во близок контакт со Трамп. Медиумите посочуваат дека Трамп имал голем број контакти во изминатите денови и оти може ќе биде тешко да се следат сите. Во изолација ќе треба да оди и голем дел од персоналот во Белата куќа, па се поставува прашањето како тоа ќе се одрази на понатамошната претседателска кампања. Си Ен Ен посочува дека ќе треба да се тестира и демократскиот кандидат Џо Бајден, кој беше во контакт со Трамп за време на првата предизборна претседателска дебата. Медиумите, исто така, посочуваат дека ниту Трамп, ниту неговото семејство, освен Меланија, на дебатата не носеле маски и не ја почитувале мерката за физичко дистанцирање.

Ен Би Си њуз потенцира дека досега биле заразени и други топ политичари, меѓу кои и британскиот премиер Борис Џонсон и бразилскиот претседател Жаир Болсонеро и оти заедничко за тројцата е што ја потценувале сериозноста на вирусот.

Во меѓувреме, по објавата за дијагнозата на Трамп, Фјучерс договорите паднаа за 400 поени.

loading...

Attack on Titan Season 2 Episode 12 at website https://kissanimeonline.com konosuba kissanime

Naruto: Shippuden (https://funimationfree.com/m/1Dr) Episode 500 at Funimation funimation youtube