На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

ТАЖНА ВЕСТ ВО БРИТАНИЈА: НА 99 ГОДИНИ ПОЧИНА ПРИНЦОТ ФИЛИП, СОПРУГОТ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

Денеска кралската палата во соопштение до јавноста извести дека починал принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета. Тој ја носеше титулата војвода од Единбург, Шкотска.

По потекло е грк, и беше познат по својот неверојатен смисол за хумор и тоа баш оној британски црн хумор во кралски стил исмевајќи ги племињата во Африка и средна Америка и слични други досетки при средбите на кралицата со разни политичари од светот. Еве што пишува Википедија за него:

Prince Philip, Duke of Edinburgh (born Prince Philip of Greece and Denmark,[1] 10 June 1921 – 9 April 2021)[fn 1] was a member of the British royal family as the husband of Queen Elizabeth II.

Philip was born into the Greek and Danish royal families. He was born in Greece, but his family was exiled from the country when he was an infant. After being educated in France, Germany, and the United Kingdom, he joined the British Royal Navy in 1939, aged 18. From July 1939, he began corresponding with the thirteen-year-old Princess Elizabeth, whom he had first met in 1934. During the Second World War he served with distinction in the Mediterranean and Pacific Fleets. After the war, Philip was granted permission by George VI to marry Elizabeth. Before the official announcement of their engagement in July 1947, he abandoned his Greek and Danish titles and styles, became a naturalised British subject, and adopted his maternal grandparents’ surname Mountbatten. He married Elizabeth on 20 November 1947. Just before the wedding, he was granted the style His Royal Highness and created Duke of Edinburgh, Earl of Merioneth and Baron Greenwich by King George VI. Philip left active military service when Elizabeth became queen in 1952, having reached the rank of commander, and was made a British prince in 1957.

Philip had four children with Elizabeth: Charles, Prince of Wales; Anne, Princess Royal; Prince Andrew, Duke of York; and Prince Edward, Earl of Wessex. Through a British Order in Council issued in 1960, descendants of the couple not bearing royal styles and titles can use the surname Mountbatten-Windsor, which has also been used by some members of the royal family who do hold titles, such as Anne, Andrew, and Edward.

A sports enthusiast, Philip helped develop the equestrian event of carriage driving. He was a patron, president, or member of over 780 organisations, and he serves as chairman of The Duke of Edinburgh’s Award, a self-improvement program for young people aged 14 to 24.[2] He was the longest-serving consort of a reigning British monarch and the longest-lived male member of the British royal family. Philip retired from his royal duties on 2 August 2017, aged 96, having completed 22,219 solo engagements since 1952, and died on 9 April 2021, at the age of 99.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Revengers (Dub) Episode 15

dubbed anime WONDER EGG PRIORITY

4anime.biz Bleach

anime sites Josee, the Tiger and the Fish

watch anime dub Death Note