Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск

Twitter потврди дека двајца од топ-шефовите ја напуштаат компанијата. Социјалните мрежи доживуваат еден од најголемите пресврти откако Елон Маск ги објави своите планови да ја купи компанијата.

Двајцата кои заминуваат се раководители на базата на потрошувачи и управувањето со приходите. Покрај тоа, од оваа недела, компанијата престана да вработува нови луѓе, со исклучок на „критичните за бизнисот улоги“.

Кајвон Бејкпур, кој претходно го водеше потрошувачкиот оддел на Twitter и Брус Фалк, кој ги следеше приходите, во четвртокот напишаа дека заминувањето не е нивна одлука. Бејкпур рече дека моментално бил на татковско отсуство и дека бил разочаран што г-дин Параг Агравал го замолил да замине, кој „сака да го води тимот во друга насока“.

„Ќе појаснам дека и мене ме отпуштија (од Параг), изјави Фалк, цитиран од Би-Би-Си.
Сепак, се чини дека подоцна го избриша својот твит. Во неговата биографија на Twitter веќе пишува „невработен“.

Џеј Саливан, кој ја предводеше единицата за потрошувачи за време на одморот на Бејкпур, ќе стане постојан шеф на одделот. Тој ќе го надгледува и тимот за приходи додека таму не биде назначен нов шеф.

Се чини дека аналитичарите на пазарот гледаат некаква поврзаност помеѓу заминувањето на двајцата врвни шефови и изјавата на Маск дека треба да се укине трајната забрана за профилот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Маск смета дека трајните забрани треба да важат само за ботови и профили кои генерираат спам. Така, милијардерот јасно стави до знаење дека „Трамп мора да се врати на Twitter“.

Самиот Трамп изјави дека нема амбиции да се врати на Twitter. Наместо тоа, тој сака да развие своја социјална мрежа, Truth Social.

loading...

Go88 – Thiên đường giải trí cùng Game bài đổi thưởng hot nhất go88 hotline sổ kết quả go88

sunwin club apk sunwin ăn chơi tại sunwin88