(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ТРАМП НЕМА ЖИВ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР: Истрага во Министерството за правда околу неговите обиди за поништување на резултатите од претседателските избори во САД

Генералниот инспектор на Министерството за правда на САД, Мајкл Хоровиц, соопшти денеска дека е започната истрага за можно влијание врз претседателските избори кои се одржаа минатата година во ноември.

Планирано е да се истражи дали актуелни или поранешни службеници во Министерството биле вклучени во обиди да влијаат врз резултатите од изборите.

Истрагата нема да ги опфати другите служби и министерства.

Истрагата започна откако „Њујорк тајмс” објави дека поранешениот заменик јавен обвенител, Џефри Кларк, разговарал со поранешниот претседател Доналд Трамп во врска со смена на вршителот на должност јавен обвинител.

Меѓу водечките луѓе во Министерството, Кларк поттикнувал сомнеж во сертификацијата на резултатите од страна на изборниот колеџ и ја промовирал идејата на Трамп дека изборите се фалсификувани. Претседателот потоа го смени Џефри Розен од позицијата вршител на должност јавен обвинител и на негово место е поставен Кларк.

Барање за ваква истрага дојде од Чак Шумер, демократски лидер на мнозинството во Сенатот, кој во саботата изјави дека „е несфатливо како може лидер во Министерството за правда на Доналд Трамп да прави заговор за поништување на волјата на народот”.

Ова е втора истрага поврзана со напорите на службеници од поранешната администрација за промена на резултатот од изборите.

Хоровиц претходно започна увид во тоа дали официјални лица на Трамп незаконски го притиснале Бјанг Пак, обвинител на САД од Атланта, да преземе чекори за поништување на резултатот од изборите во оваа сојузна држава.

По притисокот од Белата куќа да го стори тоа, Пак поднесе оставка.

loading...

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru: Washio Sumi no Shou 3 - Yakusoku Episode Full

GoGoAnime: Dance in the Vampire Bund: Special Edition anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl

Sites google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home