Ковачевски: Вклучивме околу 200 невработени лица за поддршка и грижа на над 1.500 лица со попречености
Ковачевски: Вклучивме околу 200 невработени лица за поддршка и грижа на над 1.500 лица со попречености
Ковачевски: Нема ништо ново во однос на францускиот предлог, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Нема ништо ново во однос на францускиот предлог, разговорите продолжуваат
БРАВО АЈДЕ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Нова најголема инвестиција од 126 милиони евра на „Гересхајмер” од основањето на ТИРЗ
БРАВО АЈДЕ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Нова најголема инвестиција од 126 милиони евра на „Гересхајмер” од основањето на ТИРЗ
ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина

Турција со авиони, хеликоптери и дронови ги нападна Курдите во северен Ирак

Турски воени авиони, хеликоптери и беспилотни летала погодија курдски воени цели, кампови, тунели, засолништа и складишта за муниција во северен Ирак, изјави министерот за одбрана Хулуси Акар за државната новинска агенција Анадолу.

„Засега нашата операција продолжува успешно според планираното и вклучува и ангажман на командоси. Целите се идентификувани и окупирани во првата фаза“, рече тој, но не даде информации за жртви во операцијата. Операцијата наречена „Стиснување на канџите“ има за цел да спречи терористички напади, да ја зајакне граничната безбедност и е поддржана од артилеријата, додаде Акар.

Офанзивата е дел од кампањата на Турција во Ирак и Сирија против милитантите на Курдската работничка партија (ПКК) и милициите на сириските Курди кои Анкара ги смета за терористички.

loading...

https://go88.gg/

https://sunwin.fan/