Пендаровски: Бугариja отстапи од барањето Бугарите да се внесат во повеќе членови на уставот, сега бараат да бидат само во Преамбулата на Уставот
Пендаровски: Бугариja отстапи од барањето Бугарите да се внесат во повеќе членови на уставот, сега бараат да бидат само во Преамбулата на Уставот
ДЕВЕТИ КОНГРЕС НА ПЦЕР, САМКА ИБРАИМОСКИ ИЗБРАН ПОВТОРНО ЗА ЛИДЕР
ДЕВЕТИ КОНГРЕС НА ПЦЕР, САМКА ИБРАИМОСКИ ИЗБРАН ПОВТОРНО ЗА ЛИДЕР
Османи до Димовски: Не се согласувам со начинот на кој ги делиш прашањата на „албански“ и „македонски“
Османи до Димовски: Не се согласувам со начинот на кој ги делиш прашањата на „албански“ и „македонски“
РАМАДАНИ: Бугарите, кои се тука отсекогаш и затоа треба да бидат во Уставот. И ќе бидат наши соседи и комшии, и со ЕУ, и без ЕУ
РАМАДАНИ: Бугарите, кои се тука отсекогаш и затоа треба да бидат во Уставот. И ќе бидат наши соседи и комшии, и со ЕУ, и без ЕУ
(ВИДЕО) НОВИНАРОТ И СНИМАТЕЛ НА ИНФОМАКС НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ПРЕСОТ СО КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕРОТ ЖЕСТОКО МУ ОДГОВОРИ НА МИЦКОВСКИ: НИКОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО АСИМИЛИРА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!
(ВИДЕО) НОВИНАРОТ И СНИМАТЕЛ НА ИНФОМАКС НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ПРЕСОТ СО КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕРОТ ЖЕСТОКО МУ ОДГОВОРИ НА МИЦКОВСКИ: НИКОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО АСИМИЛИРА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЛЕСНО ВИ Е ВАС СИН НА УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР ОБЕЗБЕДЕН ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ШТО ЌЕ ПРАВИ НАРОДОТ БЕЗ ЕУ, СИТЕ ЌЕ ИЗВАДАТ БУГАРСКИ ПАСОШИ!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЛЕСНО ВИ Е ВАС СИН НА УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР ОБЕЗБЕДЕН ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ШТО ЌЕ ПРАВИ НАРОДОТ БЕЗ ЕУ, СИТЕ ЌЕ ИЗВАДАТ БУГАРСКИ ПАСОШИ!
(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ ДРМА, ГО НАТЕРА МИЦКОВСКИ ДА СЕ ВРАТИ И ДА ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊЕ НА НОВИНАРКА ОД ТЕЛМА
(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ ДРМА, ГО НАТЕРА МИЦКОВСКИ ДА СЕ ВРАТИ И ДА ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊЕ НА НОВИНАРКА ОД ТЕЛМА
ДЕЦАВА СЕ ИСПОТЕПАА СО БРЗО ВОЗЕЊЕ, ГЛЕДААТ ФИЛМОВИ И МИСЛАТ ДЕКА ЖИВОТОТ Е ФИЛМ: Загина 24-годишно момче, а друго е тешко повредено, излетале со „бмв“ кај Кичево
ДЕЦАВА СЕ ИСПОТЕПАА СО БРЗО ВОЗЕЊЕ, ГЛЕДААТ ФИЛМОВИ И МИСЛАТ ДЕКА ЖИВОТОТ Е ФИЛМ: Загина 24-годишно момче, а друго е тешко повредено, излетале со „бмв“ кај Кичево

УАПСЕН МАЖОТ КОЈ РАНИ 10 ЛУЃЕ ВО ЊУЈОРК Пукал 33 пати во вагон во метрото, активирал димни бомби, се борел со ментална болест

Вооружениот напаѓач активирал димни бомби во преполн вагон на метрото, а потоа со пиштол пукал најмалку 33 пати, соопшти полицијата. Петорица од десетината ранети се во критична состојба, а на уште десет им е укажана помош од вдишување чад и повреди.

Уапсен е мажот кој вчера со огнено оружје изврши напад во воз во метрото во Њујорк и рани десет луѓе. Френк Р. Џејмс (62) е приведен на Менхетен, изјави полициски претставник.

Претходно, напаѓачот на социјалните мрежи објавувал видеа на кои вели дека САД се расисти, преплавени со насилство и го критикува градоначалникот на Њујорк Ерик Адамс. Тој зборувал и за неговата борба со ментална болест.

Вооружениот напаѓач активирал димни бомби во преполн вагон на метрото, а потоа со пиштол пукал најмалку 33 пати, соопшти полицијата.

Петорица од десетината ранети се во критична состојба, а на уште десет им е укажана помош од вдишување чад и повреди.

Напаѓачот избега за време на хаосот по нападот во метрото, но оставил многу траги и предмети, меѓу кои пиштол купен кај заложник и клучот од комбето што го изнајмил, и врз основа на тоа бил идентификуван и пронајден

loading...

go88 rút tiền bị từ chối bằng thống kê tài xỉu go88 go88 online

sunwin bịp như thế nào Tải Tài Xỉu Sunwin APK IOS Mới Nhất sunwin club