Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже

УКРАИНА ГИ МЛАТИ РУСИТЕ ИМ ГИ УНИШТУВА ТЕНКОВИТЕ И КАМИОНИТЕ СО ОВА ОРУЖЈЕ КОЕ ГО ДОБИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТУРЦИЈА И ЕРДОГАН!

Kemal Nazim
Bajraktar ​​TB2 SIHA go uništija ruskiot okupaciski konvoj koj vleze vo ukrainskiot grad Herson.
Ukrainskata ambasada vo Turcija ova go objavi vo svojot profil na Tviter i reče:
„Ukrainskite vozduhoplovni sili go neutraliziraa ruskiot konvoj koj vleze vo gradot Kerson koristejḱi Bayraktar TB2 SİHA“.
Po porakata na Ukrainskata Ambasada prviot čovek na kompanijata Selčuk Bayraktar slednoto go spodeli:
„Ona što se slučuva vo svetot jasno go pokažuva toa;
Nacionalnata tehnologija i silnata i nezavisna odbranbena industrija se od vitalno značenje za naciite.
Edinstveniot način za celosno nezavisna, silna i prosperitetna Turcija e Nacionalniot tehnološki poteg.
Najostro ja osuduvam nezakonskata invazija na Rusija so ignoriranje na suverenitetot na nezavisna nacija.
Krim, tatkovinata na našite turski braḱa koi se sprotivstavuvaat na okupacijata i ja poddržuvam Ukraina“
Toj napravi presvrt vo Turskata odbrambena Tehnologija vo integrirana sorabotka so Turskata voena imdustrija gi razvija najvisoko tehnološkite bezpilotni letala kako i naredni proekti što se od vitalno značenje za Turskite voeni sili.
a so organiziranje na najgolemi Tehnofest nastani razdviži nekolku milioni od Turskata mladina dase fokusiraat i da se takmicat vo sverata na najvisokata tehnologija.
Turskiot Tehnološki inovator Selčuk Bayraktar e voedno i zet na Erdogan!

loading...

anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

One Piece

english dubbed anime One-Punch Man

anime to watch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeDao My Dress-Up Darling Episode 7

sites to watch anime AnimeDao Seirei Gensouki: Spirit Chronicles