ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега, престанете да правите драми и трагедии
ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега, престанете да правите драми и трагедии
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители

Украина ја обвини Унгарија дека му помага на Путин и го уништува единството на ЕУ

Киев ја обвини Унгарија дека му помага на Путин во војната против Украина еден ден откако Виктор Орбан изјави дека е подготвен да купува руски гас во рубли за разлика од другите земји од Европската Унија.

„Будимпешта влезе во нова фаза: му помага на Путин да продолжи со својата агресија против Украина“, изјавил портпаролот на украинското Министерство за надворешни работи, Олег Николенко.

„Унгарија со таквата позиција го уништува единството на Европската Унија“, рекол тој.

„Киев ги анализира изјавите на Унгарија, која изрази подготвеност да го плати рускиот гас во рубли и смета дека тоа е непријателски однос кон нашата земја“, изјавил Николенко, пренесуваат медиумите во светот.

Тој го нарекол циничен предлогот на Унгарија до рускиот претседател Владимир Путин да дојде во Будимпешта, која нуди организирање руско-украински разговори.

„Ако Унгарија навистина сака да стави крај на оваа војна, еве што да прави: да престане да го поткопува единството на Европската Унија, да ги поддржи новите санкции против Русија и воената помош за Украина и да не создава дополнителни извори на финансирање за руската воена машина“, рекол тој.

Европската Унија в петок ја разгледува петтата рунда санкции, кои првпат ќе го опфатат енергетскиот сектор со ембарго за купување руски јаглен и затворање на пристаништата во Унијата за руски бродови.

Според светските гласила, во списокот на санкционирани треба да се најдат и двете возрасни ќерки на Владимир Путин и уште неколку руски олигарси.

loading...

cách tải go88 Tải go88 apk ios về ip - Android Game bài đại gia go88 live

https://tai.sunwin.gg/