ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

НОВА 700 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНА ВОЕНА ПОМОШ ЗА УКРАИНЦИТЕ – ТИЕ МОЖЕ ДА ПОБЕДАТ ВО ВОЈНАТА СО РУСИЈА АКО ГО ИМААТ ВИСТИНСКОТО ОРУЖЈЕ, КАЖА ШЕФОТ НА ПЕНТАГОН ПО ПОСЕТАТА НА КИЕВ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера се сретна со секретарот за одбрана Лојд Остин и државниот секретар Ентони Блинкен. (Фото: Фејсбук/Зеленски)

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин вчера беше во Киев, заедно со државниот секретар Ентони Блинкен, што беше највисока американска делегација во Украина од почетокот на руската инвазија во февруари.

Тој кажа дека во главниот град изгледа како работите да се враќаат во нормала.

Според Остин, природата на војната во Украина еволуирала така што на Украина сега и се потребни оружја со долг дострел, како и тенкови. Тој вели дека е тешко за САД да води сметка што се случува со оружјето кога ќе биде пренесено во Украина, бидејќи нема американски војници на терен, но додаде дека зборувал со Украинците оружјето да биде следено најдобро што може.

„Првиот чекор кон победа е да веруваш дека можеш да победиш. Ние веруваме дека можеме да победиме, тие можат да победат ако ја имаат вистинската опрема и вистинската поддршка“, кажа Остин по средбата со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Шефот на Пентагон додаде дека Зеленски е благодарен за сè што прави САД, но е сконцентриран на она што му е потребно за да биде успешен во војната.

За време на вчерашната посета, САД соопшти дека е одобрена нова воена помош за Украина, овојпат во вредност од 700 милиони долари.

loading...

code go88 Go88 Club | Go88.Live - Thiên Đường Cờ Bạc Online go88 cổng quốc tế

sunwin energy sunwin life sunwin pro plus apk