МЗШВ: Со усвојувањето на ребалансот на Буџетот се исплаќаат субвенции кон 45 илјади земјоделци - За прв пат се воведува и можност за авансна исплата
МЗШВ: Со усвојувањето на ребалансот на Буџетот се исплаќаат субвенции кон 45 илјади земјоделци - За прв пат се воведува и можност за авансна исплата
Сопатничка на мотоцикл загина во сообраќајка во Скопје
Сопатничка на мотоцикл загина во сообраќајка во Скопје
ЗНАЧИ СЕПАК ПРЕДЛОГОТ И НЕ Е ТОЛКУ ЛОШ: Речиси 60 отсто од Бугарите сметаат дека „францускиот предлог“ не ги зема предвид интересите на Бугарија
ЗНАЧИ СЕПАК ПРЕДЛОГОТ И НЕ Е ТОЛКУ ЛОШ: Речиси 60 отсто од Бугарите сметаат дека „францускиот предлог“ не ги зема предвид интересите на Бугарија
Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци, Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор
Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци, Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор
Над 200 луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул
Над 200 луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул
Паднати кровови на куќи и згради, откорнати дрвја и бандери во невремето во Делчево
Паднати кровови на куќи и згради, откорнати дрвја и бандери во невремето во Делчево
МВР: 262 санкционирани возачи во Скопје, 58 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени
МВР: 262 санкционирани возачи во Скопје, 58 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени
ПРЕМИЕРА: НОВАТА OPEL ASTRA ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА
ПРЕМИЕРА: НОВАТА OPEL ASTRA ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА

Украинците го потопија најголемиот руски воен брод, гордоста на црноморската флота, крстосувачкиот крузер Москва

И покрај оштетувањата од вчерашната екплозија, руското Министерство за одбрана вчера кажа дека бродот е во пловечка состојба, но оти подоцна потонал во морето при враќањето во пристаништето

Рускиот воен брод „Москва“ од Црноморската флота, потона при враќањето во пристаништето, откако вчера беше оштетен при експлозија, соопшти руското Министерство за одбрана, а пренесе Гардијан.

И покрај оштетувањата, руското министерство за одбрана вчера кажа дека бродот е во пловечка состојба, но подоцна потонал во немирното море при враќањето назад во пристаништето.

Во најновото соопштение на руското министерство за одбрана се вели вели дека нивниот ракетен крстосувач „Москва“ потонал во Црното Море во близина на јужна Украина, а сè уште не е јасно дали бродот бил погоден од украинско вооружување.

Во меѓувреме, портпаролот на Пентагон, Џон Кирби, смета дека инцидентот со крстосувачот „Москва“ само краткорочно ќе влијае врз воениот потенцијал на Русија, со констатација оти руската морнарица има доволно капацитети.

Според Кирби, Русија од почетокот на инвазијата во Украина имала меѓу десет и 20 активни воени бродови во Црното и во Азовското Море, така што е тешко да се процени каков точно ќе биде ефектот од онеспособувањето на овој брод.

„Тие се уште имаат доволен број воени капацитети на море -заклучува Кирби.

Претходно, се информираше оти бродот е тешко оштетен при експлозија која предизвика пожар, до кој, според официјален Киев, дошло откако украинските сили ги испукале своите проектили „Нептун“ кон бродот.

Русија, пак, тврдеше оти до пожарот дошло откако муницијата на бродот експлодирала

loading...

quy luật bầu cua go88

tại sunwin về máy sunwin của tùng vàng sunwin đánh bài