Русија прави масакар во Украина: Под урнатини на зграда во Мариупол најдени 200 тела
Русија прави масакар во Украина: Под урнатини на зграда во Мариупол најдени 200 тела
Пендаровски: Одлуката на СПЦ ќе придонесе за исправање на историските неправди
Пендаровски: Одлуката на СПЦ ќе придонесе за исправање на историските неправди
Османи: Честитки до МПЦ и до сите верници кои што долго време ја чекаа оваа правична одлука
Османи: Честитки до МПЦ и до сите верници кои што долго време ја чекаа оваа правична одлука
Нека е за многу години овој голем ден, историски за православието и за македонската државност, напиша на Фејсбук поранешниот премиер Зоран Заев
Нека е за многу години овој голем ден, историски за православието и за македонската државност, напиша на Фејсбук поранешниот премиер Зоран Заев
Тренчевска: Преку подобрување на условите за странски работници и поедноставување на законските процедури, придонесуваме во намалувањето на дефицитот на работна сила
Тренчевска: Преку подобрување на условите за странски работници и поедноставување на законските процедури, придонесуваме во намалувањето на дефицитот на работна сила
Архиепископ Стефан: 55 години седевме и чекавме во тремот, сега имаме кој да се погрижи за нас
Архиепископ Стефан: 55 години седевме и чекавме во тремот, сега имаме кој да се погрижи за нас
Шаќири во Лондон се сретна со стипендисти на АУЕ ФОН: Некој од вас ќе биде следниот Илон Маск
Шаќири во Лондон се сретна со стипендисти на АУЕ ФОН: Некој од вас ќе биде следниот Илон Маск
Николоски, Муцунски, Мисајловски, Мицевски, Сајкоски, Милошоски: Радувај се Македонијо! Да ни е вековита автокефалноста!
Николоски, Муцунски, Мисајловски, Мицевски, Сајкоски, Милошоски: Радувај се Македонијо! Да ни е вековита автокефалноста!

Украинците ја фатиле српската снајперистка која се бори на страната на сепаратистите од Доњецк и е одговорна за над 40 убиства

Украинците соопштија дека ја фатиле српската снајперистка Багира, кој со години се бори за проруските сепаратисти во Донбас.

Тие велат дека Багира, на која вистинското име и е Данијела Лазовиќ, пукала во нивните војници заробени во делови на Донбас.

Украинските медиуми ја пренесоа и објавата на украинскиот војник кој на Фејсбук објави фотографија од запленетите документи на Лазовиќ. Тие го носат лажното име на Ирина Старикова, под кое се верува дека Багира оперирала на боиштата во источна Украина. Во документот се фалсификувани и податоци за раѓање, и пишува дека е родена во Доњецк во 1981 година.

Медиумите ја наведуваат и нејзината наводна изјава според која рекла дека другарите ја оставиле знаејќи дека е ранета и дека ја оставиле да умре.

Информации за фаќањето на Лазовиќ објави и Ѓорѓи Ревишвили, истражувач на Катедрата за воени студии на Кралскиот колеџ во Лондон. Тој рече дека таа е одговорна за убиството на 40 Украинци, вклучително и цивили. Украинците со години се обидуваат да ја фатат.

Во 2014 година, Лазовиќ им се придружи на проруските сепаратисти во регионот на Доњецк.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Horimiya

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

animeflix website Naruto (Uncropped) (Dub)

english dubbed anime SHAMAN KING (2021)