(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

УКРАИНЦИТЕ ПОКАЖАА НЕВЕРОЈАТНА ХРАБРОСТ И ФАНАТИЧНА ОДЛУЧНОСТ – ДОДЕКА РУСКИ БОМБИ ИМ ЈА РАМНАТ СО ЗЕМЈА ДРЖАВАТА, ГО ОДБИЈА ПРЕДЛОГОТ НА РУСИЈА ДА БИДАТ НЕУТРАЛНИ

Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски кажа дека рускиот предлог Украина да усвои неутралност во австриски стил е неприфатлив за земјата.

Михајло Подољак, член на украинскиот преговарачки тим, им кажа на локалните медиуми дека секој мировен договор мора да биде под украински услови кои го штитат суверенитетот на земјата.
„Го разбираме обидот на нашите партнери да останат проактивни во процесот на преговорите. Но Украина сега е во состојба на директна војна со Русија“, кажа Подољак.

Јасно му е, како што кажа, дека се спомнуваат австрискиот и шведскиот модел на неутралност.

„Затоа моделот може да биде само украински и само со законски проверени безбедносни гаранции. И без други модели или опции“, додаде тој.

Шведскиот или австрискиот модел ќе значи дека Украина ќе може да ја задржи својата војска, но нема да може да странски трупи или бази на нејзина територија.

loading...

anime to watch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime website Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24

ani watch app Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation