Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

УНХЦР: Во 2021 година над 3.000 мигранти загинале обидувајќи се да стигнат во Европа

Во 2021 година 3.077 луѓе загинаа или исчезнаа во Средоземно Море и Атлантски Океан во обид да стигнат до Европа, се наведува во најновиот соопшти извештај на Високиот комесаријат за бегалци на Обединети нации (УНХЦР).

УНХЦР апелира на итна акција за борба против зголемување на бројот на смртни случаи помеѓу барателите на азил и другите мигранти кои се обидуваат да стигнат до Европа.

Во извештајот се наведува дека бројот на загинати или исчезнати мигранти минатата година е двојно поголем од 2020 година, кога по морски пат загинале или исчезнале 1.544 луѓе.

loading...

auto tài xỉu go88 go88 pc cách tải go88 ios

game tài xỉu sunwin Sunwin – Ông Hoàng đổi thưởng, đẳng cấp game bài đại gia link tải sunwin ios