Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

УЖАС – Заменик-градоначалникот на Мариупол за Би-би-си: Од улиците собравме 1 207 тела

Орлов рече дека не е можно да се евакуираат луѓето од градот или да се донесе помош

Заменик-градоначалникот на опколеното јужно пристаниште Мариупол вели дека не знае колку луѓе вкупно досега се убиени во градот, но најновата бројка е 1 207.

„Тоа се само тела што ги собравме на улица“,изјави Сергеј Орлов за Би-би-си.

Тој рече дека 47 луѓе биле закопани во масовна гробница, бидејќи не е можно да се стигне до гробиштата надвор од градот, но не се сите идентификувани.

Орлов рече дека не е можно да се евакуираат луѓето од градот или да се донесе помош.

„Околу 100 луѓе кои се обидуваа да побегнат со приватни автомобили мораа да се вратат назад во средата откако руските сили на контролниот пункт почнаа да пукаат не директно во автомобилите, туку околу автомобилите“,рече тој.

Вкупно три лица, меѓу кои и едно дете, загинаа во вчерашниот руски напад врз породилиште и детска болница во градот Мариупол во јужна Украина, соопштил заменик-градоначалникот на Мариупол за Би-би-си.

Околу 17 лица се повредени во бомбардирањето, вклучително и персонал и пациенти, соопштија локалните власти

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

4Anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 7

4Anime Black Clover (Dub)

watch animes Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Black Clover (Dub)

tải go88