Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

УЖАСОТ ВО УКРАИНА СТАНУВА КОШМАР – Градоначалникот на Мариупол: Во градот се убиени најмалку 10 илјади цивили

Градоначалникот на опколениот град Мариупол, Вадим Бојченко за новинската агенција Асошиетед прес синоќа изјавил дека најмалку 10. 000 цивили загинале во јужното пристаниште од почетокот на војната, пренесе Би-би-си.

Тој дал изјава за медиумите во која тврди оти улиците на градот се прекриени од мртви тела.

Притоа, посочил дека во Мариупол сè уште има околу 120 илјади цивили кои имаат итна потреба од вода, храна, лекарства.

Како што пренесува Би-би-си, Бојченко, исто така истакнал оти добил извештаи за Руси кои ги собираат телата и ги чуваат во ладилници во огромен трговски центар во градот.

Во меѓувреме, украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека неговата земја нема оружје неопходно за ослободување на Мариупол, кој беше блиску до освојување од руските сили.

loading...

phần mềm hack tài xỉu go88 GO88 - Game bài đổi thưởng uy tín | Link tải game IOS md5 go88

cầu sunwin sunwin life mẹo chơi tài xỉu sunwin