Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

(ВИДЕО) ТЕНКОВИ ИЗЛЕГОА НА УЛИЦИТЕ ДА ПОМАГААТ – ФОТО: Пукна брана на реката Рур, евакуирани 700 луѓе од апокалиптичниот релјеф на Германија

Германија е во опасност од нови поплави откако пукна една од браните на реката Рур.

Претходните денови во поплавите што ја погодија Германија загинаа 133 лица, а стотици се водат како исчезнати.

Браната пукнала во близина на градот Офовен и околу 700 жители се веќе евакуирани.

Во спасувачките операции се вклучуваат и германските тенковски единции/ Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Како причина за пукањето на браната се наведува затворањето на каналите од холандска страна и зголемувањето на нивото на водата.

Со тенкови се расчистуваат заглавените автомобили на патиштата во западниот дел од Германија, погоден од големи поплави/ Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

loading...

dubbed anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

4Anime BANANA FISH

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]