Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите

(ВИДЕО) ВИРТУЕЛНА СРЕДБА ПУТИН – БАЈДЕН ПРЕКУ ВИДЕО ИНТЕРНЕТ ПОВИК, ТЕМА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден вечерва по нешто повеќе од два часа го завршија разговорот.

Разговорот започнал околу 18.08 часот по московско време, а завршил во 20.10 часот, пренесува ТАСС.

На почетокот на видео средбата Путин и Бајден се поздравија, а американскиот претседател изразиl надеж дека наскоро ќе има лична средба.
– Ве поздравувам, господине претседателе – му рекол Путин на американскиот колега, му мафнал и се насмеал, пренесе ТАСС.

Бајден одговори дека му е „драго што го видел повторно“ и исто така мавташе со рацете.

– Мило ми е што те видов повторно. Се надевам следниот пат ќе се видиме во живо – рече Бајден.

Разговорот потоа беше затворен за јавноста.

Видео-конференцијата беше организирана преку безбедна видео врска наменета за разговори меѓу светските лидери, која за прв пат беше искористена денеска.

Путин се наоѓа во својата резиденција во Сочи, додека Бајден е во просторијата на Белата куќа наречена „Соба за состојби“, која е затворена за медиумите. Белата куќа не сподели фотографии од почетокот на средбата.

Изборот на Американците да ја имаат средбата во таа високо обезбедена просторија, во која американската извршна власт ги следи чувствителните воени интервенции, открива висок степен на тензија во Вашингтон, оценува Франс прес.

Вашингтон, НАТО и Киев ја обвинуваат Москва дека собира војници на границата со Украина и подготвува напад. Москва неколку пати го демантираше тоа и ги обвини западните земји дека ги зголемуваат тензиите со одржување на воени вежби на Црното Море.

loading...

stream anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime streaming Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

animes online Attack on Titan Season 3 Part 2

GoGoAnime Horimiya (Dub) Episode 8

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

GoGoAnime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

tải go88