Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО

ВИДЕО | Зеленски: Ова беше брутална ноќ – Русите гаѓаат станбени згради, нема место што не им е мета

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во утринското обраќање до граѓаните ја обвини Русија дека гранатира цивилни објекти и станбени згради, а порача и дека Украина „ќе продолжи да се бори сѐ додека земјата не е ослободена“.

Во обраќањето, кое се емитуваше на социјалните мрежи, Зеленски рече дека изминатата ноќ била тешка.

Изминатата ноќ беше брутална. Повторно пукање, бомбардирање станбени населби, цивилна инфраструктура. Денес не постои ниту едно место и објект во оваа земја која окупаторите не ја сметаат за мета, рече Зеленски.

Украинскиот претседател вели дека Русија „се бори против сите“.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AniWatch SHAMAN KING (2021) Episode 44

anime streaming One-Punch Man

english anime AniWatch Tokyo Revengers

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 17

tải go88