ДАФИНА СТОЈАНОСКА РАСПАЛИ: КАКВА ЦРНА ЕУ, КРАСНА МАЈКА РУСИЈА, БРАТОТ ПУТИН ЌЕ НЕ РАНИ И ЌЕ НЕ БРАНИ!
ДАФИНА СТОЈАНОСКА РАСПАЛИ: КАКВА ЦРНА ЕУ, КРАСНА МАЈКА РУСИЈА, БРАТОТ ПУТИН ЌЕ НЕ РАНИ И ЌЕ НЕ БРАНИ!
Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите
Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите
ВЛЕГУВАМЕ ВО ФОТО ФИНИШ, СТАНУВА ДРАМАТИЧНО: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ЗАКАЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО 20 И 30 ЧАСОТ
ВЛЕГУВАМЕ ВО ФОТО ФИНИШ, СТАНУВА ДРАМАТИЧНО: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ЗАКАЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО 20 И 30 ЧАСОТ
Османи: Документите што ги објавуваат некои медиумите не се финалниот француски предлог
Османи: Документите што ги објавуваат некои медиумите не се финалниот француски предлог
Османи: Модифицираниот француски предлог ги адресира нашите забелешки по однос на работната верзија
Османи: Модифицираниот француски предлог ги адресира нашите забелешки по однос на работната верзија
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ВО БОРОДЈАНКА Е ПОЛОШО ОД БУЧА, ЌЕ ИМА МНОГУ ПОВЕЌЕ ЖРТВИ, ВЕЛАТ УКРАИНСКИТЕ ВЛАСТИ

ВО БОРОДЈАНКА Е ПОЛОШО ОД БУЧА, ЌЕ ИМА МНОГУ ПОВЕЌЕ ЖРТВИ, ВЕЛАТ УКРАИНСКИТЕ ВЛАСТИСпасувачките екипи почнаа да ги расчистуваат урнатините во Бородјанка (Фото: Дојче веле)

Откако светот го згрозија сцените на убиените цивили во Буча, украинските власти велат дека ситуацијата во соседниот град Бородјанка е уште полоша.

„Почна расчистувањето на урнатините во Бородјанка. Таму е многу полошо отколку во Буча. Ќе има многу повеќе жртви“, кажа претседателот Володимир Зеленски, не откривајќи детали.

Главната јавна обвинителка Ирина Венедиктова изјави дека се извлечени 26 тела од урнатините на две станбени згради.

„Бородјанка е најлошо во поглед на уништувањето и неизвесноста на бројот на жртвите. Очекуваме бројот да биде поголем од каде било“, рече Венедиктова.

Таа вели дека Русите свесно бомбардирале цивилни цели зашто во градот нема воени објекти.

„Доказите за руски воени злосторства се на секој чекор. Тие намерно бомбардирале станбени згради приквечер кога во нив имало најмногу луѓе. Од 29 висококатници, 21 е оштетена, а осум се целосно уништени“, кажа Венедиктова.

Малиот град северозападно од Киев беше меѓу првите кој руските сили жестоко го нападнаа со авиони и артилерија.

loading...

go88 chơi trên web app go88 go88 go88.mobi

sunwin stevia international game sunwin online sunwin games