(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ВО СВОЕТО ОБРАЌАЊЕ ВО ИТАЛИЈАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ЗЕЛЕНСКИ ЈА ПОВИКА ИТАЛИЈА ДА ЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТАТА НА ПУТИН ШЕХЕРЕЗАД, ВРЕДНА 700 МИЛИОНИ ДОЛАРИ КОЈА ВО МОМЕНТОВ Е ЗАКОТВЕНА ВО ТОСКАНА

Zelensky urges Italy to seize mystery yacht
Volodymyr Zelensky, the Ukrainian President, has urged Italy to seize a mystery yacht worth some $700 million that has been linked to Russian President Vladimir Putin.

In an address to the Italian parliament, Zelensky said Putin and his wealthy backers often went to Italy on holiday and should have all their assets frozen to put pressure on them to end the invasion of Ukraine.

“Don’t be a resort for murderers. Block all their real estate, accounts and yachts – from the Scheherazade to the smallest ones,” he said, referring to a superyacht that is moored in the Italian port of Marina di Carrara.

The owner has never been publicly identified, but there have been insistent rumours in the media that it belongs to Putin or a member of his inner circle.

An organisation set up by the imprisoned Alexei Navalny, a fierce Putin critic, released a report on Monday saying it had evidence that the boat belonged to the Russian leader.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

stream anime online ANIMEFLIX The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

sites to watch anime Death Note

Komi Can’t Communicate

Bleach Episode 366