Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ВО ЗНАК НА ПОДДРШКА КОН УКРАИНА, РЕСТОРАНИТЕ И КЛУБОВИТЕ ВО АМЕРИКА, КАНАДА И ЕВРОПА ЈА ЗАМЕНУВААТ РУСКАТА ВОДКА СО УКРАИНСКА, ГАЗДАТА НА СТОЛИЧНАЈА ЗАСТАНА НА СТРАНАТА НА УКРАИНА

AP — Some bars and liquor stores think they’ve found a potent way to punish Russia for invading Ukraine: They’re pulling Russian vodka off their shelves and promoting Ukrainian brands instead.

“I woke up yesterday morning, and I saw that Russia had invaded Ukraine. You wonder what you can do,’’ said Bob Quay, owner of Bob’s Bar in Grand Rapids, Michigan. “The US obviously is putting on sanctions. I thought I would put on sanctions as well.’’

So he rid his shelves of the old Soviet brand Stolichnaya and started promoting Ukraine’s Vektor. “We have a sign above it that says: Support Ukraine.’’

north side of Chicago, July 29, 2013. (AP Photo/Scott Eisen)

Quay announced the move on Facebook, and “it blew up. We’ve got people coming in who’ve never been in the bar before.’’

Stoli, owned by the Russian-born tycoon Yuri Shefler, is actually made in Latvia. On its website, Stoli Group says it “stands for peace in Europe and in solidarity with the Ukrainian people.″

loading...

anime heaven au. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeHeaven The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 21

english dubbed anime AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

anime sites Attack on Titan Final Season

anime streaming Fairy Tail (Dub)