ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот

ВОЈНАТА ГИ ФАТИ НА ПРЕПАД И РУСИТЕ: Илјадници руски туристи се заглавени во одморалиштата низ целиот свет, не можат да ги платат сметките затоа што Мастеркард, Виза и Пејпал им откажа соработка, ниту да се вратат дома поради санкциите и откажаните летови

Околу 6.500 руски туристи моментално се во незавидна ситуација во Пукет, Сурат Тани, Краби и Патаја, четири провинции кои се исто така популарни приморски одморалишта, заедно со 1.000 Украинци, изјави за Асошиетед прес Јутасак Супасорн, гувернер на тајландскиот туристички одбор во петокот.

Тој рече дека Русите се соочуваат со два главни проблеми: откажување на нивните летови дома од авиокомпании кои престанаа да летаат за Русија и суспензија на финансиските услуги, особено компаниите за кредитни картички кои се приклучија на санкциите против Москва и разни руски банки. исклучени од системот Свифт за меѓународни плаќања.

Додека многумина откажуваат, оваа јужноамериканска земја го зголемува бројот на летови за Русија.

Има и такви кои поради моменталната ситуација сакаат да го одложат враќањето дома.

„Има некои авиокомпании кои сè уште летаат за Русија, но патниците мора да транзитираат низ друга земја. Се обидуваме да се координираме и да бараме летови за нив“, рече Јуташак.

„Мораме да бидеме добри домаќини и да се грижиме за сите“, изјави тој за Ројтерс.

Иако речиси сите директни летови од Русија се суспендирани, врските сè уште се достапни преку главните авиопревозници со седиште на Блискиот Исток.

Јутасек рече дека се прават напори и да се најдат алтернативни начини на плаќање за руските туристи.

Речиси 15.000 руски туристи се „заглавени“ во Доминиканската Република

Сивапорн Бунруанг, волонтер преведувач за Русите заглавени во Краби, рече дека некои не можеле да ги платат сметките затоа што повеќе не можат да користат кредитни картички Visa или Mastercard.

Тајландската влада понуди продолжување на визата за 30 дена без плаќање и се обидува да најде евтино алтернативно сместување за луѓето кои се принудени да останат подолг период.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

sites to watch anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

english anime BANANA FISH

AniWatch My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 22

animes online AniWatch Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 19

tải go88