Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ

ЗАСЕГА СЕ ЛИЧИ НА 2016-ТА: ТРАМП ГУБИ НА АНКЕТИТЕ, ТРАМП ПРАВИ СПЕКТАКУЛАРНИ МИТИНЗИ, РУСИТЕ МУ ДАДОА НА ТРАМП СКАНДАЛОЗНИ ДОКУМЕНТИ ЗА БАЈДЕН, ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ДО КРАЈ ИСТО ИЛИ ОВОЈ ПАТ ЛЕВИЦАТА ЌЕ ДУВА И НА ЈОГУРТ?!

Засега се чини дека пак сме во 2016-та, дали крајот ќе биде како во 2016-та е неизвесно и ќе видиме за еден месец.

Но многу работи се како во 2016-та кога Трамп успеа да го победи фаворитот Клинтон.

На анкетите Трамп пак губи и тоа некаде и со двоцифрени бројки.

Трамп пак прави спектакуларни митинзи со над 30 000 публика.

Русите пак пуштија скандалозни документи за кандидатот на демократите, овој пат за корупција на синот на Џо Бајден, Хантер Бајден и медиумите на десницата тоа максимално го експлоатираат прават неверојатна хистерија, исто како во 2016-та за мејловите на Хилари и за пробиените мејлови на шефот на демократскиот изборен штаб, Подеста.

Но она што е различно овој пат е што левицата, демократите не се сигурни во победата, ја научија лекцијата од 2016-та кога го потценуваа Трамп, а ја преценуваа својата гласачка базаа и генерално го преценија американското гласачко тело, никој не веруваше дека толку многу милиони американци ќе гласаат за таков шарлатан како Трамп и ќе поверуваат во неговиот ефтин популизам.

Овој пат тимот на Џо Бајден го повика на помош и Барак Обама кој сега е на терен и агитира во најважната сојузна држава, Пенсилванија каде во руралните средини на Питсбург се одлучува за тоа кој ќе биде претседател на САД ако трката биде тесна, а демократите одат на тоа сценарио, што е сигурно, сигурно е, нема славење пред победа како што направија во 2016-та.

Но што ќе се случи на крај ќе видиме, Трамп и неговите се крстат во она што се нарекува ТИВКО МНОЗИНСТВО, тоа се луѓето кои се срамат на анкети да признаат дека ќе гласаат за Трамп затоа што тоа е оцрнето во САД, те сметаат за расист за заостанат за глуп итн па многу Американци гласаат за Трамп но одбијат на анкети да кажат дека ќе го направат тоа.

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Piercing I wcostream Episode Full wcostream close enough

Website https://twistmoe.net: Watch Keishichou Tokumubu Tokushu Kyouakuhan Taisakushitsu Dainanaka: Tokunana Recap (Dub) twistmoe Episode Full twist anime

Animepahe: Wind: A Breath of Heart anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime online

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Beamng: https://www.beamng.com/members/animeflixnl.443475/

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol