Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО

ЗЕЛЕНСКИ ГО ПОВИКА ПУТИН НА ДИРЕКТНИ РАЗГОВОРИ И ПОБАРА АВИОНИ ОД НАТО

ЗЕЛЕНСКИ ГО ПОВИКА ПУТИН НА ДИРЕКТНИ РАЗГОВОРИ И ПОБАРА АВИОНИ ОД НАТОЗеленски се огласи додека во Белорусија се одржува втората рунда мировни преговори (Фото: АП)

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го повика Владимир Путин на директни разговори, сметајќи дека само така може да се стави крај на војната.

„Ние не ја напаѓаме Русија и не планираме да ја нападнеме. Што сакате од нас? Заминете од нашата земја! Седнете со мене, разговарајте. Само не 30 метри далеку како со Емануел Макрон“, кажа Зеленски.

Тој истовремено побара од НАТО да ѝ прати авиони на Украина. НАТО претходно го одби неговото барање да се воведе забрана за летање над Украина, сметајќи дека на тој начин би се вмешале во војната.

„Ако немате моќ да го затворите небото над Украина, барем дајте ни авиони. Ако ние не постоиме, потоа на ред ќе дојдат Летонија, Литванија и Естонија“, порача Зеленски.

Тој се огласи додека во Белорусија се одржува втората рунда мировни преговори помеѓу Украина и Русија. Украинската делегација притоа побара прекин на огнот, примирје и хуманитарни коридори за извлекување на населението од градовите кои се окружени од руските сили и интензивно се гранатираат.

loading...

english anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 20

watch subbed anime ANIMEFLIX JUJUTSU KAISEN

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 10

animeflix website ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 (Dub)

dubbed anime Naruto (Uncropped) (Dub)