Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
ОВА СЕ ВИКА КОГА СИ ЈА ИМАШ МУВАТА НА КАПАТА, ТОКМУ ТИЕ ПРЕД 50 ГОДИНИ ГИ ПРАТИЈА МОШТИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ: Бугарските социјалисти ќе ја напуштат владата на Петков доколку Македонија добие преговори со ЕУ
ОВА СЕ ВИКА КОГА СИ ЈА ИМАШ МУВАТА НА КАПАТА, ТОКМУ ТИЕ ПРЕД 50 ГОДИНИ ГИ ПРАТИЈА МОШТИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ: Бугарските социјалисти ќе ја напуштат владата на Петков доколку Македонија добие преговори со ЕУ
Утре Божествена литургија во Соборниот храм, посебен сообраќаен режим на улиците
Утре Божествена литургија во Соборниот храм, посебен сообраќаен режим на улиците
ФБИ ВО ЊУЈОРК ГО УАПСИ МИЛЕТА МИЉАНИЌ, ЛИДЕРОТ НА МАФИЈАШКИОТ КЛАН ГРУПА АМЕРИКА, ГО ТЕРЕТИ ЗА ФИНАНСИСКА ИЗМАМА, ТОЈ Е ПОВРЗАН СО СЕРИЈА УБИСТВА, РЕКЕТ, ТРГОВИЈА СО КОКАИН
ФБИ ВО ЊУЈОРК ГО УАПСИ МИЛЕТА МИЉАНИЌ, ЛИДЕРОТ НА МАФИЈАШКИОТ КЛАН ГРУПА АМЕРИКА, ГО ТЕРЕТИ ЗА ФИНАНСИСКА ИЗМАМА, ТОЈ Е ПОВРЗАН СО СЕРИЈА УБИСТВА, РЕКЕТ, ТРГОВИЈА СО КОКАИН
ГРАД СКОПЈЕ: Се уредува просторот кај Соборниот храм „Св. Климент Охридски“
ГРАД СКОПЈЕ: Се уредува просторот кај Соборниот храм „Св. Климент Охридски“

Зеленски: Преговори откако ќе запре бомбардирањето на цивили

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера изјави дека Русија мора да престане да ги бомбардира украинските градови пред да започнат преговорите за целосен прекин на огнот, откако првата рунда разговори меѓу двете страни не успеа.

Во интервју од добро чуваниот владин комплекс, Зеленски ги повика членките на НАТО да воведат зона на забранети летови за да ги запрат руските воздухопловни сили, нагласувајќи дека тоа ќе биде мерка на претпазливост што не треба да ја вовлече Алијансата во војна со Русија.

Зеленски, кој ги одби понудите да го напушти главниот град додека руските сили напредуваат кон Киев, исто така рече дека неговата земја ќе бара законски обврзувачки безбедносни гаранции доколку НАТО ги затвори вратите на Украина за членство во Алијансата.

Зборувајќи за украинските услови за понатамошни разговори со Москва, Зеленски во заедничкото интервју за Ројтерс и Си-Ен-Ен рече дека е потребно само да се запре руското бомбардирање на цивили, а потоа да се седне на преговарачка маса.

Во моментот додека зборуваше, стигна веста дека руски проектил погодил ТВ кула во главниот град на Украина.

Украина доби испораки со оружје од членките на НАТО за да ја издржи целосната воена инвазија што ја започна Москва минатата недела, а Западот воведе остри санкции за руската економија.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 214

Hunter x Hunter (2011) Episode 140

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Death Note Episode 32

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO