Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните, за нови мерки 4,7 милијарди денари, за активни мерки за вработување 1,9 милијарди денари
Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните, за нови мерки 4,7 милијарди денари, за активни мерки за вработување 1,9 милијарди денари
Приведен криминалец од скопски Грчец баран со потерница, Приведен скопјанец за издржување затворска казна, Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна
Приведен криминалец од скопски Грчец баран со потерница, Приведен скопјанец за издржување затворска казна, Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна
ИДИОТСКА ОДЛУКА НА ФРАНЦУСКИОТ ВРХОВЕН СУД: ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ БУРКА ВО ЈАВНИ БАЗЕНИ, ТОА ГО НАРУШУВАЛО СЕКУЛАРИЗМОТ ВО ФРАНЦИЈА?!?!
ИДИОТСКА ОДЛУКА НА ФРАНЦУСКИОТ ВРХОВЕН СУД: ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ БУРКА ВО ЈАВНИ БАЗЕНИ, ТОА ГО НАРУШУВАЛО СЕКУЛАРИЗМОТ ВО ФРАНЦИЈА?!?!
Бериша ѝ се извини на Бугарија: Рама е авантурист, не ја претставува албанската мисла
Бериша ѝ се извини на Бугарија: Рама е авантурист, не ја претставува албанската мисла
ЕСМ понуди струја за 17 проценти поскапа од досегашната
ЕСМ понуди струја за 17 проценти поскапа од досегашната
Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент
Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент
Посебен сообраќаен режим во Скопје: Утре се одржува Парада на гордоста
Посебен сообраќаен режим во Скопје: Утре се одржува Парада на гордоста
Панчев: И техничката влада може да одлучи да го укине ветото
Панчев: И техничката влада може да одлучи да го укине ветото

Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината

Магазинот „Тајм“ го прогласи украинскиот претседател Володимир Зеленски за највлијателна личност во 2022 година. Зеленски освои 3,3 милиони гласа од читателите на „Тајм“ и со 5 отсто од вкупните гласови се најде на врвот на листата.

Кога руските сили започнаа инвазија на Украина во февруари, Зеленски, комичар без политичко искуство пред да биде избран за претседател на Украина во 2019 година, беше истуркан на светската сцена и собра лидери да ја поддржат Украина.

На второ место е извршниот директор на „Тесла“ и на „Спејс екс“, Илон Маск, со 3,5 отсто од гласовите. Минатиот декември, Маск беше прогласен за личност на 2021 година на „Тајм“ за неговото влијание врз „животот на Земјата, а потенцијално и врз животот надвор од Земјата“, како што напиша главниот уредник и извршен директор Едвард Фелсентал.

Најбогатиот човек во светот, Маск, се најде на насловните страници оваа година кога Твитер ја прифати неговата понуда од 44 милијарди долари за купување на платформата.

Британскиот премиер Борис Џонсон го зазеде третото место со 3,4 отсто од гласовите. Претходно оваа година, Џонсон се соочи со негативни реакции и беше казнет од полицијата кога се појавија вести дека ги прекршил правилата за пандемијата на неговата конзервативна влада со тоа што присуствувал на роденденска забава во неговата канцеларија на Даунинг стрит во јуни 2020 година. Џонсон се извини во април, но рече дека не ги прекршил правилата свесно.

loading...

Tải go88 IOS/ Android/ PC/ APK nhận Code 50K

sunwin đánh cho iphone