Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните, за нови мерки 4,7 милијарди денари, за активни мерки за вработување 1,9 милијарди денари
Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните, за нови мерки 4,7 милијарди денари, за активни мерки за вработување 1,9 милијарди денари
Приведен криминалец од скопски Грчец баран со потерница, Приведен скопјанец за издржување затворска казна, Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна
Приведен криминалец од скопски Грчец баран со потерница, Приведен скопјанец за издржување затворска казна, Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна
ИДИОТСКА ОДЛУКА НА ФРАНЦУСКИОТ ВРХОВЕН СУД: ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ БУРКА ВО ЈАВНИ БАЗЕНИ, ТОА ГО НАРУШУВАЛО СЕКУЛАРИЗМОТ ВО ФРАНЦИЈА?!?!
ИДИОТСКА ОДЛУКА НА ФРАНЦУСКИОТ ВРХОВЕН СУД: ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ БУРКА ВО ЈАВНИ БАЗЕНИ, ТОА ГО НАРУШУВАЛО СЕКУЛАРИЗМОТ ВО ФРАНЦИЈА?!?!
Бериша ѝ се извини на Бугарија: Рама е авантурист, не ја претставува албанската мисла
Бериша ѝ се извини на Бугарија: Рама е авантурист, не ја претставува албанската мисла
ЕСМ понуди струја за 17 проценти поскапа од досегашната
ЕСМ понуди струја за 17 проценти поскапа од досегашната
Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент
Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент
Посебен сообраќаен режим во Скопје: Утре се одржува Парада на гордоста
Посебен сообраќаен режим во Скопје: Утре се одржува Парада на гордоста
Панчев: И техничката влада може да одлучи да го укине ветото
Панчев: И техничката влада може да одлучи да го укине ветото

Зеленски со повик до Москва: Прекинете ги нападите, нудиме враќање на патот на мирот

Украинскиот претседател Володомир Зеленски ја повика Русија да прекине со непријателските дејствија и додаде оти руски воздушно-десантни трупи се видени пред Киев.

Украина не го избра патот на војна, но Украина нуди да се врати на патот на мирот, рече Зеленски.

Тој истакна дека руски воздушно-десантни сили се запрени и уништени на аеродромот Хостомел кај Киев, како и дека се уништени многу руски воени авиони и оклопни возила, но не наведе точен број.

Заробен е, исто така, и одреден број на руски војници, пренесе агенцијата Бета.

Зеленски истакна дека е тешка ситуацијата во Харков, втор по големина град во Украина, кој е оддалечен нешто повеќе од 20 километри од границата со Русија и оти Русите полека напредуваат на север кон Черњигово.

Претседателот на Украина им порача на светските лидери дека, ако не ѝ помогнат на неговата земја, „утре војната ќе тропне на нивна врата“.

loading...

Link vào Go88 Cách tải tài xỉu Go88 Game tỷ lệ thắng cao

đại lý game sunwin