(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица

ЖЕНЕВА СЕ СПРЕМА ЗА СРЕДБАТА ПУТИН БАЈДЕН ВО СРЕДА: Состанокот ќе го обезбедуваат 3.000 швајцарски полицајци и војници, а за безбедноста на воздушниот простор ќе бидат вклучени француските сили за авијација и противвоздушна одбрана

Паркот „Ла Гранж“ во Женева постепено се претвора во своевидна „база“ пред самитот на лидерите на САД и Русија, Џозеф Бајден и Владимир Путин – се поставуваат огради и бодликава жица, а внатре во паркот се формирани специјални „безбедносни сектори“, пренесуваат медиумите.

Покрај тоа, поставена е ограда долж улицата што го одделува паркот од плажата и марината за јахти, и тоа сè додека граѓаните уживаат во летните денови.

Планот е да се распоредат дополнителни безбедносни сили на 15 јуни – за почеток ќе биде затворен воздушниот простор, а на 16 јуни, на денот на самитот, од четири часот наутро во целост за граѓаните ќе бидат затворени целата област на женевското езеро, градот центар и дел од Женева.

Вкупно, состанокот ќе го обезбедуваат 3.000 швајцарски полицајци и војници, а за безбедноста на воздушниот простор ќе бидат вклучени француските сили за авијација и противвоздушна одбрана.

Сепак, удобноста на учесниците на состанокот е посебно безбедносно прашање.

Имено, администрацијата на вилата „Ла Гранж“, каде што ќе се организира самитот, започна да паничи во моментот кога американската протоколарна служба побара инсталирање на специјален систем за климатизација бидејќи тој ден се очекува температурите да достигнат над 30 степени Целзиусови.

Иако администрацијата првично сметаше дека ќе биде потребно да се дупчат голем број дупки во зградата од 18 век, тогаш сепак помисли да се користи старата таканаречена вентилациска оска за снабдување со свеж воздух.

Покрај тоа, во библиотеката каде што ќе се одржи состанокот, се изведуваат работи на конзервација на стари книги во случај на нарушување на микроклимата во зградата.

Патем, градските власти ги издвоија сите потребни средства со цел да ги извршат сите овие работи за поправка и да ја подготват вилата за самитот.

Што се однесува до Бајден, тој ќе се наоѓа на задниот дел од вилата од каде има прекрасен поглед на женевското езеро, а оваа локација е дури и подобра од онаа каде што се наоѓа хотелот „Интерконтинентал“ или „Интурист“.

Како што беше планирано, Бајден ќе ја помине ноќта во претседателскиот апартман, кој вклучува индивидуален лифт, просторија за преговори, камин и турска сауна.

loading...

Link vào Go88 Cách tải tài xỉu Go88 Game tỷ lệ thắng cao go88 đổi tên miền go88 bịp

sunwin không vào được