Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ

Бесплатен концерт на хрватскиот рок бенд „Seine“ во МКЦ | 7.9.2021

Seine е десетгодишен кантавторски проект на Иван Шчапец. По распаѓањето на неговиот матичен бенд, му се приклучуваат Димитриј Петровиќ (Власта Попиќ, Радост!) и Бошко Мијушковиќ (Straight Mickey&the Boyz, Туристи, Шкртице…). Истата година бендот победува на најголемиот натпреварувачки фестивал на демо-бендови на Балканот – ДЕМО ФЕСТ, кој се оддржува во Бања Лука (БиХ), заминуваат на турнеја и го снимаат својот дебитантски албум.

На почетокот на 2017 година бас-гитарата ја презема Иван Гробенски (Moskau, Bubblegum…), a кратко потоа изелезе и првиот албум наречен ‘Sno Sna’ за култната словенечка етикета Moonlee Records, во соработка со францускиот лејбл VOX Project. По напуштањето на бендот од страна на Гробенски, бендот продолжува како дуо и го издаваат првиот сингл ‘Nebo’, кој го следи и stop-motion видеоспот во режија на Марина Узелац. Нивниот втор албум ‘22’ излезе во 2019 и наиде на одлични критики од публиката и музичката критика во регионот. На почетокот на 2020 бендот беше номиниран за наградата IMPALA за најдобар европски независен албум. И покрај апокалипсата и сите откажани настапи и турнеи, бендот ги поминува деновите во студио работејќи на својот трет албум, најавен за есен 2021.

Пред некое време SEINE е повторно трио, на бендот му се приклучува Ватрослав Живковиќ (Nemeček, litl itali) на бас и електроника.
* Влезот е слободен. Концертот ќе се реализира согласно актуелните протоколи за организирање на настани во отворен простор.

www.mkc.mk
www.instagram.com/mkc_skopje
www.twitter.com/MKC_skopje
www.facebook.com/mkc.mkd

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 19

anime streaming GoGoAnime DARLING in the FRANXX

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 32

GoGoAnime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full