Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ИМА И БЕТЕР БАКСУЗИ ОД НАС: НАПРАВИЛЕ МОСТ ШТО МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ УРАГАН, УРАГАНОТ ЈА ПОМЕСТИЛ РЕКАТА ДА ТЕЧЕ ДО МОСТОТ

In 1998, Honduras built a bridge over the Choluteca river, but Hurricane Mitch rerouted the river
The Choluteca Bridge in Honduras was built with such design strength that it could withstand the worst of hurricanes. When Hurricane Mitch came in 1998, it dumped 75 inches of rain in less than four days and destroyed 150 Honduran bridges, but not the Choluteca Bridge.

While the bridge itself was in near perfect condition, a wider view revealed that the roads on either end of the bridge had completely vanished, leaving no visible trace of their prior existence. Of even greater significance, however, was the fact that during the massive flooding caused by the hurricane, the several hundred feet wide Choluteca River had carved itself a new channel and no longer flowed beneath the bridge at all; the bridge now spanned dry ground

loading...

AnimeDao: Cosmos Trailer anime episode Full online free at https://animedao.nl my hero academia heroes rising animedao

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Professor Layton and the Eternal Diva anime episode Full online free at https://kissanime.mx food wars kissanime

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Gogoanimebe webflow: https://gogoanimebe.webflow.io/

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimebe/