КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Хипотекарен кредит со променлива каматна стапка од 3,6 %, рок на отплата до 30 години и без провизија за предвремена отплата
КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Хипотекарен кредит со променлива каматна стапка од 3,6 %, рок на отплата до 30 години и без провизија за предвремена отплата
КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА - Во периодот од 4 јули до 2 септември 2022 година експозитурите во Скопје: „Ѓорче Петров 2“, „Водњанска“, „Чешма“, „Кјуби“ и „Ново Лисиче“, нема да работат, додека Филијала во Охрид ќе работи со продолжено работно време до 17:00 часот
КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА - Во периодот од 4 јули до 2 септември 2022 година експозитурите во Скопје: „Ѓорче Петров 2“, „Водњанска“, „Чешма“, „Кјуби“ и „Ново Лисиче“, нема да работат, додека Филијала во Охрид ќе работи со продолжено работно време до 17:00 часот
ГРЦИ СО 30 ЏИПОВИ ДОЈДОА ДО ГРЧКИОТ ДЕЛ ОД ГРАНИЦАТА И ПОБАРАА ДА СЕ ОТВОРИ ПРЕМИНОТ МАРКОВА НОГА ВО ПРЕСПА
ГРЦИ СО 30 ЏИПОВИ ДОЈДОА ДО ГРЧКИОТ ДЕЛ ОД ГРАНИЦАТА И ПОБАРАА ДА СЕ ОТВОРИ ПРЕМИНОТ МАРКОВА НОГА ВО ПРЕСПА
Бојаровски: Штом се завиткани со вергини и руски знамиња, многу се вознемирени
Бојаровски: Штом се завиткани со вергини и руски знамиња, многу се вознемирени
НАУМОВСКИ: Лани ова време Институт за Комуникациски Студии бунтуваше Дебармаалци за наводно уништен дрворед, а една година подоцна еве ги со бетмени и вергини ја бранат македонштината
НАУМОВСКИ: Лани ова време Институт за Комуникациски Студии бунтуваше Дебармаалци за наводно уништен дрворед, а една година подоцна еве ги со бетмени и вергини ја бранат македонштината
ЗАБРЧАНЕЦ: ЕВРОПА НИ НУДИ ДА ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК И ВНАТРЕ ВО ЕУ НАШИОТ СТАВ ДА ГО КАЖУВАМЕ ГЛАСНО НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК
ЗАБРЧАНЕЦ: ЕВРОПА НИ НУДИ ДА ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК И ВНАТРЕ ВО ЕУ НАШИОТ СТАВ ДА ГО КАЖУВАМЕ ГЛАСНО НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК
Колозова до владата: Завршете со консултацијата и прифатете го предлогот, ЕУ очекува државниот врв да донесе одлука
Колозова до владата: Завршете со консултацијата и прифатете го предлогот, ЕУ очекува државниот врв да донесе одлука
(ВИДЕО) БОМБА НА УРЕДНИЦИТЕ НА ИНФОМАКС: ЏАБЕ СЕ ПРОТЕСТИВЕ, ЌЕ БИДЕ ПРИФАТЕН ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ВМРО ДПМНЕ НЕМА ХРАБРОСТ И ЖЕЛБА ДА ГО СПРЕЧИ ТОА
(ВИДЕО) БОМБА НА УРЕДНИЦИТЕ НА ИНФОМАКС: ЏАБЕ СЕ ПРОТЕСТИВЕ, ЌЕ БИДЕ ПРИФАТЕН ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ВМРО ДПМНЕ НЕМА ХРАБРОСТ И ЖЕЛБА ДА ГО СПРЕЧИ ТОА

КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ЗАБРАНИ ПРИСУСТВО НА РУСКИ ДЕЛЕГАЦИИ, РУСИЈА ИСФРЛЕНА ОД ЕВРОПСКИТЕ ФИЛМСКИ НАГРАДИ

Засега е непознато дали во програмата ќе има филмови на руски режисери (Фото: Кански фестивал)

Канскиот филмски фестивал објави дека руски делегации нема да смеат да присуствуваат на неговото 75. издание во мај.

„Додека светот е погоден од криза во која што дел од Европа се најде во војна, Канскиот фестивал сака да му изрази поддршка на украинскиот народ. Го осудуваме однесувањето на Русија и на нејзините лидери. Освен ако војната не заврши според условите што ќе го задоволат украинскиот народ, руски делегации нема да бидат добредојдени на фестивалот, ниту ќе прифатиме присуство на лица кои имаат врски со руската влада“, соопштија организаторите.

Засега е непознато дали во програмата на фестивалот ќе има филмови на руски режисери.

Во изминатите години, Кан го сврте вниманието кон новата генерација политички освестени руски филмаџии, па двата последни филма на Кирил Серебреников беа во натпреварувачката конкуренција. Тој и натаму се наоѓа под тригодишната забрана за патување.

Европската филмска академија исто така ја осуди руската инвазија и ги исклучи руските филмови од годинашните Европски филмски награди.

loading...

go88 là trò gì go88 rút tối đa bao nhiêu tiền nohu go88

go88 sunwin sunwin g88 ông chủ nhà cái sunwin