(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

ЛЕГЕНДАРНИОТ МУЗИЧАР ХАРИ БЕЛАФОНТЕ ЗА СВОЈОТ ДЕЦЕНИСКИ ПРИЈАТЕЛ СИДНИ ПОАТЈЕ: Тој цел живот се трудеше да го направи подобар животот на луѓето во светот, мојот живот успеа да го разубави сигурно

Сидни Поатје и Хари Белафонте како црни уметници по потекло од карибите многу добро се разбирале и се дружеле. Ја искористиле славата како први славни црни актери и музичари во 60-тите да се вклучат во движењето за цивилни права на црнците во југот на Америка особено тешката битка во Мисисипи каде имало огромно движење на ККК кланот и редовно биле убивани и палени на клада црнци во 60-тите и не им било дозволувано да гласаат на избори.

– Сидни целиот живот,се знаевме над 50 години, се трудеше да го подобри животот на луѓето во светот, не се штедеше воопшто на тоа поле, дури еднаш бевме во смртна опасност во Џорџија каде не бркаа со коли активисти на ККК кланот и пукаа во нас, таа случка Сидни ја раскажуваше целиот свој живот. Но можам да кажам барем за мене тој успеа да ми го разубави и подобри мојот живот. – изјави музичарот Хари Белафонте за смртта на својот пријател Поатје.

Актерот Сидни Поатје е првиор црнец што добил оскар, за филмот ЛАЛИЊАТА НА ЛИВАДАТА од 1963-та. Потоа глумеше во уште многу кутлни филмови кои беа наградени со оскари како ВО ЖЕСТИНАТА НА НОЌТА и ПОГОДИ КОЈ ДОАЃА НА ВЕЧЕРА.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

JUJUTSU KAISEN Episode 24

anime to watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

tải go88