ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

OPEL ROCKS-e ПРЕМИЕРА: НОВО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО ЗА НОВИ ВРЕМИЊА НИЗ ГРАДСКИТЕ УЛИЦИ

• Почеток на SUM ерата: Новиот Opel Rocks-e означува одржлива урбана мобилност
• Нова мобилност: Opel SUM го затвора јазот помеѓу скутер и патнички автомобил
• Мојот прв Оpel: За млади од 15 години (со соодветна возачка дозвола)
• е-возило: Електричен опсег до 75 km според WLTP
• Лесно полнење: На секој приклучок за домаќинство
• Двосед: Кул дизајн со Opel визирот и врати што се отвораат во спротивни насоки

Германскиот производител на автомобили Оpel, денес го претставува првиот SUM.

Новиот Opel Rocks-e означува одржлива урбана мобилност. (Sustainable Urban Mobility)
Електричното возило со основно ниво на опременост, е одговор на тековните барања за мобилност, нудејќи електрична мобилност со заштита од ветер и дожд-прогресивен, смел и чист, типично Opel: во склад со времето дизајн. Со краткиот двосед од 2,41 m, Opel ја продолжува својата офанзива за електрификација.

Германскиот производител на автомобили го проширува своето портфолио на модели со електрично возило SUM со батерија од Corsa-e што речиси секој возач може да си го дозволи, од млади почетници до урбани патници.
„Нашиот нов Opel Rocks-e е бескомпромисен во секој поглед. Дизајнот е смел и чист, димензиите се екстремно компактни. Нашиот SUM вози чисто на електрична енергија и цената е непобедлива. Rocks-e овозможува паметна и функционална електрична мобилност за секого и ќе привлече големо внимание“, вели шефот за продажба и маркетинг на Opel, Stephen Norman.

Мојот прв Opel: Паметна, екстра кул мобилност во градот

Новиот Opel Rocks-e е едноставно различен; стилско мало возило за двајца без емисија на гасови што бара малку простор за маневрирање. Најдобро од сè, Rocks-e е долг само 2,41 m, широк 1,39 m (без надворешни ретровизори) и тежи само 471 kg (вклучително и влечна батерија), што значи дека е официјално класифицирано како лесно моторно возило.
Паметниот билет на Opel за влез во електричната мобилност нуди опсег до 75 km според WLTP, кој може да се помине до 45 km/h. Ова го прави идеален за секојдневниот градски сообраќај-не само за младите возачи, туку и за оние кои сакаат да патуваат без емисија на штетни гасови и не сакаат да поминат долго време во потрага по паркинг место на нивната дестинација. Тркалата од 14” и кругот на вртење од само 7,20 m го прават Rocks-e идеален за град, совладувајќи тесни свиоци и вклопувајќи се во мали паркинг места.
Батеријата од 5,5 kWh на Opel Rocks-e може целосно да се наполни за околу 3,5 часа преку кој било стандарден приклучок за домаќинство. Придружниот кабел за полнење долг три метри е трајно сместен во SUM и едноставно се извлекува од совозачката врата кога е потребно. Opel нуди адаптер за полнење на јавна станица.

SUM со стил: Вратите се отвораат во спротивни насоки и Opel визирот

Rocks-e го има новото лице на брендот Opel визирот, вклучувајќи LED предни светла и индикатори. Вратите од двете страни се идентични што го подобрува неговиот смел и чист изглед. Совозачката врата се врти напред како и обично, додека возачката врата се врти наназад во спротивна насока. Слични се и предните и задните панели на каросеријата.

Во внатрешноста, двете седишта се поместуваат така што совозачот има удобен простор за нозете, а возачот може да го помести седиштето по должина. Просторот за глава е доволен, дури и за луѓе високи повеќе од 1,90 m. И покрај компактните димензии, новиот Rocks-e нуди волумен за багаж до 63 l во просторот за патници, плус паметна кука за торба за пазарење со големина XXL.

Кокпитот ги исполнува барањата на модерната млада генерација: јасен и фокусиран на најважните работи. Екранот на прв поглед ја покажува брзината, режимот на возење (Drive, Neutral, Reverse), состојбата на полнење на батеријата, преостанатиот опсег и километражата. Практичните детали го вклучуваат држачот за паметни телефони сместен на централната конзола. Услугите како што е апликацијата „myOpel“ обезбедуваат дополнителни практични информации.

Благодарение на компактните димензии и големите прозорци, возачите на Opel Rocks-e уживаат во одличната прегледност. Осветлена, пријатна атмосфера во внатрешноста обезбедува стандардниот панорамски стаклен покрив – невообичаен за возило од оваа ценовна категорија. Rocks-e е достапен во три карактеристични нивоа на оременост: како Opel Rocks-e, Opel Rocks-e “Klub” и Opel Rocks-e “TeKno”.

Името „Rocks“ има традиција кај германскиот производител на автомобили. До неодамна Opel ADAM Rocks и Opel KARL Rocks додадоа своја оригиналност на брендот-посебно опремени, со одлични теренски додатоци и затоа се подготвени за секојдневно возење низ урбаната џунгла.
Новиот Opel Rocks-e е совршено поприлагоден за употреба низ градски улици. Чисто електричен, без штетни емисии и речиси тивок, новиот модел е одличен за грижа за животната средина.

loading...

Watch anime online for free at TwistMoe dubbed anime

Website https://animepahe.cc: Watch Mobile Police Patlabor: The New Files (Dub) animepahe Episode 4 dubbed anime

ChäoS;Child Episode 0 (https://animetv.cc/m/D4rL) Episode Full

AnimeFreak: Dorohedoro (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws bleach animefreak

Animefreakws mystrikingly: https://animefreakws.mystrikingly.com/

8tracks: https://8tracks.com/animefreakws