Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ АМЕРИКАНСКИ ТВ ВОДИТЕЛ, ЛЕРИ КИНГ

Тој се прослави со својата емисија на ЦНН, Лари Кинг Лајв, која ја водеше околу 20 години. Потоа се префрли на други канали и работеше се до својата смрт.

Имаше 7 бракови зад себе и 5 деца.

Еве ја неговата биографија:

Larry King (born Lawrence Harvey Zeiger; November 19, 1933 – January 23, 2021[2]) was an American television host, radio host, and paid spokesman, whose work has been recognized with awards including two Peabodys, an Emmy award, and 10 Cable ACE Awards.

King began as a local Florida journalist and radio interviewer in the 1950s and 1960s and gained prominence beginning in 1978 as host of The Larry King Show, an all-night nationwide call-in radio program heard on the Mutual Broadcasting System.[3] From 1985 to 2010, he hosted the nightly interview television program Larry King Live on CNN. From 2012 until 2020, he hosted Larry King Now on Hulu and RT America. He continues to host Politicking with Larry King, a weekly political talk show which has aired weekly on the same two channels since 2013.[4]

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Watch Golden Bat Episode 4

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Watch anime online for free at GoGoAnime detective conan gogoanime

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/animefreak

Pozible: https://www.pozible.com/profile/flix-anime