БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

Д-р Ентони Фаучи јавно ја прими вакцината против коронавирус на „Модерна“

Водечкиот американски експерт за заразни болести, д-р Ентони Фаучи, ја прими првата доза од најновата вакцина против Ковид-19, развиена од американската фармацевтска компанија „Модерна“.

Фаучи ја прими вакцината заедно со други здравствени авторитети, кои го надгледуваа нејзиниот развој.

Фаучи беше вакциниран во Националниот институт за здравство (НИХ), каде што работи како директор за алергии и заразни болести, во предградие на Вашингтон. Тој ја прими вакцината, што заеднички ја развија НИХ и американската фармацевтска компанија Модерна, која беше одобрена за итна употреба минатата недела.

Потоа, пред новинарите изјави дека е исклучително да се прими вакцината помалку од една година откако беше откриен вирусот, за кој е направена вакцината.

– Она што го гледаме сега е кулминација на долгогодишното истражување кое доведе до феномен што е навистина без преседан, рече Фаучи.

Јавното примање на вакцината „е симбол за остатокот од земјата“, рече Фаучи. – Чувствувам огромна доверба во безбедноста и ефикасноста на оваа вакцина и сакам да ги охрабрам сите што имаат можност – да се вакцинираат, така што ќе можеме да имаме превез на заштита над оваа земја што ќе стави крај на пандемијата.

Со вакцината на „Модерна“ и сличната вакцина развиена од Фајзер/БиоНТек, САД се обидуваат да ја забрзаат најголемата кампања за вакцинација во својата историја, со цел да се надмине пандемијата на коронавирус, во која најмалку 320.000 луѓе починаа само во САД.

Двете вакцини обезбедуваат силна заштита и се развиени за помалку од една година откако се појави вирусот, и се сметаат за победа на науката, која е изградена врз основа на долгогодишно истражување, финансирано од НИХ.

loading...

Website https://animepahe.cc: Watch Terra e... (TV) animepahe Episode 24 watch anime

AnimeDao: Chikyuu Bouei Kigyou Dai-Guard anime episode 26 online free at https://animedao.nl animedao tower of god

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/animefreak

Gogoanimelol webflow: https://gogoanimelol.webflow.io/