НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

ГЛУПИТЕ АНТИ-ВАКСЕРИ ДОСЕГА ГИ УБИВАА СВОИТЕ ДЕЦА, СЕГА ЌЕ СЕ ИСТРЕБАТ САМИТЕ СЕБЕ

Ретардираните анти – ваксери досега со своите луди тези и однесување ги загрозуваа своите деца. Самите тие беа вакцинирани во комунизмот или раните 90-сети, но нивните деца беа ускратени од тие напредни достигнувања на медицината и беа оставени да бидат порозни на разни опасни заразни болести кои беа голема опасност за самите нив но и за јавното здравје.

Сега пак одбивањето на самите анти-ваксери да ја примат вакцината против корона ќе биде пак еден вид загрозување на јавното здраве, но ако е сепак нешто подобро е тоа што за прв пат анти – ваксерите ќе го загрозат своето здравје и практично сами себе ќе се истребат со одбивањето да се вакцинираат од оваа опасна болест.

Смешни се анализите и стравовите дека вакцините можеле со некои минорни проценти да предизвикаат разни заболувања, кога се знае дека Короната со голема веројатност предизвикува СМРТ, џабе е се ако умреш, тогаш и живот со разни болести личи доста привлечно како опција, но тоа не влегува во дебелата ретардирана глава на анти ваксерите… Они не разбираат дека ние овде збориме како возење кола или летање со авион – дали теоретски можеш да умреш и со кола и со авион? Секако дека да, но тоа не ги спречува луѓето секој ден да користат кола и авион затоа што се спремни да се носат со ризикот.

Овде ние не збориме за возење со некој објект, ние овде збориме за вакцина против опасна болест која мачно те убива 2 недели сам со цевка набутана преку уста, умираш додека болеста полека те дави, те задушува, таква смрт не му посакувам никому, никој не заслужил такво мачење…

Но како што има лудаци што умираат така што влегуваат во зоо кафези на лавови и мечки, така и сега со анти – ваксерите, едноставно Дарвин ќе си дојде по своите згрешени примероци…

loading...

Cowboy Bebop (Dub) (https://gogoanime.be/m/BgaE) Episode 26

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Go! Go! 575: Meippai ni, Hajiketeru? animebee Episode Full gogoanime

Website https://animeflix.nl: Watch BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, so I'll Max Out My Defense. (Dub) animeflix Episode 12 animeflix spirited away

Blogger: https://www.blogger.com/profile/08072957910647863865

Raovat: https://raovat.vn/members/animeflixnl.66951/#about