28.8 C
Скопје
18/06/2024 10:39
МАКТЕЛ

  

     

 

Мицкоски за Апасиев: Се однесуваат како група џанаци

      

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пред почетокот на конститутивната седница на Собранието изјави дека очекува од сите што се потпишале, да го поддржат предлогот Африм Гаши да биде претседател на Собранието.Во врска со изјавата на лидерот на Левица, Димитар Апасиев, дека ќе даде бланко поддршка за проектите доколку Африм Гаши не биде претседател на Собрание, тој одговори дека Апасиев претходно имал понуда од ВМРО-ДПМНЕ да се придружи кон македонското национално единство.

– Димитар Апасиев имаше бланко понуда да се придружи кон македонското национално единство, тој одлучи повеќе да се посвети на правењето планови каде ова лето ќе ужива, дали на Хургада, дали на некоја друга грчка плажа. Како што изјави еден од неговите поранешни сопартијци дека „тие биле една група на џанаци“, така ѝ продолжува да се однесува, изјави Мицкоски.Во Собранието денеска почна конститутивната седница на новиот собраниски состав. Со седницата претседава најстарата пратеничка Мерита Колчи Коџаџику.

   

    

Најново

Нови лица и политички ветерани, во новата влада само три жени

Sase Ivanovski

За една недела 207 непрописно паркирани возила во општина Центар

Sase Ivanovski

Уапсен е 26-годишник од скопско село, се обидел да прегази полицаец

Sase Ivanovski

„НЕ СЕ СРАМАМ ДА КАЖАМ ДЕКА ВО ЖИВОТОТ СУМ ИМАЛ И ПРОПАЃАЊА, НО НИКОМУ НЕ СУМ СЕ ЖАЛЕЛ“ – популарниот Бобо Дајнерс ексклузивно за „Бизнис муабети“ на Фактор

Sase Ivanovski

УЖАС ВО УКРАИНА: Ваделе органи од луѓе, па ги продавале во странство – екс заменик министер за здравство вмешан во мрежата

Sase Ivanovski

Почина фолк пејачката Тања: Со песна помогна на многумина и веруваше дека сите заслужуваат исти можности!

Sase Ivanovski

Нетанјаху го распушти воениот кабинет

Sase Ivanovski

Поранешен генерал на ИДФ верува дека војната меѓу Израел и Хамас ќе трае три години, пишува „Ерусалим пост“

Sase Ivanovski

(ВИДЕОИНТЕРВЈУ) Димовски: На Балканот се применува насилничка политика која кај младите промовира насилство

Sase Ivanovski

Ако треба, гласови за „Бадентер“ ќе се бараат и од Левица, законот ќе ја чека новата влада

Sase Ivanovski

Продолжи рочиштето против Максим Димитриевски

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Жена го нападна Тарантино во ресторан, викајќи му дека е „ционистичко ѓубре“

Sase Ivanovski

Англија и Србија вчера одиграа натпревар каков што немало на ЕП 44 години

Sase Ivanovski

„Жално е со плата од 21.700 денари да држат цели одделенија во јавното здравство, а немаат ни осигурување“, Независниот синдикат бара новата влада да ја реши ова неправда

Sase Ivanovski

„Гледај го светот во очи“ – „Тиквеш“ ги претстави вината од брендот „Луда Мара“

Sase Ivanovski

Со паднатиот потпорен ѕид во Клиничкиот центар треба брзо да се реагира, вели Марковски

Sase Ivanovski

Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Sase Ivanovski

ЕУ ги продолжи санкциите воведени поради руската анексија на Крим за уште една година

Sase Ivanovski

Советници во Царина, УЈП, Регулаторна имаат повисоки плати од колегите во Собрание и во Влада, утврдија ревизорите

Sase Ivanovski

Двајца петгодишници избегале од градинка во Белград, по еден час полицајците ги пронашле

Sase Ivanovski

Трамп: Зеленски е најголемиот бизнисмен од сите политичари досега

Sase Ivanovski

Несреќа на Галичица: Возило падна во провалија длабока 200 метри, има загинати

Sase Ivanovski

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Sase Ivanovski

Ѓубре се фрла на улица наместо во контејнерите: Комунална апелира да престане фрлањето отпад на јавни површини

Sase Ivanovski

Претседателката Сиљановска Давкова ги прими акредитивите на новоименуваниот амбасадор на Република Казахстан, Сатибалди Буршаков

Sase Ivanovski

Путин во посета на Северна Кореја на 18 и 19 јуни

Sase Ivanovski

198 санкционирани возачи во текот на изминатиот викенд на подрачје на СВР Битола, 84 за брзо возење

Sase Ivanovski

Детска клиника по трет пат доби сертификат за акредитација за квалитет

Sase Ivanovski

Претрес во Битола: пронајдена дрога, приведен малолетник

Sase Ivanovski

Премиера на документарна емисија „Делата живеат вечно“ посветена на професорот Ѓорѓи Марјановиќ

Sase Ivanovski

Google подготвува опција која ќе ги воодушеви сите кои немаат време да читаат вести на Интернет

Sase Ivanovski

Милијана Рељиќ повторно Европска клупска шампионка во таеквондо

Sase Ivanovski

Видеолотарија ја реализираше традиционалната крводарителна акција

Sase Ivanovski

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

Sase Ivanovski

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

Sase Ivanovski

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор до 12 години

Sase Ivanovski

Кумановец фатен како превезува мигранти

Sase Ivanovski

Приведени двајца криминалци во Прилеп, пронајдени два пиштола

Sase Ivanovski

Македонките се меѓу најниските жени во Европа

Sase Ivanovski

ПРОДОЛЖУВА ИЗГРАДБАТА НА ПАТЕКИ, СКВЕРОВИ, ПАРКИНЗИ И ТРОТОАРИ СО ПАВЕР ЕЛЕМЕНТИ ВО ГАЗИ БАБА

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Денес го посетив семејството на Зоран Богдановски од Јурумлери, чиј дом беше зафатен од голем пожар

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ИЗЈАВА НА ДУДА: МОРАМЕ ДА И ПОМОГНЕМЕ НА УКРАИНА ДА УБИЕ ШТО ПОВЕЌЕ РУСКИ ВОЈНИЦИ

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Во хуманоста за Никола се обединивме сите и јас од срце им благодарам на сите оние кои донираа!

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Вечерва имавме продуктивна средба со жителите од Раштак кои немаат вода за пиење

Sase Ivanovski

БОБИ СТЕФКОВСКИ: Онака како што ветив вчера, попладнево во тек се вонредни инспекциски надзори над повеќе субјекти и на повеќе критични точки на територија на општина Гази Баба

Sase Ivanovski

ОВА ДА ГО ИЗЈАВЕШЕ НЕКОЈ ОД ДУИ, ИМАШЕ ДА БИДЕ ОПШТА ПАНИКА И ХИСТЕРИЈА: НОВИОТ МИНИСТЕР ОД ВЛЕН СО МНОГУ ЉУТА ИЗЈАВА ОД ЛАНИ

Sase Ivanovski

ЗАПОЧНА ВТОРАТА ФАЗА ОД ИЗГРАДБАТА НА ПАТНАТА ИНФРАСТРУКТУРА ВО ХИПОДРОМ 2

Sase Ivanovski

ЗАВРШИЈА УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ ЛИГИ ЗА УЧЕБНАТА 2023/2024 ВО ГАЗИ БАБА

Sase Ivanovski

ПРИЗНАНИЕ И 3000 ДЕНАРИ ЗА ПРВЕНЦИТЕ НА ГЕНЕРАЦИЈА ОД ОПШТИНСКИТЕ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО ГАЗИ БАБА

Sase Ivanovski

КОСТАДИНОВ: Mеѓу нашите иселеници во Швајцарија на одбележувањето на „Македонскиот ден“, кој е дело на Македонското добротворно друштво „Македонија“

Sase Ivanovski

Жители на велешката улица „Прохор Пчински“ бараат помош за безбедно да се движат кон и околу домовите

Sase Ivanovski

ТАРАВАРИ ЈА НАРЕЧЕ АЛБАНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НАША

Sase Ivanovski

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ГРАДЕЖНАТА КОМПАНИЈА ГОЛДЕН АРТ ДОНИРАА 16-МЕТАРСКИ КРСТ ВО РАНКОВЦЕ

Sase Ivanovski

Заев и Ципрас му дадоа награда за мир „Преспа“ на поранешниот медијатор Метју Нимиц

Sase Ivanovski

ЕВРОПСКИ МЕДИУМИ: Фон дер Лајен блокира извештај во кој се критикува Италија за медиумски слободи

Sase Ivanovski

ПОРАНЕШНАТА ШЕФИЦА НА КАБИНЕТ НА РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА Е НОВАТА МАКЕДОНСКА АМБАСАДОРКА ВО ЛОНДОН, ДЕНЕСКА МУ ГИ ПРЕДАДЕ АКРЕДИТИВНИТЕ ПИСМА НА КРАЛОТ ЧАРЛС

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДЕСПОТОВСКИ ВО СТИЛОТ НА ТРАМП: MAKE SDSM GREAT AGAIN!

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДЕСПОТОВСКИ: СИТЕ ДРУГИ КАНДИДАТИ СЕ ЗДРУЖЕНИ ПРОТИВ МЕНЕ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДЕСПОТОВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ИСКЛУЧУВАЊЕ ОД ПАРТИЈА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ, ВО СЛУЧАЈ ДА СТАНЕ ЛИДЕР

Sase Ivanovski

Левица: Уште седум нови барања за апанажа

Sase Ivanovski

Поскапуваат бензините и дизелот

Sase Ivanovski

Град Скопје: Потпорниот ѕид кој се урна е надлежност на Министерството за здравство

Sase Ivanovski

ОТКАКО ЈАВНОСТА СЕ КРЕНА НА НОЗЕ, ПУ ПУ НЕ ВАЖИ: Одборот за акредитација го поништи Факултетот за здравствени науки на Мерко

Sase Ivanovski

Возило излетало на железничка пруга, повредени се две лица кои ги извлекувале пожарникари

Sase Ivanovski

За првите луѓе на ВРЕДИ фудбалерите на Албанија се „нашата репрезентација“, Славески прашува: Која е логиката ако Македонија им е матична држава?

Sase Ivanovski

Мицкоски: Македонија ќе ја вратиме на народот

Sase Ivanovski

Заев: Нимиц ни порача да го чуваме и негуваме Преспанскиот договор

Sase Ivanovski

ВМРО ДПМНЕ ПРОСЛАВИ 34-ТИ РОДЕНДЕН, КРИЗАТА ПОМИНА, ПАК СЕ ВРАЌААТ НА ГОЛЕМА ВРАТА, ГИ ЧЕКА НАЈМАЛКУ 10 ГОДИНИ ТОТАЛНА ПОЛИТИЧКА ДОМИНАЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА НА СИТЕ НИВОА НА ВЛАСТА

Sase Ivanovski

Муцунски: Ќе се залагам за градење и одржување силни и цврсти односи со сите значајни меѓународни партнери

Sase Ivanovski

Мицкоски: Подавам рака на СДСМ за суштинските прашања од важност за Македонија, но тоа не значи амнестирање од одговорноста за криминалите

Sase Ivanovski

Мицкоски: Повративме 3/4 од тоа што СДС го имаше кон ДУИ, додека сите работат за Македонија ќе бидеме еднакви партнери во владата

Sase Ivanovski

ДАЈ БОЖЕ – Николоски: Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, така ќе ја креваме и Македонија, народот ни даде огромна доверба

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДАНЕ ЈОВАНОВ: Со задоволство гостував во емисијата #Бразди на #Канал5 каде разговаравме за лозарството и винарството, а секако и за мојата последна инвестиција во семејната винарија Dane Hermes Wine Estate

Sase Ivanovski

Димитриеска Кочоска: Програмата по која ќе работи идната влада има за цел враќање на Македонија на народот

Sase Ivanovski

Трипуновски: Моја цел ќе биде земјоделството кое ќе генерира стотици милиони евра девизен прилив, земјоделство на среќни земјоделци, богати и достоинствени

Sase Ivanovski

Мисајловски: Силно ќе се заложам за модернизација на Армијата и засилување на борбената готовност

Sase Ivanovski

Цел ден возач на скапа спортска кола беснее и вози пребрзо низ градов посебно низ илинденска, и на крај од денот еве како заврши

Sase Ivanovski

Љутков: Мораме да ја вратиме националната култура и да ги направиме работниците во културата повторно горди на својата професија

Sase Ivanovski

Перински: Време е општините да добијат поддршка од централната власт и да се инвестира во локалниот економски развој

Sase Ivanovski

Тошковски: Ќе работам за обезбедување на безбедна, просперитетна и праведна Македонија

Sase Ivanovski
Вчитувам....