0.8 C
Скопје
05/02/2023 02:22
МАКТЕЛ

Author : Sase Ivanovski

SliderМакедонија

КОВАЧЕВСКИ ОБЈАВИ ВИДЕО ЗА ДЕНЕШНИОТ ДЕН: Мирно и достоинствено оддадовме почит кон ликот и делото на Гоце Делчев

Sase Ivanovski
Одбележуваме 151 година од раѓањето на нашиот голем визионер, револуционер и инспиратор на македонската државност. Еден од нашите најголеми херои кој останува запаметен со неговите дела,...
SliderМакедонија

ГРУБИ: Ахметистички феномен, кој дваесет и две години по ред победува и во војна и во мир и во избори, дух кој цело време се бори за слобода и еднаквост и кој ни донесе мир и еднаквост

Sase Ivanovski
Почитувани граѓани, вие сте поддржувачи на духот на Ахмети. Ахметистички феномен, кој дваесет и две  години по ред победува и во војна и во мир...
SliderМакедонија

ФИЛИПЧЕ: На Клиниката за неврохирургија, денеска извршивме интервенција кај пациент со церебрална анеуризма

Sase Ivanovski
Ова здравствено нарушување може да доведе до многу тешка клиничка слика кај пациентот. Интервенцијата траеше неколку часа, микроневрохируршки го обезбедивме протокот низ мозочните крвни садови....
SliderМакедонија

АХМЕТИ: Албанците да се обединат и заедно да ги броиме достигнувањата затоа што доброто си го заработивме со крв и пот, никој не ни го даде како подарок

Sase Ivanovski
Али Ахмети – претседател на ДУИ Поминаа неколку недели откако остварувам средби со граѓани, бидејќи пандемијата ни ги имаше оневозможено нашите традиционални средби. Артан рече...
SliderМакедонија

(ВИДЕО) Ристо Донев уште еднаш ја загуби битката со бирократијата

Sase Ivanovski
Тој е светски признаен професионален шахист и првак во дописен шах. Ристо е лице со церебрална парализа, но наградите ги добил натпреварувајќи се со луѓе...
SliderМакедонија

СУДОТ ВО КРИВА ПАЛАНКА ГИ КАЗНИ ТРОЈЦАТА БУГАРИ СО 300 ЕВРА ПАРИЧНА КАЗНА И 6 МЕСЕЦИ ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА

Sase Ivanovski
„Г.З (35),А.Х(50)и Р.Х(54) бугарски државјани кои најпрво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале, а потоа се обиделе и физички да ги нападнат...
SliderМакедонија

Али Ахмети: Проевропскиот фронт е историска шанса за новите генерации, да не го испуштиме моментот

Sase Ivanovski
Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат во општина Теарце. Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и...
SliderСвет

Германски медиуми тврдат дека САД на Русија и понудиле 20 отсто од територијата на Украина во замена за мир, Белата куќа демантира

Sase Ivanovski
Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс наводно му понудил на Киев „мир во замена за земја“, а на Москва – „земја во...
SliderМакедонија

Реџепи до сопартијците од Алтернатива: Или со гордост заминете или со срам останете!

Sase Ivanovski
Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат програмските цели во...
SliderМакедонија

СДСМ: Почит за ликот и делото на Делчев, не успеа сценариото на агентите на хаосот, Мицкоски, Апасиев и ВМРО-ДПМНЕ

Sase Ivanovski
Институциите на системот денеска не дозволија да успее сценариото на оние кои не и мислат добро на земјата и сакаат на било каков начин да...