БОМБА НА ФИЈАТ ЦАНОСКИ: ГРУЕВСКИ БЕШЕ ТОЛКАВ ЛУДАК ДА ОТКАКО МИ ГО СРУШИ КОСМОС СО ДИНАМИТ МЕ ВИКНА ВО КАБИНЕТ И МРТОВ ЛАДЕН МИ ПОНУДИ ДА СЕ ВРАТАМ ВО КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО ДПМНЕ
БОМБА НА ФИЈАТ ЦАНОСКИ: ГРУЕВСКИ БЕШЕ ТОЛКАВ ЛУДАК ДА ОТКАКО МИ ГО СРУШИ КОСМОС СО ДИНАМИТ МЕ ВИКНА ВО КАБИНЕТ И МРТОВ ЛАДЕН МИ ПОНУДИ ДА СЕ ВРАТАМ ВО КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО ДПМНЕ
БРАВО - СО ДОНАЦИЈА ОД ТАВ ЌЕ СЕ НОСИ ВОДОВОД ДО МАНАСТИРОТ ТРЕСКАВЕЦ ВО ПРИЛЕП!
БРАВО - СО ДОНАЦИЈА ОД ТАВ ЌЕ СЕ НОСИ ВОДОВОД ДО МАНАСТИРОТ ТРЕСКАВЕЦ ВО ПРИЛЕП!
Бајден по повод постхумното одликување на неговиот син: Косово е во срцето на целото мое семејство
Бајден по повод постхумното одликување на неговиот син: Косово е во срцето на целото мое семејство
ЗАЕВ: Ќе биде намален прагот од два отсто, веројатно на еден отсто или можеби и укинат
ЗАЕВ: Ќе биде намален прагот од два отсто, веројатно на еден отсто или можеби и укинат
Филипче: Можна е препорака за трета доза, а можно е и вакцината да стане сезонска
Филипче: Можна е препорака за трета доза, а можно е и вакцината да стане сезонска
Заев за „Танјуг“: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица
Заев за „Танјуг“: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЕН РЕЖИМ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА - Мијалков и Нинџа под заштита поради закани по живот, Камчев и Боки 13 со здравствени надзори во затвор
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЕН РЕЖИМ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА - Мијалков и Нинџа под заштита поради закани по живот, Камчев и Боки 13 со здравствени надзори во затвор
ДРЖАВНА ПРОГРАМА ЗА ИЛИНДЕН: Џафери со цвеќе кај Ченто, Заев во Пелинце, Груби во Крушево, а Пендаровски на Мечкин Камен
ДРЖАВНА ПРОГРАМА ЗА ИЛИНДЕН: Џафери со цвеќе кај Ченто, Заев во Пелинце, Груби во Крушево, а Пендаровски на Мечкин Камен

БОМБА НА ФИЈАТ ЦАНОСКИ: ГРУЕВСКИ БЕШЕ ТОЛКАВ ЛУДАК ДА ОТКАКО МИ ГО СРУШИ КОСМОС СО ДИНАМИТ МЕ ВИКНА ВО КАБИНЕТ И МРТОВ ЛАДЕН МИ ПОНУДИ ДА СЕ ВРАТАМ ВО КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО ДПМНЕ

По подолго време молк, во првото излегување во јавност, Фијат Цаноски, кој неодамна се повлече од лидерската позиција во Партијата за европска иднина, раскажува за проблемите со кои се соочил во 2011 година. ФОКУС: Сте имале ли средба со Груевски по уривањето на „Космос“, барем да разјасните некои работи? ЦАНОСКИ: Последната средба беше во јануари …

БОМБА НА ФИЈАТ ЦАНОСКИ: ГРУЕВСКИ БЕШЕ ТОЛКАВ ЛУДАК ДА ОТКАКО МИ ГО СРУШИ КОСМОС СО ДИНАМИТ МЕ ВИКНА ВО КАБИНЕТ И МРТОВ ЛАДЕН МИ ПОНУДИ ДА СЕ ВРАТАМ ВО КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО ДПМНЕ Read More »

БРАВО – СО ДОНАЦИЈА ОД ТАВ ЌЕ СЕ НОСИ ВОДОВОД ДО МАНАСТИРОТ ТРЕСКАВЕЦ ВО ПРИЛЕП!

Денеска, заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ТАВ Македонија, Метин Батак, ги доделија договорите од третата група на проекти за реализација на инфраструктурни проекти во општините и на двата аеродроми во Скопје и Охрид. На мое огромно задоволство, во име …

БРАВО – СО ДОНАЦИЈА ОД ТАВ ЌЕ СЕ НОСИ ВОДОВОД ДО МАНАСТИРОТ ТРЕСКАВЕЦ ВО ПРИЛЕП! Read More »

Бајден по повод постхумното одликување на неговиот син: Косово е во срцето на целото мое семејство

– Американскиот претседател Џозеф Бајден и се заблагодари на косовската претседателка Вјоса Османи за постхумното одликување на неговиот син, наведувајќи дека Косово е во срцата на сите членови на неговото семејство. По повод одлуката на Вјоса Османи постхумно да му додели медал на синот на Бајден, Бо, за неговиот придонес во напредокот на Косово, Бајден …

Бајден по повод постхумното одликување на неговиот син: Косово е во срцето на целото мое семејство Read More »

ЗАЕВ: Ќе биде намален прагот од два отсто, веројатно на еден отсто или можеби и укинат

Секако дека не се плашиме од независни листи рече денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања поврзани со предлог измените на Изборниот законик кои се во собраниска процедура и во нив се предвидува за независните кандидати да може да учествуваат на избори да мора да соберат потписи од два отсто од гласачите запишани во …

ЗАЕВ: Ќе биде намален прагот од два отсто, веројатно на еден отсто или можеби и укинат Read More »

Филипче: Можна е препорака за трета доза, а можно е и вакцината да стане сезонска

Министерот вели дека веројатно делта-сојот нема да биде последен, а моменталната состојба ја оцени како „прилично мирна“, но предупреди дека е можно влошување. Ако дојде до тоа, ќе се воведат рестрикции кои прво ќе бидат насочени кон невакцинираните. Едно од можните сценарија во однос на вакцинацијата против ковид-19 е здравствените власти да дадат препорака и …

Филипче: Можна е препорака за трета доза, а можно е и вакцината да стане сезонска Read More »

Заев за „Танјуг“: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на граѓаните во сите земји во регионот“, вели премиерот Зоран Заев во интервју за српската агенција „Танјуг“. Заев истакнува дека кога го кажува тоа ги пренесува мислите и на претседателот на Србија Александар Вучиќ …

Заев за „Танјуг“: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица Read More »

(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЕН РЕЖИМ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА – Мијалков и Нинџа под заштита поради закани по живот, Камчев и Боки 13 со здравствени надзори во затвор

Еск директорот на УБК Сашо Мијалков е под посебни безбедносни мерки исто како и клучниот сведок во процесот од 27 ми април, Александар Василевски Нинџа. И двајцата се под специјален надзор во затворот во Шутка поради тоа што има висок ризик за нивната безбедност. За Мијалков поради тоа што долго време беше шеф на УБК, …

(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЕН РЕЖИМ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА – Мијалков и Нинџа под заштита поради закани по живот, Камчев и Боки 13 со здравствени надзори во затвор Read More »

ДРЖАВНА ПРОГРАМА ЗА ИЛИНДЕН: Џафери со цвеќе кај Ченто, Заев во Пелинце, Груби во Крушево, а Пендаровски на Мечкин Камен

Македонскиот народ и граѓаните на Република Македонија утре ќе го празнуваат 2 Август – Денот на Републиката. Ден со кој на Илинден во 1903 година – со Илинденското востание и Крушевската република, а потоа и на вториот Илинден, во 1944 година со АСНОМ – Првото заседание на Антифашистичкото Собрание на Народното ослободување на Македонија, беа …

ДРЖАВНА ПРОГРАМА ЗА ИЛИНДЕН: Џафери со цвеќе кај Ченто, Заев во Пелинце, Груби во Крушево, а Пендаровски на Мечкин Камен Read More »

ДРЖАВНИЧКИ ПОТЕГ НА ПЕНДАРОВСКИ: На Илинден, во Крушево, ги поканив лидерите на сите парламентарни политички партии за да покажеме единство!

Да ги надминеме поделбите и разликите. На Илинден, во Крушево, ги поканив лидерите на сите парламентарни политички партии. Заедно, да се сплотиме околу илинденските и асномските идеали и достоинствено да го чествуваме Денот на Републиката. #Интервју #Трилинг #24ТВ

Е ОВА Е УБАВА ВЕСТ НА ПРАЗНИКОТ – Нова инвестиција од 16 милиони евра во #ТИРЗ!

Со еден од најголемите турски извозници Teknopanel A.Ş. договоривме нова инвестиција која како почетни бројки значи 👩‍💼120 нови работни места и очекуван вкупен 🚚 извоз од над 150 милиони евра во следните 10 години. ☑️ Само од почетокот на годинава во ТИРЗ се заокружени договори со вкупен обем на инвестиции од 105 милиони евра, а …

Е ОВА Е УБАВА ВЕСТ НА ПРАЗНИКОТ – Нова инвестиција од 16 милиони евра во #ТИРЗ! Read More »

(ВИДЕО) НИКОЛОВ: АКО СТАНАМ ПРЕМИЕР, НЕМА ДА ГИ ЛИШАМ БРАЌАТА МАКЕДОНЦИ ОД ЕУ, НО НЕМА ДА ГИ ЗАГРОЗАМ НИТУ ИНТЕРЕСИТЕ НА БУГАРИЈА

Кандидатот за премиер на Бугарија Пламен Николов, предложен од партијата „Има таков народ“, којашто освои најмногу гласови на парламентарните избори, синоќа во гостувањето на бугарската национална телевизија БНТ, во одговор на прашањето дали ќе ја задржи досегашната позиција на Софија кон С Македонија, рече дека ако формираат Влада, нема да водат политика на конфронтација. – …

(ВИДЕО) НИКОЛОВ: АКО СТАНАМ ПРЕМИЕР, НЕМА ДА ГИ ЛИШАМ БРАЌАТА МАКЕДОНЦИ ОД ЕУ, НО НЕМА ДА ГИ ЗАГРОЗАМ НИТУ ИНТЕРЕСИТЕ НА БУГАРИЈА Read More »

„Врба“ на Милчо Манчевски добитник на наградата за најдобар филм на њујоршкиот фестивал „Стони Брук“

Жирито беше трогнато од артистичката длабочина на филмот кој предизвика бурни емоции кај публиката, пишува њујоршкиот фестивал „Стони Брук“ на кој филмот „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски освои награда од жирито за најдобар филм. Фестивалот „Стони Брук“ за независни филмови оваа година се одржа по 26-ти пат. Се прикажаа 35 американски и странски филмови …

„Врба“ на Милчо Манчевски добитник на наградата за најдобар филм на њујоршкиот фестивал „Стони Брук“ Read More »

Претседателот Пендаровски е крајно непријатно изненаден од квалификацијата на господинот Мицкоски, според која, утрешното чествување на најголемиот македонски празник – Илинден, во Крушево ќе биде „циркуски церемонијал“

Не се памети, години наназад дека некој наш политичар искажал толку длабоко непочитување кон најголемите херои, креативци и артисти на македонскиот народ и македонските граѓани, со целосно потценување на фактот дека државна делегација на чело со претседателот Пендаровски ќе положи венец и свежи цвеќиња на гробот на првиот претседател на Крушевската република, Никола Карев, на …

Претседателот Пендаровски е крајно непријатно изненаден од квалификацијата на господинот Мицкоски, според која, утрешното чествување на најголемиот македонски празник – Илинден, во Крушево ќе биде „циркуски церемонијал“ Read More »

(ВИДЕО) ШАХПАСКА МЕЃУ НАЈВРЕДНИТЕ МИНИСТРИ, СЕКОЈ ДЕН ОТВОРА ГРАДИНКИ ИЛИ НЕКАКВИ ПРОГРАМИ ЗА ПОМОШ НА НАРОДОТ – Шахпаска: Услугата помош и нега во домот ќе ја добиваат 60 стари лица од Општина Берово, за нив ќе се грижат 20 негуватели од Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки“

Во општина Берово 60 стари лица, со над 65 години, кои не се во можност самостојно да се грижат за себе ќе добијат помош и нега во домот. Дозволата за работа, Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, му ја додели на Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки“. Според Шахпаска со проектот на …

(ВИДЕО) ШАХПАСКА МЕЃУ НАЈВРЕДНИТЕ МИНИСТРИ, СЕКОЈ ДЕН ОТВОРА ГРАДИНКИ ИЛИ НЕКАКВИ ПРОГРАМИ ЗА ПОМОШ НА НАРОДОТ – Шахпаска: Услугата помош и нега во домот ќе ја добиваат 60 стари лица од Општина Берово, за нив ќе се грижат 20 негуватели од Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки“ Read More »

И ПОСЛЕ ЗОШТО ГИНЕЛ НАРОД НА ПАТИШТА, НИЕ СМЕ ЛУДАЦИ – 327 возачи возеле пребрзо, 107 биле пијани

Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли за санкционирање на возачите што возат со брзина поголема од дозволената, сообраќаен прекршок кој е најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици, како и санкционирање на возачите што управуваат возило под дејство на алкохол. „Вчера (31.07) санкционирани се 327 возачи кои возеле пребрзо, а 107 …

И ПОСЛЕ ЗОШТО ГИНЕЛ НАРОД НА ПАТИШТА, НИЕ СМЕ ЛУДАЦИ – 327 возачи возеле пребрзо, 107 биле пијани Read More »

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ако останат Шилегов и Српче уште по еден мандат нашата метропола навистина може да се преобрази во најуспешно и најбрзо трансформирана упропастеност

Лепота Па ова е ко почетокот на Марија Хилферштрасе, бре, само што во Виена улицата оди малку угоре, а тука се е рамно. Ако кога одите кон север успеете да не погледнете десно, кон вморонските злодела, тука, на Кејот на Вардар во центарот на Скопје ќе се чувствувате ко во Виена. Или во Монтпеље. Не …

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ако останат Шилегов и Српче уште по еден мандат нашата метропола навистина може да се преобрази во најуспешно и најбрзо трансформирана упропастеност Read More »

ЏЕВАТ ИСЕНИ: Продолжуваме напред храбро и цврсто двајца легенди на СДСМ

Утрово го почнав позитивно со мојот прекрасен долгогодишен другар и наш Премиер Зоран Заев со разговор и утринско кафе во неговиот кабинет. Како негов личен долгогодишен другар и советник ги надминуваме и надмудруваме сите ситуации во интерес на нашето долгогодишно другарување. Функциите навистина се менливи но другарството останува вечно, а мора да се каже дека …

ЏЕВАТ ИСЕНИ: Продолжуваме напред храбро и цврсто двајца легенди на СДСМ Read More »

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД СОБРАНИЕТО: ПРВ, ВТОР ЕШАЛОН, ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ, СИТЕ, ВНИМАВАЈТЕ – ЗАКОНИТЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА ВАЖАТ ЗА СИТЕ

„Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски и водат кон корупција или криминал“, порача претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања во Парламентот. „Тоа важи за тие од првиот, за тие од вториот и …

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД СОБРАНИЕТО: ПРВ, ВТОР ЕШАЛОН, ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ, СИТЕ, ВНИМАВАЈТЕ – ЗАКОНИТЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА ВАЖАТ ЗА СИТЕ Read More »

Шумски пожар на Пелопонез, петмина повредени

Во големи шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката служба за цивилна заштита. Повредените имаат проблеми со дишењето и се префрлени во блиските болници, се наведува во соопштението. Болниците во Патра и соседните градови се во состојба на готовност, како и крајбрежната стража …

Шумски пожар на Пелопонез, петмина повредени Read More »

Шахпаска: Над 59 отсто од вработените во градинките се вакцинирани

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, објави дека дури 59 отсто од вработените во градинките се вакцинирани. Таа ги повика и останатите 40-тина проценти кои не се вакцинирани да го направат тоа за да има безбеден престој на децата во градинките. -Во изминатиов период вработените во градинките, воспитувачки, негувателки и технички персонал, сериозно …

Шахпаска: Над 59 отсто од вработените во градинките се вакцинирани Read More »

loading...

AnimeFreak animefreak site: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 1 (https://animefreak.ws/m/G4N7/ep-1)

ANIMEFLIX animeflix boruto: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 5