БОМБА НА ПЛУСИНФО - ПРОПАДНАА ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЗА НЕГОВО ОЦРНУВАЊЕ СО НЕКАКВИ АФЕРИ РЕКЕТ 3: Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата
БОМБА НА ПЛУСИНФО - ПРОПАДНАА ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЗА НЕГОВО ОЦРНУВАЊЕ СО НЕКАКВИ АФЕРИ РЕКЕТ 3: Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата
ЗЛАТКО МАРИН: Ја достигнуваме бројката од набавени и засадени близу 10 илјади нови дрвја на различни локации низ Аеродром
ЗЛАТКО МАРИН: Ја достигнуваме бројката од набавени и засадени близу 10 илјади нови дрвја на различни локации низ Аеродром
БРАВО: На сметките на 6 755 сточари се префрлени повеќе од 152 милиона денари за произведено и предадено овчо, кравјо и козјо млеко од втора фаза, соопшти денеска Платежната агенција
БРАВО: На сметките на 6 755 сточари се префрлени повеќе од 152 милиона денари за произведено и предадено овчо, кравјо и козјо млеко од втора фаза, соопшти денеска Платежната агенција
(ВИДЕО) Маричиќ: Ќе се подигне нивото на заштита на новинарите и медиумските работници
(ВИДЕО) Маричиќ: Ќе се подигне нивото на заштита на новинарите и медиумските работници
БРАВО СДСМ, СО СЛУХ ЗА СИРОМАШНИТЕ: ЗА 50 ОТСТО ПОЕВТИНА ЌЕ БИДЕ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА КОЛИ СО СТРАНСКИ ТАБЛИЧКИ, ВО БУЏЕТОТ ЌЕ ВЛЕЗАТ 20 МИЛИОНИ ЕВРА
БРАВО СДСМ, СО СЛУХ ЗА СИРОМАШНИТЕ: ЗА 50 ОТСТО ПОЕВТИНА ЌЕ БИДЕ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА КОЛИ СО СТРАНСКИ ТАБЛИЧКИ, ВО БУЏЕТОТ ЌЕ ВЛЕЗАТ 20 МИЛИОНИ ЕВРА
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ НАПРАВИ НОВО СРА**, ШТО ЛИ ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВА ДЕТЕ, ДЕНИС-МЕНИС ВО НОВИНАРСТВОТО: Почна невидена хајка против невладината МЕТАМОРФОЗИС, се кренаа на нозе и ЗНМ и СЕММ и ЕУ...
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ НАПРАВИ НОВО СРА**, ШТО ЛИ ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВА ДЕТЕ, ДЕНИС-МЕНИС ВО НОВИНАРСТВОТО: Почна невидена хајка против невладината МЕТАМОРФОЗИС, се кренаа на нозе и ЗНМ и СЕММ и ЕУ...
УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ЛАЖНА ВЕСТ ЈА ИЗМАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА: Груби не преведувал во „Жолтата куќа“, Груби преведувал во истрагата на Хашкиот трибунал за „Жолтата куќа“!!!
УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ЛАЖНА ВЕСТ ЈА ИЗМАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА: Груби не преведувал во „Жолтата куќа“, Груби преведувал во истрагата на Хашкиот трибунал за „Жолтата куќа“!!!
СЕКОЈ ДЕН ПО ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО РАЗБИЕНА: Починатите пациенти во болницата во Битола не смеело да се мрдаат од креветите два часа по настапувањето на смртта, тоа е според протоколите на законот за здравствена заштита
СЕКОЈ ДЕН ПО ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО РАЗБИЕНА: Починатите пациенти во болницата во Битола не смеело да се мрдаат од креветите два часа по настапувањето на смртта, тоа е според протоколите на законот за здравствена заштита

БОМБА НА ПЛУСИНФО – ПРОПАДНАА ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЗА НЕГОВО ОЦРНУВАЊЕ СО НЕКАКВИ АФЕРИ РЕКЕТ 3: Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ————————————————————————————————————————————————— Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири е избран за генерален секретар во Владата. Ова за Плусинфо го потврдија од владината прес-служба. Зеќири е избран на местото на досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски. * реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— Инаку овој период разни кујни блиски до ВМРО ДПМНЕ пробуваа …

БОМБА НА ПЛУСИНФО – ПРОПАДНАА ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЗА НЕГОВО ОЦРНУВАЊЕ СО НЕКАКВИ АФЕРИ РЕКЕТ 3: Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата Read More »

ЗЛАТКО МАРИН: Ја достигнуваме бројката од набавени и засадени близу 10 илјади нови дрвја на различни локации низ Аеродром

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— Во изминатите три години значително ги зголемивме зелените површини во Аеродром. Ја достигнуваме бројката од набавени и засадени близу 10 илјади нови дрвја на различни локации низ Аеродром. * реклами ————————————————————————————————————————————— ————————————————————————————————————————————————- Изградивме нови паркови во Бојмија и Мичурин, во тек е изградбата на уште два, на улица „Пандил Шишков“ и …

ЗЛАТКО МАРИН: Ја достигнуваме бројката од набавени и засадени близу 10 илјади нови дрвја на различни локации низ Аеродром Read More »

БРАВО: На сметките на 6 755 сточари се префрлени повеќе од 152 милиона денари за произведено и предадено овчо, кравјо и козјо млеко од втора фаза, соопшти денеска Платежната агенција

Според директорот на Агенцијата, Николче Бабовски, средствата од оваа мерка се свеж капитал што треба да им помогне на сточарите да ја обезбедат потребната количина храна за презимување на стоката. -Преку мерките од програмите за земјоделство и рурален развој, создаваме поволни услови за подобрување на сточниот фонд, зголемување на домашното производство на млеко, а со …

БРАВО: На сметките на 6 755 сточари се префрлени повеќе од 152 милиона денари за произведено и предадено овчо, кравјо и козјо млеко од втора фаза, соопшти денеска Платежната агенција Read More »

(ВИДЕО) Маричиќ: Ќе се подигне нивото на заштита на новинарите и медиумските работници

* реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————

БРАВО СДСМ, СО СЛУХ ЗА СИРОМАШНИТЕ: ЗА 50 ОТСТО ПОЕВТИНА ЌЕ БИДЕ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА КОЛИ СО СТРАНСКИ ТАБЛИЧКИ, ВО БУЏЕТОТ ЌЕ ВЛЕЗАТ 20 МИЛИОНИ ЕВРА

* реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————– Возилата со странски регистарски таблички ќе можат да се регистрираат во земјава со давачки намалени за 50 отсто. На денешната владина седница беше усвоен Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистарски таблици, со што како што очекуваат од Владата, во буџетот ќе влезат околу 2о милиони евра како приходи. Законот …

БРАВО СДСМ, СО СЛУХ ЗА СИРОМАШНИТЕ: ЗА 50 ОТСТО ПОЕВТИНА ЌЕ БИДЕ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА КОЛИ СО СТРАНСКИ ТАБЛИЧКИ, ВО БУЏЕТОТ ЌЕ ВЛЕЗАТ 20 МИЛИОНИ ЕВРА Read More »

ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ НАПРАВИ НОВО СРА**, ШТО ЛИ ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВА ДЕТЕ, ДЕНИС-МЕНИС ВО НОВИНАРСТВОТО: Почна невидена хајка против невладината МЕТАМОРФОЗИС, се кренаа на нозе и ЗНМ и СЕММ и ЕУ…

* реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————– СЕММ, ЗНМ, ССНМ и МИМ: осуда за говорот на омраза на социјалните мрежи по објавениот текст на „Лидер“ Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), Здружението на новинарите (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Македонскиот институт за медиуми (МИМ) го осудуваат говорот на омраза против тимот …

ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ НАПРАВИ НОВО СРА**, ШТО ЛИ ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВА ДЕТЕ, ДЕНИС-МЕНИС ВО НОВИНАРСТВОТО: Почна невидена хајка против невладината МЕТАМОРФОЗИС, се кренаа на нозе и ЗНМ и СЕММ и ЕУ… Read More »

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ЛАЖНА ВЕСТ ЈА ИЗМАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА: Груби не преведувал во „Жолтата куќа“, Груби преведувал во истрагата на Хашкиот трибунал за „Жолтата куќа“!!!

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— Вчера се случи една голема забуна во мк медиумите затоа што лидерот на ДУИ беше лошо преведен, првичната вест одеше вака: Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово. -Ништо повеќе од тоа – …

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ЛАЖНА ВЕСТ ЈА ИЗМАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА: Груби не преведувал во „Жолтата куќа“, Груби преведувал во истрагата на Хашкиот трибунал за „Жолтата куќа“!!! Read More »

СЕКОЈ ДЕН ПО ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО РАЗБИЕНА: Починатите пациенти во болницата во Битола не смеело да се мрдаат од креветите два часа по настапувањето на смртта, тоа е според протоколите на законот за здравствена заштита

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ————————————————————————————————————————————————— Почитувани, Министерот за здравство д-р Венко Филипче побара од ДСЗИ да испрати вонреден инспекциски надзор во болницата во Битола како би се утврди фактичката состојба во дневната болница по објавените фотографии на социјалните мрежи и во дел од медиумите на кои се гледа како пациент додека прима инфузија, на други болнички …

СЕКОЈ ДЕН ПО ЕДНА ЛАЖНА ПАНИКА НА ВМРО РАЗБИЕНА: Починатите пациенти во болницата во Битола не смеело да се мрдаат од креветите два часа по настапувањето на смртта, тоа е според протоколите на законот за здравствена заштита Read More »

МВР СЕКОЈ ДЕН ФАЌА ТЕШКИ КРИМИНАЛЦИ И БАНДИТИ: Приведен криминалец баран од германската полиција и Интерпол, пронајдени и две малолетнички кои се пријавени за исчезнати во Германија

* реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————– Денеска (24.11.2020) во 13.15 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага на ул.МАНАПО во Скопје врз основа на издадена меѓународна потерница ги приведоа С.Х.(44) од Боизенбург, Германија кој се барал за издржување на казна затвор од седум години и три месеци за сторени кривични дела измами и …

МВР СЕКОЈ ДЕН ФАЌА ТЕШКИ КРИМИНАЛЦИ И БАНДИТИ: Приведен криминалец баран од германската полиција и Интерпол, пронајдени и две малолетнички кои се пријавени за исчезнати во Германија Read More »

НАРОДОТ ОВА ГО ЧЕКАШЕ – ЗАИГРА МЕТЛАТА И ВО СДСМ: Разрешени 9 претседатели на општински организации

* реклами ————————————————————————————————————————————— ————————————————————————————————————————————————- Изгледа најавениот мерит систем во СДСМ се спроведува и во пракса. Партиски извори за Iportal информираат дека по иницијатива на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, вечерва претседателот Заев разрешил 9 претседатели на општински организации на СДСМ. * реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— Изворите наведуваат дека дел од причините се незадоволителна работа, но …

НАРОДОТ ОВА ГО ЧЕКАШЕ – ЗАИГРА МЕТЛАТА И ВО СДСМ: Разрешени 9 претседатели на општински организации Read More »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) МИТКО ЈАНЧЕВ, ОСВЕН ШТО ГО БИВА ЗА МЕНАЏИРАЊЕ, ИМА И ХАРИЗМА И СТИЛ ЧОВЕКОТ

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— * реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————

БОМБА, ВМРО ВО ПАНИКА, БЛИСКУ СМЕ ДО РЕШЕНИЕ: Разменети предлози со Софија, се чекаат одговори!

Според Ахмети, се чека одговор по последните предлози разменети со Софија, со кои двете земје уште еднаш ќе се обидат да дојдат до решение пред декемврискиот Совет на министри на ЕУ, пишува Дојче веле. По изјавата на премиерот Заев дека Република Северна Македонија прави сѐ што е неопходно за да се постигне решение со Софија(до …

БОМБА, ВМРО ВО ПАНИКА, БЛИСКУ СМЕ ДО РЕШЕНИЕ: Разменети предлози со Софија, се чекаат одговори! Read More »

(ВИДЕО) БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, СЕКОЈ ДЕН НОВ УСПЕХ ЗА ГРАДОТ: ГРАД СКОПЈЕ ЗАСАДИ НОВ ДРВОРЕД СО 300 ДРВЈА НА БУЛЕВАРОТ АСНОМ

* реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————

(ВИДЕО) ТАЈНИТЕ НА ГРУЈО – СМИСЛИЛ ФАРМА ЗА ТВИТЕР СЛЕДБЕНИЦИ: НОСЕЛ СО АВТОБУСИ ТЕТКИЦИ ОД ЦЕЛА ДРЖАВА ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ГИ УЧЕЛ ДА ОТВОРАТ ТВИТЕР ПРОФИЛ И ДА ЗАСЛЕДАТ ГЛАВНИ ВМРОВСКИ ИНФЛУЕНСЕРИ

* реклами ————————————————————————————————————————————— ————————————————————————————————————————————————-

Вицепремиерот Битиќи на МЕФ 2020 – Владата на Република Северна Македонија тргна храбро во енергетска транзиција, целиме да ги исполниме обврските од Зелениот договор 2050 на ЕУ

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— Заменикот на Претседателот на Владата зaдолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, учествуваше на панелот „Предизвиците на регионалната енергетска интеграција во согласност со енергетските приоритети на ЕУ и Зелениот договор 2050 година“, кој се одржа во рамките на Македонскиот енергетски форум 2020. Вицепремиерот се осврна на …

Вицепремиерот Битиќи на МЕФ 2020 – Владата на Република Северна Македонија тргна храбро во енергетска транзиција, целиме да ги исполниме обврските од Зелениот договор 2050 на ЕУ Read More »

Голем дефект остави делови од Скопје и од Тетово без струја

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ————————————————————————————————————————————————— Дел од Скопје нема струја поради дефект на 110 киловолтниот далекувод на МЕПСО. Од ЕВН Македонија информираа дека струја нема на потегот до Тетово. Екипи се излезени на терен и се работи на санирање на проблемот. * реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— И од МЕПСО за МИА потврдија дека нивни екипи се испратени …

Голем дефект остави делови од Скопје и од Тетово без струја Read More »

ДРАМАТА КОНЕЧНО ЗАВРШИ: Администрацијата на Трамп дозволи Бајден да започне со преземање на власта

* реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————– Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на власта. Трамп синоќа на Твитер потврди дека препорачал да започнат првичните протоколи за предавање на власта. * реклами ——————————————————————————————————————————————- —————————————————————————————————————————————————– -Препорачувам Емили Марфи и нејзиниот тим да направат што треба во однос …

ДРАМАТА КОНЕЧНО ЗАВРШИ: Администрацијата на Трамп дозволи Бајден да започне со преземање на власта Read More »

БОМБА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ: Собранието побара од владата 3 милиона евра поголем буџет за 2021-ва и ние им ги дадовме без да ги кочиме или прашуваме за што ќе им се, затоа што владата ја почитува независноста и значењето на собранието како законодавен дом кој врши контрола врз владата

* реклами —————————————————————————————————————————————– ————————————————————————————————————————————————— – Собранието лани изгласа да има свој независен буџет и тие потоа сами ќе си одредуваат како ќе ги трошат и колкави плати ќе делат, за наредната година побараа 3 милиона евра поголем буџет и ние им го удоволивме барањето, ние нема да им се мешаме или да им кратиме пари …

БОМБА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ: Собранието побара од владата 3 милиона евра поголем буџет за 2021-ва и ние им ги дадовме без да ги кочиме или прашуваме за што ќе им се, затоа што владата ја почитува независноста и значењето на собранието како законодавен дом кој врши контрола врз владата Read More »

СИРОТ МИЦКО, СИТЕ ГО МЛАТАТ – АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ: Лесно е да се критикува во вакви кризни моменти, би советувала до опозицијата да се вклучи во напорите да се спасат човечки животи!

* реклами —————————————————————————————————————————————– ————————————————————————————————————————————————— – Лесно е да се критикува, тешко е да се вклучиш да се обединиш со оние кои го носат товарот и да пробаш да помогнеш да се спасат човечки животи и да се преброди кризата исто важи и за реформите и влезот во ЕУ, би апелирала до опозицијата да проба да …

СИРОТ МИЦКО, СИТЕ ГО МЛАТАТ – АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ: Лесно е да се критикува во вакви кризни моменти, би советувала до опозицијата да се вклучи во напорите да се спасат човечки животи! Read More »

(ВИДЕО) СЕ СЛУЧИ ЧУДО НА ТЕЛМА: УРЕДНИКОТ КИРОВСКИ ЈА НАТЕРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ДА ЈА БРАНИ ДЕМОКРАТИЈАТА ВО САД

* реклами —————————————————————————————————————————————– ————————————————————————————————————————————————————

loading...