Забава

СЕ РАЗВЕДУВААТ РАГБИСТОТ БРЕЈДИ И МАНЕКЕНКАТА БУНДХЕН: Таа му е лута што тој одби да се пензионира после 30 години поминати како најдобар и најплатен во американскиот фудбал, и било досадно да седи дома сама

Бразилската манекенка Жизел Бундшен и американскиот рагбист Том Брејди најмиле адвокати за почнување постапка за развод, потврдува неименуван извор близок до двојката за „Пејџ 6“ (PageSix). Тие се в брак 13 години и имаат две деца – 12-годишниот син Бенџамин и 9-годишната ќерка Вивијан. Брејди има и 15-годишен син Џек, од претходната врска. Веќе пред …

СЕ РАЗВЕДУВААТ РАГБИСТОТ БРЕЈДИ И МАНЕКЕНКАТА БУНДХЕН: Таа му е лута што тој одби да се пензионира после 30 години поминати како најдобар и најплатен во американскиот фудбал, и било досадно да седи дома сама Read More »

АПСУРД: ПОРАНО ЈАДЕЛЕ ЛЕБ И СОЛ И РЕЧИСИ НИКОЈ НЕ БОЛЕДУВАЛ ОД ДЕПРЕСИЈА, СЕГА ИМАМЕ ИЗОБИЛИЕ И СЕКОЈ ВТОР ПАТИ ОД ДЕПРЕСИЈА

Еден сомун леб, еден кромид и една чинија маслинки за 6 усти. А сепак овие усти не престанаа да кажуваат: „Слава на Бога“. Денес имаме сè, но сепак велиме дека немаме. Секогаш нешто недостасува, секогаш некој е виновен, а ние забораваме да кажеме „благодарам“ за храната што ја имаме на масата, за покривот над главата, …

АПСУРД: ПОРАНО ЈАДЕЛЕ ЛЕБ И СОЛ И РЕЧИСИ НИКОЈ НЕ БОЛЕДУВАЛ ОД ДЕПРЕСИЈА, СЕГА ИМАМЕ ИЗОБИЛИЕ И СЕКОЈ ВТОР ПАТИ ОД ДЕПРЕСИЈА Read More »

ТАМАРА ВО ИСТАНБУЛ ОСВОИ НАГРАДА ЗА ПЕЈАЧКА ОД МАКЕДОНИЈА

Тамара Тодевска освои награда за „Пејачка од Македонија“, на меѓународниот фестивал “Best of Rumeli 2022”, кој вчеравечер се одржа во Истанбул, Турција. Во обраќањето пред присутните Тамара се заблагодари до организаторот и истакна дека за Истанбул секогаш ја врзуваат убави спомени: – Низ досегашната кариера имам добиено повеќе награди, признанија и секоја од нив ми …

ТАМАРА ВО ИСТАНБУЛ ОСВОИ НАГРАДА ЗА ПЕЈАЧКА ОД МАКЕДОНИЈА Read More »

2023 Електричната година на PEUGEOT – Французите ја имаат најшироката електрична понуда во Европа достапна во 2023 година

4 октомври 2022 • ALLURE: Сите модели на PEUGEOT ќе бидат достапни со електрични мотори од 2023 година! • ALLURE: 100% електрични PEUGEOT велосипеди, скутери, автомобили и комерцијални возила, • EXCELLENCE: Нов хибриден мотор за PEUGEOT 3008 и 5008, • EXCELLENCE: Рекордна ефикасност кај новите PEUGEOT e-208, е-308 и е-308 SW, • EMOTION: PEUGEOT e-Streetzone, …

2023 Електричната година на PEUGEOT – Французите ја имаат најшироката електрична понуда во Европа достапна во 2023 година Read More »

Индиска ТАТА нуди на пазарот електричен автомобил што чини под 10.000 евра, крева само 60 км на час, има батерија за 225 километри

Беше само прашање на време кога на пазарот ќе се појави електричен автомобил со прифатлива цена. Европските марки не можеа да одат под 25.000 евра, а потоа пристигна и електричното Twingo. Но, и тоа не беше ништо драстично додека патиштата не ја видоа малата Daciа Spring. Концептуално доаѓа од Индија, исто како и оваа електрична …

Индиска ТАТА нуди на пазарот електричен автомобил што чини под 10.000 евра, крева само 60 км на час, има батерија за 225 километри Read More »

АГЕНТИТЕ ГО НАТЕРАА ЏАНАКОТ ДА СИ ЈА СПАСИ КАРИЕРАТА ОТКАКО ЈА КРИТИКУВАШЕ СОПРУГАТА НА ЗЕЛЕНСКИ НА ТВИТЕР – “Вашата инвазија на Украина е грозоморна агресија, испровоцирана или не” – Роџер Вотерс му пишал писмо и на Путин

Откако двата концерта во Полска на коосновачот на „Пинк флојд“ – Роџер Вотерс, беа откажани по отвореното писмо на музичарот до првата дама на Украина, Олена Зеленска, Вотерс сега дека му напишал писмо и на рускиот претседател Владимир Путин. „Неодамна прочитав коментари на социјалните мрежи, околу тоа – зошто сум ѝ пишал на г-ѓа Олена …

АГЕНТИТЕ ГО НАТЕРАА ЏАНАКОТ ДА СИ ЈА СПАСИ КАРИЕРАТА ОТКАКО ЈА КРИТИКУВАШЕ СОПРУГАТА НА ЗЕЛЕНСКИ НА ТВИТЕР – “Вашата инвазија на Украина е грозоморна агресија, испровоцирана или не” – Роџер Вотерс му пишал писмо и на Путин Read More »

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА НАПРАВЕНА ПО МЕРКА ЗА OPEL ASTRA И ASTRA SPORTS TOURER

• Електрични: избор на додатоци за полнење за plug-in хибридните верзии • Стилски: декоративни сегменти на алуминиумските наплатки и надворешни ретровизори во боја на каросеријата • Средено и уредно: FlexConnect за внатрешноста • Практично: елегантни системи за товарање (за покривот и задниот дел) • Елегантно: приспособени облоги и патосници за багажниот простор Новата Opel Astra …

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА НАПРАВЕНА ПО МЕРКА ЗА OPEL ASTRA И ASTRA SPORTS TOURER Read More »

Еве зошто прадедо живеел дури 104 години – А ние денес како глувци паѓаме уште на четириесет!!!

ЗАМИСЛИ: Се будиш на први петли, не оти алармот ти ѕвонел, ами оти сонце ти влегло во соба, се загреваш уште малку со љубената/иот и рипаш од кревет свеж ко арслан, одиш на чешма да измиеш очи со вода за која не добиваш сметки, ами е од Бога ГРАТИС, на враќање собираш некоја прачка за …

Еве зошто прадедо живеел дури 104 години – А ние денес како глувци паѓаме уште на четириесет!!! Read More »

Синот на Анѓушев правеше свадба, Антониа им пееше на гостите

Синот на поранешниот вицепремиер за економски прашања и бизнисмен Кочо Анѓушев, Огнен, направи свадбена забава со својата избраничка Марта во познат хотел во Скопје. На веселбата присуствувале голем број на јавни личности, а гостите ги забавувала младата поп пејачка Антониа Гиговска. Токму таа на социјалните мрежи објави фотографии од настанот, а на младите им посака …

Синот на Анѓушев правеше свадба, Антониа им пееше на гостите Read More »

Познатиот пејач прогласен за виновен: Се снимал себеси додека ја силувал 14-годишната кумашинка

Федералната порота во Чикаго вчера го прогласи ар-ен-би пејачот Р. Кели за виновен по три точки од обвинението за детска порнографија, затоа што се снимал себеси како сексуално ја злоупотребува својата тогаш 14-годишна кумашинка. Од 13-те точки во обвинението, Кели е виновен и за три точки за трговија со деца преку принуда и намамување. Тој …

Познатиот пејач прогласен за виновен: Се снимал себеси додека ја силувал 14-годишната кумашинка Read More »

OPEL ПОВТОРНО ЌЕ ГО ВОВЕДЕ ПОД-БРЕНДОТ GSe ЗА ДИНАМИЧНИ МОДЕЛИ

• Модерен пресврт: GSe ќе се врати како динамичен, електрифициран под-бренд на Opel • Извршниот Директор на Opel, Florian Huettl: „GSe сега исто така значи Grand Sport Electric“ • Сеопфатна електрифицирана понуда: од Corsa-e до Astra plug-in хибрид и Movano-e GSe – три букви со многу јасна конотација за клиентите на Opel: високо опремени, спортски …

OPEL ПОВТОРНО ЌЕ ГО ВОВЕДЕ ПОД-БРЕНДОТ GSe ЗА ДИНАМИЧНИ МОДЕЛИ Read More »

(ВИДЕО) Дина Јашари има нова песна ,,Досада”

Дина Јашари деновиве ја промовира својата нова песна ,,Досада”. Целокупен автор на песната е Дина, аранжманот го направија заедно со Драги Иванов кој исто така стои зад миксот. Досада има и свој видеозапис режиран од Борјан Стојков, снимен од Мирослав Илиќ, монтажата и продукцијата се на Давид Николовски во соработка со Пирка АВХ. Главната улога …

(ВИДЕО) Дина Јашари има нова песна ,,Досада” Read More »

„Артемида 1“ ќе го отвора патот за населување на Месечината

Луѓето последен пат стапнаа на Месечината пред 50 години. Наскоро тоа треба го повторат. Засега тргнува мисијата „Артемида 1“ – без екипаж. Ова треба да биде прв чекор кон изградба на населби на Месечината. Од 2030-тата треба да започне долгорочно населување не само на Месечината, туку потенцијално и на Марс. Реализацијата на овој план започнува …

„Артемида 1“ ќе го отвора патот за населување на Месечината Read More »

Link with us
Game bài đổi thưởng