17.8 C
Скопје
23/02/2024 20:48
МАКТЕЛ

Категорија : Забава

SliderЗабаваМакедонија

Поп пејачката Андријана Јаневска синоќа ја доби својата прва Златна бубамара на популарноста, односно беше наградена како пејачка на годината

Sase Ivanovski
Горда поради признанието, таа откри дека и било голема чест да настапи со песната ,,Тајно моја” на настанот кој се одржа синоќа во Арена Борис...
SliderЗабаваМакедонија

ДНК ја ставија на лицитација добиената Златна бубамара: Средствата од продажбата се наменети за Леонид Индов!

Sase Ivanovski
Музичкото дуо ДНК, кои синоќа на манифестацијата ,,Златна бубамара на популарноста” ја добија наградата за песна на годината за ,,Посреќна” која ја снимија заедно со...
SliderЗабаваЗдравјеСвет

Мажите откриваат: Што никогаш не ѝ кажуваат на жената?

Sase Ivanovski
На мрежата „Редит“ се појави предизвик до мажите. Темата е – откријте ги тајните кои никогаш не им ги кажувате на жените. „Базфид“ ги издвои...
SliderЗабаваМакедонија

Панчо од ДНК: Од секој настап одвојуваме дел од парите за хуманитарни цели

Sase Ivanovski
Дуото ДНК заедно со Врчак неодамна ја промовираа новата песна „Посреќна“. Не е тајна дека завршија одлична работа, бидејќи песната руши рекорди. Со Владимир Блажев...