БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - СТИГНА НАЈСИЛЕН КОМПЛИМЕНТ ОД ИСТОЧНИОТ СОСЕД: Скопје стана Запад за Софија!
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - СТИГНА НАЈСИЛЕН КОМПЛИМЕНТ ОД ИСТОЧНИОТ СОСЕД: Скопје стана Запад за Софија!
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН

Бизнис

PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“

На 11-тото издание на изборот за „Светски автомобил на годината за жени“, ова уникатно жири, составено исклучиво од жени новинарки од автомобилскиот сектор, ја донесе одлуката за секоја од 9-те постојни категории. PEUGEOT 208 ја освои титулата во категоријата најдобар градски автомобил. PEUGEOT 2008 ја освои титулата во категоријата најдобар урбан SUV. На крајот од …

PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“ Read More »

КОУЗОН: ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА И ГЕРМАНИЈА, ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ И АПЛИЦИРАТЕ ЗА НАЈДОБРИТЕ РАБОТНИ ПРОГРАМИ ЗА СТУДЕНТИ НАШАТА КАНЦЕЛРИЈА ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА ЗА ВАС НА 16-17 ФЕВРУАРИ 2021

Почитувани Студенти ℹ️ СЛОБОДНО И БЕЗ НАЈАВИ – Ве каниме да дојдете во нашата канцеларија на Бул.Св. Климент Охридски 58 ,и тоа во вторник и среда на 16 и 17-ти Февруари од 11 до 16 часот . За студентите од Источна Македонија, отворена ќе биде канцеларијата во Штип , која се наоѓа на Ул. Ванчо …

КОУЗОН: ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА И ГЕРМАНИЈА, ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ И АПЛИЦИРАТЕ ЗА НАЈДОБРИТЕ РАБОТНИ ПРОГРАМИ ЗА СТУДЕНТИ НАШАТА КАНЦЕЛРИЈА ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА ЗА ВАС НА 16-17 ФЕВРУАРИ 2021 Read More »

НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ВЕЌЕ НЕ МУ СЕ РАБОТИ: ЏЕФ БЕЗОС ПО 25 ГОДИНИ НА ЧЕЛО НА АМАЗОН ОДИ ВО АКТИВНА ПЕНЗИЈА

По речиси 25 години на чело на Амазон кој од обичен веб сајт за трговија со книги го направи гигант во онлајн трговијата, објави дека оди во активна пензија и дека нема да биде веќе извршен главен менаџер туку ќе биде шеф на управниот одбор и ќе се посвети повеќе на другите свои бизниси и …

НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ВЕЌЕ НЕ МУ СЕ РАБОТИ: ЏЕФ БЕЗОС ПО 25 ГОДИНИ НА ЧЕЛО НА АМАЗОН ОДИ ВО АКТИВНА ПЕНЗИЈА Read More »

Шест загинати- расте бројот на жртви во земјотресот во Хрватска

Најмалку шест лица загинаа во земјотресот што денеска ја погоди Хрватска. Во Петриња загина 13-годишно девојче, додека во селото Мајске Пољане во Глина загинале уште четири лица. Во Петриња куче најде жена под урнатините и нејзиното спасување е во тек. По затрупани луѓе се трага на уште три други локации, изјави директорот на хрватската цивилна …

Шест загинати- расте бројот на жртви во земјотресот во Хрватска Read More »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Петокот не може да биде поубав: Најдобрите Black Friday промоции во Fashion Group!

Ако мислевте дека петокот не може да биде поубав од она што е, тогаш, сетете се дека последниот петок од месец ноември секогаш има добра приказна за раскажување! Во пресрет на празниците што секогаш носат возбуда со себе, го прогласуваме Black Friday и за официјално започнат. Она што оваа година е поразлично од сите останати, …

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Петокот не може да биде поубав: Најдобрите Black Friday промоции во Fashion Group! Read More »

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: Ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје во моментов не организира никаква наградна игра преку Facebook или преку апликација

Почитувани, На Facebook е забележана страница која има објавено видео содржина со која повикува на симнување апликација (игра) и алудира на брза добивка на пари. Во видеото се прикажува лажна СМС порака од Комерцијална банка за прилив на средства. Ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје нема никаква врска со оваа активност и во моментов …

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: Ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје во моментов не организира никаква наградна игра преку Facebook или преку апликација Read More »

Комерцијална банка АД Скопје се стекна со награда за „Најдобар FX Провајдер во Република Северна Македонија“ (најдобар давател на услуги од областа на девизните пазари) од страна на угледниот светски магазин Global Finance, со седиште во Њујорк, САД

* реклами ——————————————————————————————————————————————- ——————————————————————————————————————————————————— Ова е десетто по ред признание за најуспешно работење на Комерцијална банка АД Скопје во доменот на тргување со финансиски инструменти во земјава, доделено од Global Finance. Изборот за најдобар “FX Провајдер” на финансиските пазари во Северна Македонија е направен врз основа на неколку критериуми, кои вклучуваат: големина на трансакции, пазарно …

Комерцијална банка АД Скопје се стекна со награда за „Најдобар FX Провајдер во Република Северна Македонија“ (најдобар давател на услуги од областа на девизните пазари) од страна на угледниот светски магазин Global Finance, со седиште во Њујорк, САД Read More »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Викенд намалување во Fashion Group: Најубавите есенски парчиња сега по одлични цени!

Дуксер – https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/159442-z-dukser Јакна Томи – https://www.fashiongroup.com.mk/jakni/159415-m-jakna Фустан – https://www.fashiongroup.com.mk/fustani/159951-fustan Џемпер – https://www.fashiongroup.com.mk/dzemperi-1/159888-dzemper Џемпер – https://www.fashiongroup.com.mk/dzemperi-1/158371-dzemper Крајот на есента и почетокот на зимата речиси секогаш значат реорганизирање на плакарот и инвестирање во нови парчиња со кои ќе ги одбележите стилските денови пред вас. Само овој викенд, селектирани парчиња од новите колекции на брендовите на Fashion …

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Викенд намалување во Fashion Group: Најубавите есенски парчиња сега по одлични цени! Read More »

(ФОТО + ВИДЕО Револуционерен концепт на градба на компанијата ХОТ-ХОТ: Спаси ја природата, биди номад!

Нема дилеми дека природата во ова време испраќа значајна порака до човештвото. Таа бара да ја заштитиме, но и да живееме со неа. Во домувањето и во градежната индустрија тој императив од поодамна наложува нови стандарди на градба, пријателски за околината. Многу луѓе и кај нас посакуваат свој дом во природа. Крај езеро или река. …

(ФОТО + ВИДЕО Револуционерен концепт на градба на компанијата ХОТ-ХОТ: Спаси ја природата, биди номад! Read More »

Fashion Group викенд промоција: Цела нова колекција на супер намалување!

Велат, нема ништо подобро од викенд, но ако тој викенд има промоција, тогаш истиот не може да биде поубав! Веројатно досега ги одбравте вашите фаворити од новите колекциии на брендовите на Fashion Group, па доколку сè уште ве чекаат во кошничка, она што треба да го знаете е тоа дека само викендов, ќе ги добиете …

Fashion Group викенд промоција: Цела нова колекција на супер намалување! Read More »

ШЕФОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА, АЗЕСКИ: Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата

Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени досега, на глобално ниво. Неизвесноста за бизнисот е можеби најголемиот непријател – водењето бизнис се заснова на планирање и предвидливост, секојдневни контакти и брза циркулација на информации, слободно движење и глобална поврзаност…, излишно е да коментирам колку сето ова …

ШЕФОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА, АЗЕСКИ: Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата Read More »

НИКОБ СТАНУВА ЏИН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО: ИМА НАЈГОЛЕМИ ПРИХОДИ И ДОБИВКИ, НО И НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА ВРАБОТЕНИ, 1840 ЛУЃЕ ВАДАТ ЛЕБ ОД ОВАА НАЈСТАРА ФИРМА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ!

Во дваесет агенции за обезбедување во земјава што имаат најголеми приходи, минатата година се свртела сума од 36,6 милиони евра, што е за 7 милиони евра повеќе од претходната година. Ова го покажува анализата на „Таргет Груп“ за овој сектор. Истите дваесет агенции за обезбедување лани имале добивка во износ од 3,2 милиони евра, што …

НИКОБ СТАНУВА ЏИН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО: ИМА НАЈГОЛЕМИ ПРИХОДИ И ДОБИВКИ, НО И НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА ВРАБОТЕНИ, 1840 ЛУЃЕ ВАДАТ ЛЕБ ОД ОВАА НАЈСТАРА ФИРМА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ! Read More »

loading...

Watch Gleipnir (Dub) Episode 2 at AnimePlanet anime planet my hero academia

Kemono Jihen (https://kissanimeonline.com/m/ZgrA) Episode 1 at website https://kissanimeonline.com black clover kissanime