ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Biljana Srbljanović oštro o Novaku: Ne, nismo svi Novak i treba reći šta tu najviše boli Srbe
Biljana Srbljanović oštro o Novaku: Ne, nismo svi Novak i treba reći šta tu najviše boli Srbe
ГЕРИЛА МАРКЕТИНГ НА ЗЕГИН, КАКО ЕДНА ФИРМА ПРИВАТИЗИРАШЕ ВЕРСКА МАНИФЕСТАЦИЈА СТАРА СО ВЕКОВИ, САМО МЕХАНЏИСКИ МОЖЕ ДА СМИСЛИ ТАКВА УЈДУРМА!
ГЕРИЛА МАРКЕТИНГ НА ЗЕГИН, КАКО ЕДНА ФИРМА ПРИВАТИЗИРАШЕ ВЕРСКА МАНИФЕСТАЦИЈА СТАРА СО ВЕКОВИ, САМО МЕХАНЏИСКИ МОЖЕ ДА СМИСЛИ ТАКВА УЈДУРМА!

Бизнис

ДОДЕКА НИЕ НА БАЛКАНОТ СИ ВАДИМЕ ОЧИ: Германија има најмногу милионери во Европа, 2,9 милиони, па Велика Британија и Франција со по 2,5 милиони. Швајцарија има најголем број милионери во однос на нејзината популација. Дури 14,1 отсто од Швајцарците се милионери!

Германците имаат најмногу лично богатство во Европа. По нив следат Французите. Oва го покажува швајцарска студија објавена денеска. Личното богатство на Германците се проценува на околу 16,4 трилиони евра, а втора на листата е Франција со 12,6 трилиони евра. Велика Британија и Италија имаат по 10 трилиони, според Redesigning Financial Services (RSH) од Цирих. Личното …

ДОДЕКА НИЕ НА БАЛКАНОТ СИ ВАДИМЕ ОЧИ: Германија има најмногу милионери во Европа, 2,9 милиони, па Велика Британија и Франција со по 2,5 милиони. Швајцарија има најголем број милионери во однос на нејзината популација. Дури 14,1 отсто од Швајцарците се милионери! Read More »

ВЛАДИМИР СТАИЌ, ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ НА СРБИЈА И ШЕФ НА ГУЛФ ОИЛ МАКЕДОНИЈА, ЕДНА ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОМАШНИ НАФТЕНИ КОМПАНИИ: Македонија мора да ги зграпчи бизнис-можностите што ги нуди иницијативата „Отворен Балкан“

Стогодишната традиција на нафтениот бренд „Галф оил“ (Gulf Oil) се огледува во работата на компанијата „Галф оил Македонија“, која е претставник на етаблираниот американски бренд на македонскиот пазар. Карактеристичниот портокалов диск кој се наоѓа на логото на овој бренд е глобален синоним за производи со висок квалитет, иновации и техничка извонредност. Овие вредности ги препознаа …

ВЛАДИМИР СТАИЌ, ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ НА СРБИЈА И ШЕФ НА ГУЛФ ОИЛ МАКЕДОНИЈА, ЕДНА ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОМАШНИ НАФТЕНИ КОМПАНИИ: Македонија мора да ги зграпчи бизнис-можностите што ги нуди иницијативата „Отворен Балкан“ Read More »

КОЛКУ ТРЕБА ДА ИМАТЕ ЗАШТЕДЕНО ПАРИ НА 30, 40, 50, И 60 ГОДИНИ ЗА ДА ИМАТЕ МИРЕН БЕЗБЕДЕН ЖИВОТ?!

Ајде сега почнува нова година и да видиме што треба да промениме во нашите животи. Не е само да научиме да правиме пари, иако и тоа е голем предизвик особено во држави како нашата каде платите се ниски и има голема невработеност. Но проблем е и парите да се заштедат за да има пари и …

КОЛКУ ТРЕБА ДА ИМАТЕ ЗАШТЕДЕНО ПАРИ НА 30, 40, 50, И 60 ГОДИНИ ЗА ДА ИМАТЕ МИРЕН БЕЗБЕДЕН ЖИВОТ?! Read More »

КУЛТНАТА ГЕРМАНСКА МАРКА ДОБИ ДОСТОЕН НАСЛЕДНИК: ЕВРОТО СЛАВИ 20 ГОДИНИ, ГО КОРИСТАТ 19 ЗЕМЈИ И 340 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ВТОРА НАЈБЕЗБЕДНА ВАЛУТА ВО СВЕТОТ ПО АМЕРИКАНСКИОТ ДОЛАР

Пред 20 години, луѓето во еврозоната за првпат држеа евро банкноти и монети во своите раце. Оттогаш, еврото стана дел од нашиот идентитет и култура. Тоа гради мостови меѓу Европејците, напиша денеска Европската централна банка (ЕЦБ) на својот портал. Вкупно 12 земји од ЕУ го усвоија еврото како своја валута на 1 јануари 2002 година, …

КУЛТНАТА ГЕРМАНСКА МАРКА ДОБИ ДОСТОЕН НАСЛЕДНИК: ЕВРОТО СЛАВИ 20 ГОДИНИ, ГО КОРИСТАТ 19 ЗЕМЈИ И 340 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ВТОРА НАЈБЕЗБЕДНА ВАЛУТА ВО СВЕТОТ ПО АМЕРИКАНСКИОТ ДОЛАР Read More »

ЗАПОЧНА ПРОИЗВОДСТВОТО НА НОВИОТ PEUGEOT e- EXPERT HYDROGEN

Ова е историски момент, првото сериско возило со водород од PEUGEOT излезе од својата производна лента на 13 декември 2021 година. PEUGEOT станува еден од првите производители што нуди верзија со водородни горивни ќелии во сегментот на комерцијални возила покрај своите верзии со мотор со внатрешно согорување и електрични на батерија. Linda JACKSON, извршен директор …

ЗАПОЧНА ПРОИЗВОДСТВОТО НА НОВИОТ PEUGEOT e- EXPERT HYDROGEN Read More »

НОВИТЕ МОДЕЛИ НА OPEL ДОБИЈА БРОЈНИ СВЕТСКИ НАГРАДИ ЗА 2021-ВА, ОВА СЕ ПОБЕДНИЦИТЕ – ВОЗИЛА, ЛУЃЕ И БРЕНД

• Целосно дизајнирана за успех: Opel Mokka-e освои „Златен управувач 2021“ • Електричниот транспортер: Opel Vivaro-e е „Интернационално комерцијално возило за 2021 година“ • Јасен концепт: Opel Manta GSe ElektroMOD „Најдобар концепт автомобил на годината“ • Награда за шеф на дизајн: Mark Adams именуван за „Eurostar 2021“ Жирито составено од експерти и пошироката јавност се …

НОВИТЕ МОДЕЛИ НА OPEL ДОБИЈА БРОЈНИ СВЕТСКИ НАГРАДИ ЗА 2021-ВА, ОВА СЕ ПОБЕДНИЦИТЕ – ВОЗИЛА, ЛУЃЕ И БРЕНД Read More »

(ВИДЕО) Емотивна кампања на Fashion Group потсетува на важноста на малите нешта

-Што е најважно во животот…? Овие празници, ја славиме убавината на тоа да се биде заедно со семејството, со најблиските, со сите оние кои на овој или оној начин нѝ го прават животот поубав…Овие празници целосно се насочуваме кон убавината на споделувањето, кон она што значи да се подари мало внимание, кое на некому му …

(ВИДЕО) Емотивна кампања на Fashion Group потсетува на важноста на малите нешта Read More »

НОВИ ВРЕДНИ АКЦИИ НА СПОРТ ЛАЈФ!

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“, второпласираниот – „Samsung“ смарт телевизор (55 инчен, кристал 4К лед екран), а за третото место следуваат …

НОВИ ВРЕДНИ АКЦИИ НА СПОРТ ЛАЈФ! Read More »

ТОП 5 ПРИЧИНИ ЗОШТО ТРЕБА ДА СМЕ СРЕЌНИ ШТО МАКЕДОНСКИТЕ БАНКИ ИМААТ ГОЛЕМИ ПРОФИТИ

Пишува: Саше Ивановски Политико Македонските банки ми овозможија да возам доста убава и моќна и сигурна кола која сега не можам да си ја дозволам ако не беа банките, да одам на одмори и да го прошетам светот сега релативно млад кои патувања без банките исто не може да си ги дозволам, да имам портал …

ТОП 5 ПРИЧИНИ ЗОШТО ТРЕБА ДА СМЕ СРЕЌНИ ШТО МАКЕДОНСКИТЕ БАНКИ ИМААТ ГОЛЕМИ ПРОФИТИ Read More »

ФРАНЦУЗИТЕ ГО СПАСУВААТ СВЕТОТ ОД ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ – ЦЕЛОСНА ЕЛЕКТРИФИКАЦИЈА! СО СВОЈАТА ПАЛЕТА ОД 100% ЕЛЕКТРИЧНИ КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА, PEUGEOT СЕ СТРЕМИ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА ПАЗАРОТ

Електричната револуција за професионалците започна: брендот PEUGEOT сега нуди гама од 100% електрични комерцијални возила. Електричните комерцијални возила на PEUGEOT задржуваат 100% од функционалноста на конвенционалните дизел верзии, но генерираат нула бучава, нула вибрации, нула емисии и нула мирис на гориво. Ова е доволно за радикално да се промени животот на корисниците и нивната околина. …

ФРАНЦУЗИТЕ ГО СПАСУВААТ СВЕТОТ ОД ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ – ЦЕЛОСНА ЕЛЕКТРИФИКАЦИЈА! СО СВОЈАТА ПАЛЕТА ОД 100% ЕЛЕКТРИЧНИ КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА, PEUGEOT СЕ СТРЕМИ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА ПАЗАРОТ Read More »

Комерцијална банка е добитник на „Наградата за голем корпоративен филантроп за 2020 година“

Истакнатото лидерство во помагањето на јавното здравство и на останатите општествени сегменти кои беа најпогодени од налетот на Ковид-пандемијата ѝ ја донесоа на Комерцијална банка „Наградата за голем корпоративен филантроп за 2020 година“. Наградите за филантропија ОКО се доделуваат во рамките на проектот SIGN UP for Impact, во организација на Здружението Хорус. Комерцијална банка е …

Комерцијална банка е добитник на „Наградата за голем корпоративен филантроп за 2020 година“ Read More »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ УМЕШНО И СТРАТЕШКИ ВИТАНОВ ГИ МАНИПУЛИРА СВОИТЕ ИДНИ ЖРТВИ ВО ПИРАМИДАТА ЛАЈКОНЕТ

Навистина е неверојатен, многу вешт и расипан манипулатор! Ако внимателно го изгледате видеото ќе видите неколку финти со кои ги работи идните жртви буквално им го пере мозокот додека ги гледа во очите, емоционаално удара на ницните слабости и проблеми и им вели следново: – вие имате како луѓе многу маани, затоа не му барајте …

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ УМЕШНО И СТРАТЕШКИ ВИТАНОВ ГИ МАНИПУЛИРА СВОИТЕ ИДНИ ЖРТВИ ВО ПИРАМИДАТА ЛАЈКОНЕТ Read More »

КАВАДАРЦИ СТАНУВА БИЗНИС ЦЕНТАР НА ДРЖАВАТА – ЛАНИ ФИРМИТЕ ВО ГРАДОТ НАПРАВИЛЕ ПРОМЕТ ОД ПОЛА МИЛИЈАРДА ЕВРА!

АНАЛИЗА НА ПОРТАЛОТ ФАКТОР.МК: Кавадарци е веројатно економскиот шампион во националната економија. Бастион на виното и долина на никелот и челичните профили. На нозе го претрпе ударот на короната. Има тешка индустрија, има странски гринфилд инвестиции, најголемата винска компанија, големи трговски компании, силен градежен сектор, производство… Освен странски компании има многу силен домашен бизнис сектор. …

КАВАДАРЦИ СТАНУВА БИЗНИС ЦЕНТАР НА ДРЖАВАТА – ЛАНИ ФИРМИТЕ ВО ГРАДОТ НАПРАВИЛЕ ПРОМЕТ ОД ПОЛА МИЛИЈАРДА ЕВРА! Read More »

Од 81-та седница на Владата: Одобрен е превоз на патници со максимален капацитет на превозните средства; Предлогот за намалување на ДДВ за електрична енергија оди во Собранието; Јунските пензии ќе се исплаќаат од 29 јуни

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет од 100% на сите превозни средства со максимално почитување на мерките и протоколите за заштита од КОВИД-19, со обврска превозниците одговорно да ги спроведуваат и контролираат мерките за лична заштита …

Од 81-та седница на Владата: Одобрен е превоз на патници со максимален капацитет на превозните средства; Предлогот за намалување на ДДВ за електрична енергија оди во Собранието; Јунските пензии ќе се исплаќаат од 29 јуни Read More »

НА РАБОТА ВО АНГЛИЈА – само со КОУЗОН СРЕЌЕН ПАТ – ЛЕСНА РАБОТА и ДОБРА ЗАРАБОТКА

[email protected] Ако за многумина е СОН , за нашите АПЛИКАНТИ Е ВЕЌЕ РЕАЛНОСТ. ДОБИЈА РАБОТНИ ВИЗИ ЗА АНГЛИЈА, се подготвија и ЗАМИНАА НА РАБОТА во АНГЛИЈА. Првата група на апликанти за сезонска работа во Англија во секторот земјоделие од денес е веќе го Англија. Низ многу брз процес на регрутација и аплицирање за Англиска работна …

НА РАБОТА ВО АНГЛИЈА – само со КОУЗОН СРЕЌЕН ПАТ – ЛЕСНА РАБОТА и ДОБРА ЗАРАБОТКА Read More »

ФОНД ЗА ИНОВАЦИИ НАЈАВУВА НАСТАН НА ГОДИНАТА: Со гордост го најавуваме првиот Национален Стартап Самит – #МКSTARTUPS SUMMIT на 28ми мај 2021 година

Над 20 претставници од македонската стартап заедница, заедно со претставниците на Владата на Република Северна Македонија ги дефинираат чекорите кои државата треба да ги преземе за нашата земја да да ја позиционираме како регионален стартап хаб. Придружете ни се, преку Fb live, петок 28.05.2021 12-17ч ВОВЕДНИ ОБРАЌАЊА: 12:05-12:10 – Воведно обраќање премиер на РСМ – …

ФОНД ЗА ИНОВАЦИИ НАЈАВУВА НАСТАН НА ГОДИНАТА: Со гордост го најавуваме првиот Национален Стартап Самит – #МКSTARTUPS SUMMIT на 28ми мај 2021 година Read More »

МАЛКУ ДОЦНИМЕ СО ОВАА ВЕСТ: СЕ СПОИЈА ВО ЕДНА ГОЛЕМА КОРПОРАЦИЈА НАРЕЧЕНА СТЕЛАНТИС БРЕНДОВИТЕ ФИАТ, ПЕЖО, СИТРОЕН, КРАЈСЛЕР, ОПЕЛ, АЛФА РОМЕО, ЏИП, МАСЕРАТИ, ДОЏ, ЛАНЧИА…

Навистина се чудиме како сме ја пропуштиле оваа светска вест, имено пред неколку месеци во јанурари се случило корпорациско спојување на Фијат корпорацијата со ПСА корпорацијата во една поголема фирма наречена СТЕЛАНТИС која сега управува со 14 автомобилски брендови, половина европски половина американски со што сега оваа фирма е 4-ти автомобилски гигант во светот, по …

МАЛКУ ДОЦНИМЕ СО ОВАА ВЕСТ: СЕ СПОИЈА ВО ЕДНА ГОЛЕМА КОРПОРАЦИЈА НАРЕЧЕНА СТЕЛАНТИС БРЕНДОВИТЕ ФИАТ, ПЕЖО, СИТРОЕН, КРАЈСЛЕР, ОПЕЛ, АЛФА РОМЕО, ЏИП, МАСЕРАТИ, ДОЏ, ЛАНЧИА… Read More »

БИВШИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЏЕЈ ЛО, БЕН АФЛЕК И МАРК ЕНТОНИ: ТАА Е НЕВЕРОЈАТЕН ВОРКОХОЛИК И ПРОФЕСИОНАЛЕЦ, ПРВА ДОАЃА НА РАБОТА А ПОСЛЕДНА СИ ОДИ!

Се чини сите тие успешни филмови, успешни хитови, тој изглед како да има 30 а е над 50 години, дека зад сето тоа не е среќа и подарок од господ туку Џеј Ло се измачила со работа и со посветеност. Ова го сведочат во неколку интервјуа нејзините екс партнери Марк Ентони и Бен Афлек. – …

БИВШИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЏЕЈ ЛО, БЕН АФЛЕК И МАРК ЕНТОНИ: ТАА Е НЕВЕРОЈАТЕН ВОРКОХОЛИК И ПРОФЕСИОНАЛЕЦ, ПРВА ДОАЃА НА РАБОТА А ПОСЛЕДНА СИ ОДИ! Read More »

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 3

online anime Hunter x Hunter (2011)

anime website AnimeDao Naruto: Shippuden

Attack on Titan (Dub) Episode 18

One Piece (Dub) Episode 756