Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
Ангеловска-Бежоска: Очекувањата се дека каматните стапки ќе одат нагоре, се прават обиди тоа да биде умерено
Ангеловска-Бежоска: Очекувањата се дека каматните стапки ќе одат нагоре, се прават обиди тоа да биде умерено
Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари, се планира набавка на контејнери за селектирање на отпад
Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари, се планира набавка на контејнери за селектирање на отпад
Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега
Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОЛИЦИСКИОТ РАЗГОВОР СО НОВИНАРКАТА ДЕЛЕВСКА МУ ПРИПАЃА НА ВРЕМЕТО НА РЕЖИМОТ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОЛИЦИСКИОТ РАЗГОВОР СО НОВИНАРКАТА ДЕЛЕВСКА МУ ПРИПАЃА НА ВРЕМЕТО НА РЕЖИМОТ
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет

Колумни

ЗЕМЈАТА НА СУФЛЕТО, ВИНОТО И БАГЕТОТ ПОКАЖА РБЕТ И МОЗОК: Французите ја спасија Европа и светот, испаднаа по ербап од Американците и Англичаните, не наседнаа на руската манипулација

Англичаните му поверуваа на ретардираниот Најџел Фараж и си пукаа во нога, излегоа од ЕУ, најмоќниот економски клуб во светот, рамо до рамо со САД. Мислеа дека можат сами како во времето на кралицата Викторија да владеат со светот на неколку континенти колку што се простираше британското кралство, од Америка, преку Индија, Јужна Африка, Австралија… …

ЗЕМЈАТА НА СУФЛЕТО, ВИНОТО И БАГЕТОТ ПОКАЖА РБЕТ И МОЗОК: Французите ја спасија Европа и светот, испаднаа по ербап од Американците и Англичаните, не наседнаа на руската манипулација Read More »

Со закон треба да се забрани штрајк на вработени во јавен сектор, сега ем плаќаме даноци ем не добиваме услуга?!?!

Секогаш сум се залагал за поголеми плати и на учители и на лекари и на војници и на полицајци… Секогаш искрено сум се радувал кога ќе добијат покачување на плата… Многу мои роднини работат во јавен сектор и знам колку е тешко да се врзе крај со крај со македонските плати од јавен сектор… Но …

Со закон треба да се забрани штрајк на вработени во јавен сектор, сега ем плаќаме даноци ем не добиваме услуга?!?! Read More »

АЈДЕ СЕГА ДА БИДЕМЕ СЕРИОЗНИ: ТЕМИТЕ ХИТЛЕР, СТАЛИН И ТИТО СЕ ЗЛОУПОТЕБУВААТ СО ЦЕЛ ПРОПАГАНДА И ОЦРНУВАЊЕ И ПОРОБУВАЊЕ ИЛИ ИСТРЕБУВАЊЕ НА ЦЕЛИ НАРОДИ!

Пишува Саше Ивановски Политико 1. Ајде прво на почетокот да се разбереме, не може оние земји што биле сојузници на наци Германија да бидат оцрнувани речиси еден век откако тоа се случило, а да ги амнестираме оние што биле во сојуз со Сталин, МЕЃУ КОИ Е И САМИОТ ХИТЛЕР КОЈ ИМАЛ СОЈУЗ СО СТАЛИН ОД …

АЈДЕ СЕГА ДА БИДЕМЕ СЕРИОЗНИ: ТЕМИТЕ ХИТЛЕР, СТАЛИН И ТИТО СЕ ЗЛОУПОТЕБУВААТ СО ЦЕЛ ПРОПАГАНДА И ОЦРНУВАЊЕ И ПОРОБУВАЊЕ ИЛИ ИСТРЕБУВАЊЕ НА ЦЕЛИ НАРОДИ! Read More »

Ќе дојде ден кога некој иден руски претседател ќе коленичи пред Украинскиот народ и ќе бара прошка како што тоа го напрви германскиот канцелар Вили Брант во 1971-ва во Полска

Злосторствата врз Украинскиот народ што ги прави руската војска се варварски. Ќе дојде ден кога некој иден руски претседател ќе клечи пред Украинците и ќе бара прошка за Русија и рускиот народ како што тоа го направи за Германија и Германците канцеларот Вили Брант во 1971-ва година во Полска. Тогаш за време на посетата на …

Ќе дојде ден кога некој иден руски претседател ќе коленичи пред Украинскиот народ и ќе бара прошка како што тоа го напрви германскиот канцелар Вили Брант во 1971-ва во Полска Read More »

Мицковски учи од погрешен политичар, Орбанизмот е неприменлив во Македонија, би требало досега тоа да го знае, иако е машински инженер и политички анти талент

Мицковски би требало да знае дека национализмот и популизмот на Орбан е неприменлив во Македонија. Унгарија е безмалку хомогена етнички, и може да се билда национализам и крајна десница па макар во срцето на ЕУ. Еве ја статистиката со етничката демографија во Унгарија: According to the 2011 census, there were 8,314,029 (83.7%) ethnic Hungarians, 308,957 …

Мицковски учи од погрешен политичар, Орбанизмот е неприменлив во Македонија, би требало досега тоа да го знае, иако е машински инженер и политички анти талент Read More »

Мицковски, имаш ли ти ПР советници, дали ти воопшто сакаш да бидеш премиер, со посетиве на Будимпешта си даваш автоголови, свесен ли си, Орбан пак ќе победи, ама ти кога ќе победиш?!?!

Во високата политика има ПР советници кои лидерите МОРА да ги слушаат инаку црно им се пишува. Заев на пример имаше ПР советници кои додека беше лидер на СДСМ овие 10 години не му дозволуваа да се доближи на 10 метри од мене па пред неколку години мораше да упаднам на еден јавен настан за …

Мицковски, имаш ли ти ПР советници, дали ти воопшто сакаш да бидеш премиер, со посетиве на Будимпешта си даваш автоголови, свесен ли си, Орбан пак ќе победи, ама ти кога ќе победиш?!?! Read More »

Градоначалничке Арсовска, престани да плачеш и да глумиш жртва, фати се за работа, треба да се навикнеш на критика, не си веќе небитен анонимус, менаџираш метропола со пола милион народ

Градоначалничке Арсовска, што е ова плачење и цмиздрење по медиуми?!?! Ајде среди се малце, не си веќе во кампања, не си ни веќе небитен анонимус како порано, навикни се на критики, па Петре Шилегов оние твоите што стојат позади тебе и те направија градоначлник го расчеречија, го направија пијаница, што требаше ние сега да ти …

Градоначалничке Арсовска, престани да плачеш и да глумиш жртва, фати се за работа, треба да се навикнеш на критика, не си веќе небитен анонимус, менаџираш метропола со пола милион народ Read More »

ЗАМИСЛИ ДА ИМ ДАДЕШ НА ОВИЕ ИМБЕЦИЛИ ДРЖАВА ДА ВОДАТ, ТАКВИ ШАРЛАТАНИ ЕДНАШ МАЈКА РАЃА, НА МИЦКОВСКИ И АПАСИЕВ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА

РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ПОПИСОТ СЕ РЕЗУЛТАТ НА КУПИ ДЕН ПОМИНИ ПОЛИТИКА НА МИЦКОВСКИ И АПАСИЕВ, ИМ СЕ ДЕСИ ОНА ШТО АМЕРИКАНЦИТЕ ГО ВИКААТ – КОГА ЛАЈНАТА ЌЕ УДРАТ ВО ВЕНТИЛАТОРОТ! На Мицковски и Апасиев треба да им се забрани да се бават со политика! Американците имаат една славна изрека која ја користат кога работите ќе ескалираат …

ЗАМИСЛИ ДА ИМ ДАДЕШ НА ОВИЕ ИМБЕЦИЛИ ДРЖАВА ДА ВОДАТ, ТАКВИ ШАРЛАТАНИ ЕДНАШ МАЈКА РАЃА, НА МИЦКОВСКИ И АПАСИЕВ ТРЕБА ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА Read More »

Хахааа, цел ден се смеам стомак ме заболе, ова е појако и од скеч на Монти Пајтон, 130 000 вмровци и симпатизери на Левица и Бојкотирам одбиле да се попишат за да не биде наместен пописот ама со тоа самите го наместија пописот во корист на Албанците?!?!?!

Пишува Саше Ивановски Политико Кое е ова лудило. Со нашите десничари и ултра левичари човек само да се скине од смеење и да им се крсти. Исто како со анти ваксерството што работат во своја штета и си даваат автогол или поточно, се самоубиват, така и со пописот. 130 000 симпатизери решиле да го бојкотираат …

Хахааа, цел ден се смеам стомак ме заболе, ова е појако и од скеч на Монти Пајтон, 130 000 вмровци и симпатизери на Левица и Бојкотирам одбиле да се попишат за да не биде наместен пописот ама со тоа самите го наместија пописот во корист на Албанците?!?!?! Read More »

Шефицата на анти корупциска се однесува хистерично, како да сака да ја сруши владата затоа што некој и ветил да биде иден министер во некоја идна влада?!?!

Биљана Ивановска и комисијата за борба против корупција е сто пати подобра од сите досегашни вакви тела за борба против корупцијата. Но во последно време оваа жена прави почетнички грешки, делува хистерично, како да решила да ја руши владата?! Нејзината последна реакција беше траги комична. Сите се радуваме за победата над Италија а таа како …

Шефицата на анти корупциска се однесува хистерично, како да сака да ја сруши владата затоа што некој и ветил да биде иден министер во некоја идна влада?!?! Read More »

Што може да приметиме за оние кои во моментов му даваат поддршка на Путин во земјава?

Пишува Саше Иввновски Политико Ги следам овие денови сите јавни настапи во емисии, во колумни, на социјални мрежи на сите оние коу му даваат поддршка на Путин во крвавата нечовечка дивјачка инвазија на Украина која е насочена против човештвото, против светот, дури и против Русија затоа што и Русија е жртва на Путиновото лудило. Умираат …

Што може да приметиме за оние кои во моментов му даваат поддршка на Путин во земјава? Read More »

Да не се лажете, Грујо има украдено многу повеќе од тие три стана од 750 квадрати во Панорама за кои зборува Камчев

Пишува Саше Ивановски Политико Вчера сите дознавме како Грујо пребацувал плацеви за станови, како креирал фирми со седиште во Белизе на Карибите, како ги користел своите кумови, пријатели, уплашени бизнисмени, братучедот кој му бил човек за се, КОНСИЛИЕРЕ! Но што мислите, колку вакви трампи и претумбации се имаат случено за неговите 12 години власт? Ова …

Да не се лажете, Грујо има украдено многу повеќе од тие три стана од 750 квадрати во Панорама за кои зборува Камчев Read More »

МОЈАТА КОЛУМНА СО КРИТИКА ЗА МЕДИУМИТЕ КОИ ГО ОБЈАВИЈА ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ МОЖЕБИ НЕКОИ УРЕДНИЦИ ЈА СФАТИЈА МНОГУ ТЕШКО И ЛИЧНО, ГИ ЗАМОЛУВАМ ДА ИМААТ ПОВЕЌЕ ДЕМОКРАТСКА СВЕСТ И РАЗБИРАЊЕ ЗА РАЗЛИЧНИ МИСЛЕЊА И КРИТИКИ

Менаџментот на Канал 5 телевизија многу се навредиле од мојата колумна во која ги критикував медиумите кои ја пренесоа изјавата на Ленин Јовановски кој ја бранеше инвазијата на Русија врз Украина. Во таа колумна го обвинив менаџментот на Канал 5 дека не се на висината на задачата да се менаџира толку моќен медиум, и тоа …

МОЈАТА КОЛУМНА СО КРИТИКА ЗА МЕДИУМИТЕ КОИ ГО ОБЈАВИЈА ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ МОЖЕБИ НЕКОИ УРЕДНИЦИ ЈА СФАТИЈА МНОГУ ТЕШКО И ЛИЧНО, ГИ ЗАМОЛУВАМ ДА ИМААТ ПОВЕЌЕ ДЕМОКРАТСКА СВЕСТ И РАЗБИРАЊЕ ЗА РАЗЛИЧНИ МИСЛЕЊА И КРИТИКИ Read More »

Макпетрол да снема дизел е како Житолукс да снема леб, тоа е недозволиво па дури фрла сомнеж дека компанијата намерно не ги снабдува своите бензиски за да заштеди на разлика во цена

Макпетрол постои 100 години, се работи за гигант кој годишно врти 400 милиони евра со бизнис на горива и останати масла за возила. Да снема дизел на бензиските на Макпетрол е рамно на брука од историски размери, треба земјавба да ја погоди нуклеарка па тоа да биде некакво оправдание. Според законот за нафтени деривати сите …

Макпетрол да снема дизел е како Житолукс да снема леб, тоа е недозволиво па дури фрла сомнеж дека компанијата намерно не ги снабдува своите бензиски за да заштеди на разлика во цена Read More »

ДО РУСКАТА АМБАСАДА: ПУТИН НЕ Е РУСИЈА, НЕ СМЕ РУСОФОБИ, ТУКУ СМЕ ПУТИНОФОБИ, ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА!

Пишува Саше Ивановски Политико Руската амбасада ти смета сите критичари на инвазијата во Украина за русофоби. Дали се русофоби сите тие 7000 руски научници кои се против инвазијата?!?! Дали се русофоби русите кои секој ден протестираат во Русија? Дали е русофоб шахистот Гари Каспаров?! Смешни се тезите на руската амбасада дека секој што е против …

ДО РУСКАТА АМБАСАДА: ПУТИН НЕ Е РУСИЈА, НЕ СМЕ РУСОФОБИ, ТУКУ СМЕ ПУТИНОФОБИ, ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА! Read More »

РУСЛАНД УБЕР АЛЕ – ИРОНИЧНО ПУТИН ПО МНОГУ НЕШТА НАЛИКУВА И ЗВУЧИ КАКО АДОЛФ ХИТЛЕР ОД ПРЕД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Кога го слушаш Путн како да го слушаш Хитлер пред втората светска војна. Решил да исправа 200 години стари историски криви дриви и неправди, па ќе ги земал древните руски територии кои им биле одземени на русите од Ленин, Сталин, НАТО?!?! Руските древни земји биле од Москва до доле до Бугарија, Украина била измислена, безбедноста …

РУСЛАНД УБЕР АЛЕ – ИРОНИЧНО ПУТИН ПО МНОГУ НЕШТА НАЛИКУВА И ЗВУЧИ КАКО АДОЛФ ХИТЛЕР ОД ПРЕД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА Read More »

СТВАРНО СЕ Е ИСТО САМО ГРУЈО ГО НЕМА?!?! На времето ВМРО ДПМНЕ изгради дворец во центарот на градот за партиско седиште, креваше со динамит во воздух објекти на опозиционери, апсеше лидери на партии со УДБА местенки и ја затвори најгледаната телевизија, сега власта на СДСМ по грешка не им дозволи на камерманите да снимаат слетувње на бугарски авион на скопскиот аеродром и СДСМ изгради нов трем пред влезот на Бихачка

Пишува Саше Ивановски Политико Трагикомична е споредбата меѓу режимот на ВМРО ДПМНЕ и власта на СДСМ. На времето ВМРО тепаше новинари со шипки, затвораше новинари по затвори, затвораше најгледани телевизии, апсеше со удба местенки лидери на партии, креваше во воздух со динамит објекти на опозиционери, пијани министри кршеа службени коли низ Скопје и бегаа од …

СТВАРНО СЕ Е ИСТО САМО ГРУЈО ГО НЕМА?!?! На времето ВМРО ДПМНЕ изгради дворец во центарот на градот за партиско седиште, креваше со динамит во воздух објекти на опозиционери, апсеше лидери на партии со УДБА местенки и ја затвори најгледаната телевизија, сега власта на СДСМ по грешка не им дозволи на камерманите да снимаат слетувње на бугарски авион на скопскиот аеродром и СДСМ изгради нов трем пред влезот на Бихачка Read More »

МИЦКОВСКИ НЕ Е ДОСТОЕН ДА БИДЕ ПРЕМИЕР, ЧОВЕКОТ НЕМА ОСНОВНО НИВО НА ЕТИКА И МОРАЛ

Пишува Саше Ивановски Политико Толку многу прилики имал Мицковски да ни покаже дека е човек со интегритет со морал со етички мајндсет. И толку многу пати не разочарал. Човекот има таква прекрасна шанса каква не им се пружа на многу луѓе – да бидеш лидер на опозицијата практично на еден чекор до премиерската фотеља, и …

МИЦКОВСКИ НЕ Е ДОСТОЕН ДА БИДЕ ПРЕМИЕР, ЧОВЕКОТ НЕМА ОСНОВНО НИВО НА ЕТИКА И МОРАЛ Read More »

Наум Стоилковски прави голема штета на ВМРО ДПМНЕ, добронамерен совет до Мицковски да го смени

Пишува Саше Ивановски Политико Наум Стоилковски е многу гоем фајтер за ВМРО, и тоа во приказнава е лошо. За портпарол треба некој помек човек, по суптилен, особено кога сте во опозиција а сте партија која има многу гревови на своето конто. ВМРО ДПМНЕ треба да емитира мир, каење, спокој, нормалност, визија, оптимизам, а не агресија, …

Наум Стоилковски прави голема штета на ВМРО ДПМНЕ, добронамерен совет до Мицковски да го смени Read More »

ДРУГАРИ НА БИХАЧКА, ПОЛЕКА СО УКИНУВАЊЕТО НА ПРЖИНСКА ВЛАДА, ТАА МОЖЕБИ СЕГА НЕ НИ ТРЕБА КОГА Е СДСМ НА ВЛАСТ, НО И ТЕ КАКО ЌЕ НИ ТРЕБА КОГА ЌЕ ДОЈДЕ ВМРО НА ВЛАСТ!

Зарем некој навистина мисли дека кога не дај боже ВМРО ќе дојде на власт дека ќе се однесува ферски кон СДСМ како што сега СДСМ се однесува ферски кон ВМРО кога се во опозиција?!?! Зарем некој мисли дека тогашниот лидер на СДСМ ако ВМРО се на власт ќе може слободно да се шета од телевизија …

ДРУГАРИ НА БИХАЧКА, ПОЛЕКА СО УКИНУВАЊЕТО НА ПРЖИНСКА ВЛАДА, ТАА МОЖЕБИ СЕГА НЕ НИ ТРЕБА КОГА Е СДСМ НА ВЛАСТ, НО И ТЕ КАКО ЌЕ НИ ТРЕБА КОГА ЌЕ ДОЈДЕ ВМРО НА ВЛАСТ! Read More »

loading...

watch subbed anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan (Dub)

anime online SK8 the Infinity (Dub)

My Hero Academia Season 4

anime website Dragon Ball Z (Dub)

Gintama

tải go88