ЗАЕВ ИМА ЕДНА ЧОВЕЧКА ТОПЛИНА И ХАРИЗМА КОЈА Е КАКО МАГИЈА
ЗАЕВ ИМА ЕДНА ЧОВЕЧКА ТОПЛИНА И ХАРИЗМА КОЈА Е КАКО МАГИЈА
ШЕКЕРИНСКА: ГИ РЕНОВИРАМЕ СИТЕ ВОЕНИ ОБЈЕКТИ СО СИСТЕМИ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ И ВОВЕДУВАМЕ ГРЕЕЊЕ НА ГАС ЗА ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ПРИРОДАТА
ШЕКЕРИНСКА: ГИ РЕНОВИРАМЕ СИТЕ ВОЕНИ ОБЈЕКТИ СО СИСТЕМИ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ И ВОВЕДУВАМЕ ГРЕЕЊЕ НА ГАС ЗА ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ПРИРОДАТА
ВМРОВЦИТЕ СЕ БУНАТ ЗА НОВАТА ОБВРЗНИЦА ИЗДАДЕНА ВО СРЕД КОРОНА КРИЗА КОГА ЦЕЛОТО ГРАЃАНСТВО И СТОПАНСТВО БАРА ПОМОШ ОД ВЛАДАТА!!!
ВМРОВЦИТЕ СЕ БУНАТ ЗА НОВАТА ОБВРЗНИЦА ИЗДАДЕНА ВО СРЕД КОРОНА КРИЗА КОГА ЦЕЛОТО ГРАЃАНСТВО И СТОПАНСТВО БАРА ПОМОШ ОД ВЛАДАТА!!!
АНАСТАСОВ: Новиот дрворед 🌳на улица „Илинденска“ во Пробиштоп од денес ќе го разубавува градот
АНАСТАСОВ: Новиот дрворед 🌳на улица „Илинденска“ во Пробиштоп од денес ќе го разубавува градот
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - СТИГНА НАЈСИЛЕН КОМПЛИМЕНТ ОД ИСТОЧНИОТ СОСЕД: Скопје стана Запад за Софија!
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - СТИГНА НАЈСИЛЕН КОМПЛИМЕНТ ОД ИСТОЧНИОТ СОСЕД: Скопје стана Запад за Софија!
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ

Колумни

ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО ВЛАДО БУЧКОВСКИ И ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ

Многу ми е мило кога поранешни премиери со својата тежина кредибилитет врски углед и сериозност ќе се ангажираат да и помогнат на земјата. Заличуваме на сериозна држава. Во САД тоа редовно се случува, екс претседателите Картер, Обама, Буш, Клинтон цело време се вклучени во хуманитарни и миротворни акции и операции користејќи ја својата слава кредибилитет …

ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО ВЛАДО БУЧКОВСКИ И ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ Read More »

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!

Пишува: Саше Ивановски Политико Во Ѓорче ќе се граделе нови згради. Значи еј, во Ѓорче, тоа е на периферија на Скопје, 1 саат од рекорд возење има до Ѓорче, и таму општинарите решиле да градат 15 згради високи 33 метра, и наместо да се радуваат луѓево што во општината ќе расте ќе има нови локали …

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА! Read More »

ТОП 7 НАЈИДИОТСКИ ТЕЗИ И НАРАТИВИ НА МРЧАТОРИТЕ СО КОИ СЕ НАПАЃА ЗАЕВ ОКОЛУ СКАНДАЛОТ СО САШО МИЈАЛКОВ

Пишува: Саше Ивановски Политико 1. Прво се напаѓа зошто избегал кримосот и крива била владата?! Демек владата односно МВР требало како каубојци да влезат таму во Мериот да скршат врати со нога и да го уапсат Мијалков и таков да го однесат во полициска станица и да го држат 3 дена додека да се донесе …

ТОП 7 НАЈИДИОТСКИ ТЕЗИ И НАРАТИВИ НА МРЧАТОРИТЕ СО КОИ СЕ НАПАЃА ЗАЕВ ОКОЛУ СКАНДАЛОТ СО САШО МИЈАЛКОВ Read More »

КАКО САМО ГО ПОТЦЕНИВТЕ ЗАЕВ – ГО НАВРЕДУВАВТЕ СО ЦРПНАТ, ГЛУП, СЕЉАК, НЕПИСМЕН, МРДНАТ, АМА МУРТИНЕЦОТ ВЕ СИМНА ОД ВЛАСТ, ВЕ НАТЕРА ДА МУ ПОМОГНЕТЕ ЗА НАТО, А ПОТОА ВЕ ПОАПСИ КАКО ГЛУВЦИ!!!

Ееееј човече опасен бил овој Заев, цццц… Вака кога ќе го видиш, малечок, ситен, така насмеан, си велиш абе овој некој Струмички заебант… Токму тоа ги збуни ВМРОВЦИТЕ, си велеа абе овој сељак, глуп, неписмен, мрднат… Го навредуваа, го исмеваа, го плукаа, си играа со него мајтап, го опсипуваа со епитети црпнат, му ставаа фотки …

КАКО САМО ГО ПОТЦЕНИВТЕ ЗАЕВ – ГО НАВРЕДУВАВТЕ СО ЦРПНАТ, ГЛУП, СЕЉАК, НЕПИСМЕН, МРДНАТ, АМА МУРТИНЕЦОТ ВЕ СИМНА ОД ВЛАСТ, ВЕ НАТЕРА ДА МУ ПОМОГНЕТЕ ЗА НАТО, А ПОТОА ВЕ ПОАПСИ КАКО ГЛУВЦИ!!! Read More »

ИСИС НЕ ЈА МРАЗИ ТОЛКУ ЗЕМЈАВА КАКО ШТО ЈА МРАЗАТ ВМРОВЦИТЕ: ПРВО КОЧЕА ЗА НАТО И ЕУ, СЕГА КОЧАТ ПОПИС, КОЧАТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, КОЧАТ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, БАРААТ ПРЕДВРЕМЕНИ СО ШТО ЈА КОЧАТ ЕКОНОМИЈАТА, ВО ЕУ ЈА ОЦРНУВААТ ЗЕМЈАТА СО ЛАЖНИ ОБВИНУВАЊА…

Добро што гадови ќе беа ова ВМРОВЦИТЕ?!?!?! Кочеа НАТО и ЕУ со тоа што беа против договорите од Преспа и тој со Бугарија, бојкот на референдум, не сакаа да гласаат во собрание за амандманите… Сега кочат попис со што ја саботираат економијата која зависи од тоа да знае со што располага земјата, работна сила, имот, …

ИСИС НЕ ЈА МРАЗИ ТОЛКУ ЗЕМЈАВА КАКО ШТО ЈА МРАЗАТ ВМРОВЦИТЕ: ПРВО КОЧЕА ЗА НАТО И ЕУ, СЕГА КОЧАТ ПОПИС, КОЧАТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, КОЧАТ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, БАРААТ ПРЕДВРЕМЕНИ СО ШТО ЈА КОЧАТ ЕКОНОМИЈАТА, ВО ЕУ ЈА ОЦРНУВААТ ЗЕМЈАТА СО ЛАЖНИ ОБВИНУВАЊА… Read More »

ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО МРЧАТОРИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ПОБЕДАТ ЗАЕВ?

Како самопрогласен најголем Заевист во земјава, морам да признаам дека некогаш ме фаќа паника дали Зоки Заев ќе падне жртва на македонската хистерија, ме фаќа паника дека мрчаторите ќе извојуваат победа над неуморливиот непоправлив оптимист, струмичкиот харизматичен лидер на СДСМ… И во таквите моменти на паника, нормално паничам, и пријателите многу добро ми ја знаат …

ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО МРЧАТОРИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ПОБЕДАТ ЗАЕВ? Read More »

ЗА КУЛТУРАТА ВО ЗЕМЈАВА – МИЛА Е РАСТРГНАТА ОД ЈАВНОСТА ЗАТОА ШТО НЕ ПРЕКРШИЛА ЗАКОН?!?!

За е крива власта и политичарите. За се! Но дали е тоа така, сепак? Пред некој ден стигна оценка дека сме рекордери по корупција во Европа и Светот. И сите фрлија со дрва и камења по владата. Но само неколку дена по тоа, јавноста ја растргна на парчиња министерката Царовска затоа што се дрзнала ДА …

ЗА КУЛТУРАТА ВО ЗЕМЈАВА – МИЛА Е РАСТРГНАТА ОД ЈАВНОСТА ЗАТОА ШТО НЕ ПРЕКРШИЛА ЗАКОН?!?! Read More »

СЕГА Е СЕ ВО РАЦЕТЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ И НЕГОВИТЕ НАЈБЛИСКИ СОРАБОТНИЦИ И КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ!

Сега после доста време на лидерското место на ВМРО ДПМНЕ, повеќе од јасно е дека Мицковски нема ниту намера да се дистанцира од Груевизмот. Со поставувањето на Даштевски на чело на ДИК, со поставуввањето на Пандов на чело на некој патриотски комитет во партијата, со обожавањето на ликот и делото на Орбан и Јанша наместо …

СЕГА Е СЕ ВО РАЦЕТЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ И НЕГОВИТЕ НАЈБЛИСКИ СОРАБОТНИЦИ И КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ! Read More »

ОТКАКО ЈА МАСАКРИРАА КАТИЦА ЈАНЕВА, МАФИЈАТА И МЕДИСКИТЕ КУЧИЊА СЕГА МУ СЕ ЗГНАА НА БОЈАН МАРИЧИЌ КОЈ ГО ПИШУВАШЕ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО И КОЈ Е ПРЕДВОДНИК НА ЧИСТКАТА НА СУДСТВОТО ОД СЛУГИТЕ НА МАФИЈАТА!

Татко, мајка, жена, вујко, тетин, самиот Бојан какви оцени имал на факултет, евентуални грешки кои ги имал како дете како младинец итн итн, Бојан Маричиќ е сега изложен пред жесток напад на мафијата и нејзините медиски кучиња! Откако најголемата закана, шефицата на СЈО беше масакрирана наместена и затворена во зандана, сега следна закана и мета …

ОТКАКО ЈА МАСАКРИРАА КАТИЦА ЈАНЕВА, МАФИЈАТА И МЕДИСКИТЕ КУЧИЊА СЕГА МУ СЕ ЗГНАА НА БОЈАН МАРИЧИЌ КОЈ ГО ПИШУВАШЕ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО И КОЈ Е ПРЕДВОДНИК НА ЧИСТКАТА НА СУДСТВОТО ОД СЛУГИТЕ НА МАФИЈАТА! Read More »

КОЛКУ И ДА ВИ ЗВУЧИ ПАРАДОКСАЛНО, НО ТОА ШТО СМЕ ПАДНАЛЕ 40 МЕСТА НА ИНДЕКСОТ НА КОРУПЦИЈА Е ВСУШНОСТ ДОБРА ВЕСТ!

Како се мери индексот на корупција? Со анкета! Тоа е всушност индекс за процентот за перцепцијата на народот како функционираат институциите во земјава. Тоа што сега народот вели дека има повеќе корупција е затоа што како прво народот има храброст слободно за зборува и како второ, нема масивна режимска пропаганда која го лаже народот и …

КОЛКУ И ДА ВИ ЗВУЧИ ПАРАДОКСАЛНО, НО ТОА ШТО СМЕ ПАДНАЛЕ 40 МЕСТА НА ИНДЕКСОТ НА КОРУПЦИЈА Е ВСУШНОСТ ДОБРА ВЕСТ! Read More »

ЕХ ДА ИМАВМЕ 100 ФРЧКОВЦИ И ДА ГИ ПРАТИМЕ ВО МЕТРОПОЛИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ, А НЕ ДА СЕ БРУКАМЕ СО АМБАСАДОРИ КАКО БОЦЕВСКИ, ЧАШУЛЕ, ДОНЕВ, НАУМОВСКИ, НИКОВСКИ…

Ги читам реакциите на небањатите на веста дека Фрчко Национале ќе оди за амбасадор на земјата во Вашингтон и се смеам… И си мислам, еее да имавме 100 луѓе од калибарот на професорот Фрчковски и да ги пратевме во 100 метрополи ширум светот, каде ли ќе ни беше крајот… Можете ли да го замислите нашиот …

ЕХ ДА ИМАВМЕ 100 ФРЧКОВЦИ И ДА ГИ ПРАТИМЕ ВО МЕТРОПОЛИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ, А НЕ ДА СЕ БРУКАМЕ СО АМБАСАДОРИ КАКО БОЦЕВСКИ, ЧАШУЛЕ, ДОНЕВ, НАУМОВСКИ, НИКОВСКИ… Read More »

ШТЕТА ШТО ЗАД АРОГАНЦИЈАТА, ХАРИЗМАТА И ЕНЕРГИЈАТА НА АПАСИЕВ СЕ КРИЕ ВИЗИОНЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ЈАНКО БАЧЕВ, ТОА НАМЕСТО НОВА НАДЕЖ ГО ПРАВИ ДУРИ И ОПАСЕН ЗА ЗЕМЈАВА

Мора да му се признае на Апасиев, има харизма, има неверојатна заразна ароганција која наликува на онаа на Бранко од 90-тите, има ораторски квалитети на Љубчо од 90-тите, ја има енергијата и посветеноста на Грујо, просто го има секаде и секогаш и не се откажува и не одмара, но вистинска штета што зад сето тоа …

ШТЕТА ШТО ЗАД АРОГАНЦИЈАТА, ХАРИЗМАТА И ЕНЕРГИЈАТА НА АПАСИЕВ СЕ КРИЕ ВИЗИОНЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ЈАНКО БАЧЕВ, ТОА НАМЕСТО НОВА НАДЕЖ ГО ПРАВИ ДУРИ И ОПАСЕН ЗА ЗЕМЈАВА Read More »

ГЕРО НЕМАЈЌИ ЗА ШТО ДА МУ СЕ ФАТИ НА ЗАЕВ, ИЗМИСЛУВА НЕКАКВА ИДНА ЦЕНЗУРА И ПАНИЧИ ЗА НЕШТО ШТО МУ СЕ СОНИЛО ДЕКА ЌЕ СЕ СЛУЧУВА ВО ЗЕМЈАВА??!?!

Прилично е очајно кога сакаш да и најдеш замерка на владата и притоа користиш проблеми кои тебе ти се причиниле дека допрва ќе дојдат?!?! Значи во моментов нема доволно голем проблем за јака колумна па Геро си замислува некаква идна ЦЕНЗУРА која он наводно ја насетил и урла и паничи паѓа во хистеричен транс за …

ГЕРО НЕМАЈЌИ ЗА ШТО ДА МУ СЕ ФАТИ НА ЗАЕВ, ИЗМИСЛУВА НЕКАКВА ИДНА ЦЕНЗУРА И ПАНИЧИ ЗА НЕШТО ШТО МУ СЕ СОНИЛО ДЕКА ЌЕ СЕ СЛУЧУВА ВО ЗЕМЈАВА??!?! Read More »

Не е ок да се мешаме во туѓите животи, секој поединец си е одговорен за своите постапки, но одговорно е да признаеме дека имаме сериозен проблем во општеството, на момците херои им се криминалци и бараби, на девојките херои им се курвештии и дрољи

Немало деца во земјава. Или тие што го има биле деликвенти, не учеле, не биле спремни за пазарот на трудот. Епа кој да прави деца и ако ги направи кој да ги чува? Мажите цел ден по кафани или швалерај, жените цел ден исто, секако чест на исклучоци ама некако работава ич не ми изгледа …

Не е ок да се мешаме во туѓите животи, секој поединец си е одговорен за своите постапки, но одговорно е да признаеме дека имаме сериозен проблем во општеството, на момците херои им се криминалци и бараби, на девојките херои им се курвештии и дрољи Read More »

ГО СЛУШАМ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ НА АЛФА И СЕ ЧУДАМ, КАКО БЕ ОВА ВМРОВЦИТЕ УСПЕВААТ СЕКОЈ ДЕН ДА БИДАТ ТОЛКУ ГНАСНИ ГНИДИ ГАДНИ ГАДОСАНИ?!?!

Добро бе како им успева на ВМРОВЦИТЕ секој ден да се исто расипани гадови гадосани?!?! Го слушам Владо Мисајловски на Алфа и замислете во сред корона со сите можни забрани он се лути на МВР зошто се дрзнала да го спроведе законот во Вевчани?!?! Застана на страна на Вевчанци кои решиле да не почитуваат ни …

ГО СЛУШАМ ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ НА АЛФА И СЕ ЧУДАМ, КАКО БЕ ОВА ВМРОВЦИТЕ УСПЕВААТ СЕКОЈ ДЕН ДА БИДАТ ТОЛКУ ГНАСНИ ГНИДИ ГАДНИ ГАДОСАНИ?!?! Read More »

НАЈЧИТАНА КОЛУМНА ОВИЕ ДЕНОВИ: Подарокот од Трамп за Вилма Русковска, сите ги нарекуваат терористи оние што упаднаа во конгресот, само Мицковски и ВМРО ДПМНЕ нашите терористи уште ги нарекува уставобранители !

Квалификацијата на Џо Бајден дека оние што насилно влегоа во Конгресот се „домашни терористи“ на директен начин го потврди обвинението за 27 април кај нас и за терористичка загроза на Републиката Навистина биле долги прстите на Доналд Трамп. Не само до американскиот Капитол, туку и до македонското Собрание. Иако тие стигнаа речиси четири години подоцна. …

НАЈЧИТАНА КОЛУМНА ОВИЕ ДЕНОВИ: Подарокот од Трамп за Вилма Русковска, сите ги нарекуваат терористи оние што упаднаа во конгресот, само Мицковски и ВМРО ДПМНЕ нашите терористи уште ги нарекува уставобранители ! Read More »

ПРЕМИЕРЕ, ВО РАМКИТЕ НА МОЖНОСТИТЕ, РАЗМИСЛЕТЕ ДАЛИ Е МОЖНО ДРЖАВАТА ДА ДАВА БЕСПЛАТНО МАЛИ ЕКО АВТОМОБИЛИ НА ОНИЕ СЕМЕЈСТВА НА КОИ МВР ЌЕ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ КОЛИТЕ ПОРАДИ БУЧАВА ИЛИ НЕИСПРАВНОСТ

Премиере ве замолувам во рамките на можностите државата да пресмета дали е во состојба да им помогне на сиромашните во следнава насока. Мали половни автомобили со атестиран плин со цена околу 3 илјади евра би можело да им се дава како субвенција на оние семејства на кои МВР ќе им ги одземе возилата овие следни …

ПРЕМИЕРЕ, ВО РАМКИТЕ НА МОЖНОСТИТЕ, РАЗМИСЛЕТЕ ДАЛИ Е МОЖНО ДРЖАВАТА ДА ДАВА БЕСПЛАТНО МАЛИ ЕКО АВТОМОБИЛИ НА ОНИЕ СЕМЕЈСТВА НА КОИ МВР ЌЕ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ КОЛИТЕ ПОРАДИ БУЧАВА ИЛИ НЕИСПРАВНОСТ Read More »

ИАКО СУМ МАКЕДОНЕЦ, И СЕ РАДУВАМ НА СЕКОЈА ПОЛИТИЧКА ПОБЕДА И ТРИУМФ НА ДУИ, ТОА Е ЧЕКОР ПОДАЛЕКУ ОД ВОЈНА, ТЕНЗИИ, НЕМИР, ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО ТОТАЛЕН СОВРШЕН МИР И ВЕЧЕН СОЖИВОТ

Се радувам на радоста на Груби кој со гордост ги покажуваше фотките од новата зграда за политички систем и односи меѓу заедниците. Прекрасна зграда, нова, платена со наши народни пари. Мило ми е што ќе ја користат претежно Албанци и останати членови на нашите малцинства. Мило ми е што им е убаво во нашата заедничка …

ИАКО СУМ МАКЕДОНЕЦ, И СЕ РАДУВАМ НА СЕКОЈА ПОЛИТИЧКА ПОБЕДА И ТРИУМФ НА ДУИ, ТОА Е ЧЕКОР ПОДАЛЕКУ ОД ВОЈНА, ТЕНЗИИ, НЕМИР, ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО ТОТАЛЕН СОВРШЕН МИР И ВЕЧЕН СОЖИВОТ Read More »

ЗАЕВ Е ВИСТИНСКО ЧУДО ОД ПОЛИТИЧАР, СИТЕ АНАЛИТИЧАРИ СЕ ЗАЧУДЕНИ, КОЈА Е НЕГОВАТА ТАЈНА ВО ПОЛИТИКАТА?!?!

пишува Саше Ивановски Политико Можете ли да замислите друг политичар кој ќе смени име на земјата и потоа ќе влезе во брутални преговори со Бугарија во кои од едната страна се чепка во најсветото нешто за еден народ, тоа е јазикот и идентитетот и притоа дава такви интервјуа што се даваат еднаш во 100 години …

ЗАЕВ Е ВИСТИНСКО ЧУДО ОД ПОЛИТИЧАР, СИТЕ АНАЛИТИЧАРИ СЕ ЗАЧУДЕНИ, КОЈА Е НЕГОВАТА ТАЈНА ВО ПОЛИТИКАТА?!?! Read More »

ШТО ЛИ СЕ СЛУЧУВА ВО УМОТ НА ЕДЕН МЕДИСКИ АНТИ ВАКСЕР – ШИРАЧИТЕ НА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР ЗА ВАКЦИНИТЕ СЕ СОВРЕМЕНИ ТЕРОРИСТИ

Едно е да мислите дека режимот на Груевски е добар за народот и земјата. Едно е да мислите дека ЕУ и НАТО се лошо опции за земјата и дека земјата треба да оди со Русија. Ок е дури и да мислите и се залагате демократијата да биде заменета со сурова диктатура, народ да се стрела …

ШТО ЛИ СЕ СЛУЧУВА ВО УМОТ НА ЕДЕН МЕДИСКИ АНТИ ВАКСЕР – ШИРАЧИТЕ НА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР ЗА ВАКЦИНИТЕ СЕ СОВРЕМЕНИ ТЕРОРИСТИ Read More »

loading...

Armor Shop for Ladies and Gentlemen II (https://gogoanime.be/m/7O82) Episode 3 at GoGoAnime gogoanime one punch man

Watch The Promised Neverland (Dub) Episode 11 (https://animeheaven.pro/m/BbPW/ep-11) at website https://animeheaven.pro bleach anime heaven