СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Ахмети лобира за Петре Шилегов!
Ахмети лобира за Петре Шилегов!

Технологија

OPEL ROCKS-e ПРЕМИЕРА: НОВО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО ЗА НОВИ ВРЕМИЊА НИЗ ГРАДСКИТЕ УЛИЦИ

• Почеток на SUM ерата: Новиот Opel Rocks-e означува одржлива урбана мобилност • Нова мобилност: Opel SUM го затвора јазот помеѓу скутер и патнички автомобил • Мојот прв Оpel: За млади од 15 години (со соодветна возачка дозвола) • е-возило: Електричен опсег до 75 km според WLTP • Лесно полнење: На секој приклучок за домаќинство …

OPEL ROCKS-e ПРЕМИЕРА: НОВО ЕЛЕКТРИЧНО ВОЗИЛО ЗА НОВИ ВРЕМИЊА НИЗ ГРАДСКИТЕ УЛИЦИ Read More »

ОСВЕН ШТО ПРАВАТ ПРЕКРАСНО ДИЗАЈНИРАНИ КОЛИ, ФРАНЦУЗИТЕ КОРИСТАТ И МНОГУ НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА: НОВИТЕ PEUGEOT 308 И 308 SW НОВ ТИП НА ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ИЗГЛЕДОТ, ЗАБИТЕ И КАНЏИТЕ НА ЛАВОТ

Од создавањето на PEUGEOT Type 1 во 1889 година, до воведувањето на новите PEUGEOT 308 и 308 SW, осветлувањето на моделите на Брендот е во постојан раст во однос на технологијата, функционалноста и дизајнот. Предните и задните светла станаа клучни елементи кај возилата. Тие ја претставуваат идејата за технологија во служба на дизајнот и, обратно, …

ОСВЕН ШТО ПРАВАТ ПРЕКРАСНО ДИЗАЈНИРАНИ КОЛИ, ФРАНЦУЗИТЕ КОРИСТАТ И МНОГУ НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА: НОВИТЕ PEUGEOT 308 И 308 SW НОВ ТИП НА ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ИЗГЛЕДОТ, ЗАБИТЕ И КАНЏИТЕ НА ЛАВОТ Read More »

БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш

Српската премеирка Ана Брнабиќ при денешната посетата на Јужна Србија и Пчинскиот округ, говорејќи за развојните проекти во инфраструктурата што треба да се реализираат во наредниот период, изјави дека најголем капитален проект во Србија ќе биде железничкиот дел од Коридорот 10 кој ќе се гради со партнерите од ЕУ, јави дописникот на МИА од Белград. …

БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш Read More »

МЕНАЏЕРСКИ ПРОМЕНИ ВО ГРУПАЦИЈАТА СТЕЛАНТИС: УВЕ ХОХГЕШУРТЦ НОВ ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА БРЕНДОТ OPEL ОД 1 СЕПТЕМВРИ

Уве Хохгешурц, кој моментално ја извршува функцијата извршен директор за Брендот Renault Германија, Австрија и Швајцарија, е именуван за извршен директор на брендот Опел од 1 септември 2021 година, во време кога уникатниот германски Бренд Стелантис ги проширува своите комерцијални активности, вклучително и во Кина како и и влегување во ерата на електрификација. Тој ќе …

МЕНАЏЕРСКИ ПРОМЕНИ ВО ГРУПАЦИЈАТА СТЕЛАНТИС: УВЕ ХОХГЕШУРТЦ НОВ ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА БРЕНДОТ OPEL ОД 1 СЕПТЕМВРИ Read More »

ДА ИГРАТЕ СЛОТ КАЗИНО ДУРИ И НА СМАРТ ЧАСОВНИК?! ТИМОТ НА CASINOEURO ЈА ПРОБА И ТАА МОЖНОСТ!

Зарем е можно да играте онлајн казино игри на зглобот од вашата рака? CASINOEURO го овозможува токму тоа! Иако на прв поглед изгледа како нешто фантастично, но сепак тестирањето на смартчасовник како подлога за играње на казино игри не е она што беше најчудно од тестовите што беа направени на нивниот ЈУТУБ канал. Јутуб каналот …

ДА ИГРАТЕ СЛОТ КАЗИНО ДУРИ И НА СМАРТ ЧАСОВНИК?! ТИМОТ НА CASINOEURO ЈА ПРОБА И ТАА МОЖНОСТ! Read More »

НОВИОТ PEUGEOT 9X8 HYPERCAR – ДИЗАЈНИРАН ЗА ТРКАЊЕ!

PEUGEOT го припреми новиот 9X8, најнова генерација на предизвикувачкиот Hypercar, кој е подготвен да дебитира на Светскиот шампионат за издржливост на FIA (FIA WEC) во 2022 година. Придвижуван од хибридна енергетска единица со погон на сите 4 тркала, овој хипер-ефикасен прототип совршено се вклопува во стратегијата на PEUGEOT за Нео-перформанси, која е насочена и кон …

НОВИОТ PEUGEOT 9X8 HYPERCAR – ДИЗАЈНИРАН ЗА ТРКАЊЕ! Read More »

ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА УШТЕ ОВА МУ ТРЕБАШЕ НА СВЕТОТ: РЕАКТОРОТ ВО ЧЕРНОБИЛ ПАК СЕ АКТИВИРА, НАУЧНИЦИТЕ СЕ ЧУДАТ ШТО ДА НАПРАВАТ ЗА ДА СПРЕЧАТ НОВА НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА!

Новата стотици милиони евра вредна купола која се изгради со пари од ЕУ над разрушениот трет реактор во Чернобил сега прави нови проблеми кои не биле предвидени при проектирањето и конструкцијата. Имено првата конструкција која стоеше долги години и беше на брзина изградена од властите на СССР во 1986-та кога се случи катастрофата, имаше на …

ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА УШТЕ ОВА МУ ТРЕБАШЕ НА СВЕТОТ: РЕАКТОРОТ ВО ЧЕРНОБИЛ ПАК СЕ АКТИВИРА, НАУЧНИЦИТЕ СЕ ЧУДАТ ШТО ДА НАПРАВАТ ЗА ДА СПРЕЧАТ НОВА НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА! Read More »

МАЛКУ ДОЦНИМЕ СО ОВАА ВЕСТ: СЕ СПОИЈА ВО ЕДНА ГОЛЕМА КОРПОРАЦИЈА НАРЕЧЕНА СТЕЛАНТИС БРЕНДОВИТЕ ФИАТ, ПЕЖО, СИТРОЕН, КРАЈСЛЕР, ОПЕЛ, АЛФА РОМЕО, ЏИП, МАСЕРАТИ, ДОЏ, ЛАНЧИА…

Навистина се чудиме како сме ја пропуштиле оваа светска вест, имено пред неколку месеци во јанурари се случило корпорациско спојување на Фијат корпорацијата со ПСА корпорацијата во една поголема фирма наречена СТЕЛАНТИС која сега управува со 14 автомобилски брендови, половина европски половина американски со што сега оваа фирма е 4-ти автомобилски гигант во светот, по …

МАЛКУ ДОЦНИМЕ СО ОВАА ВЕСТ: СЕ СПОИЈА ВО ЕДНА ГОЛЕМА КОРПОРАЦИЈА НАРЕЧЕНА СТЕЛАНТИС БРЕНДОВИТЕ ФИАТ, ПЕЖО, СИТРОЕН, КРАЈСЛЕР, ОПЕЛ, АЛФА РОМЕО, ЏИП, МАСЕРАТИ, ДОЏ, ЛАНЧИА… Read More »

(ВИДЕО) ДЕЛУВА МОЌНО И ЕЛЕГАНТНО – ПЕЖО ГО ПРЕСТАВИ НОВИОТ 308

НОВОТО ЛИЦЕ НА PEUGEOT Најголемиот успех во сегментот на компактни лимузини, со повеќе од 7.000.000 продадени возила низ генерации, освојувајќи долга листа на награди, вклучувајќи ја и наградата за автомобил на годината во 2014 година, со сегашната верзија, брендот PEUGEOT гордо го претставува сосема новиот PEUGEOT 308. Интензивно заводливиот дизајн на новиот PEUGEOT 308, најдобар …

(ВИДЕО) ДЕЛУВА МОЌНО И ЕЛЕГАНТНО – ПЕЖО ГО ПРЕСТАВИ НОВИОТ 308 Read More »

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ ДАДЕ ДОЗВОЛА: Македонија купува 54 оклопни возила STRYKER од САД за 210 милиони долари, 25% од вредноста на возилата е грант од американската влада

Американскиот Стејт Департмент ја одобри набавката на 54 лесни оклопни возила од типот „STRYKER“ од страна на Владата на Северна Македонија за потребите врзани со модернизацијата на македонската Армија во согласност со стандардите на НАТО, информира Министерството за одбрана. Набавката во вкупна вредност од околу 210 милиони долари, велат оттаму, е продолжување на веќе започнатиот …

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ ДАДЕ ДОЗВОЛА: Македонија купува 54 оклопни возила STRYKER од САД за 210 милиони долари, 25% од вредноста на возилата е грант од американската влада Read More »

PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“

На 11-тото издание на изборот за „Светски автомобил на годината за жени“, ова уникатно жири, составено исклучиво од жени новинарки од автомобилскиот сектор, ја донесе одлуката за секоја од 9-те постојни категории. PEUGEOT 208 ја освои титулата во категоријата најдобар градски автомобил. PEUGEOT 2008 ја освои титулата во категоријата најдобар урбан SUV. На крајот од …

PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“ Read More »

НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ВЕЌЕ НЕ МУ СЕ РАБОТИ: ЏЕФ БЕЗОС ПО 25 ГОДИНИ НА ЧЕЛО НА АМАЗОН ОДИ ВО АКТИВНА ПЕНЗИЈА

По речиси 25 години на чело на Амазон кој од обичен веб сајт за трговија со книги го направи гигант во онлајн трговијата, објави дека оди во активна пензија и дека нема да биде веќе извршен главен менаџер туку ќе биде шеф на управниот одбор и ќе се посвети повеќе на другите свои бизниси и …

НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ВЕЌЕ НЕ МУ СЕ РАБОТИ: ЏЕФ БЕЗОС ПО 25 ГОДИНИ НА ЧЕЛО НА АМАЗОН ОДИ ВО АКТИВНА ПЕНЗИЈА Read More »

PEUGEOT E-2008 ЈА ДОБИ НАГРАДАТА „ARGUS TROPHY 2021“ ВО КАТЕГОРИЈАТА ЕЛЕКТРИЧЕН SUV

За ова издание на „Argus Trophies 2021“, доделувањето на наградите се одржа на дигитална ТВ-програма на 28 јануари 2021 година. Како домаќин на настанот беше новинарката Маргот Лафит. На списокот со наградите доминираа електрични возила, а PEUGEOT e-2008 се истакна со освојување на наградата Argus Trophy во категоријата електричен SUV. Претходните години PEUGEOT многупати нижеше …

PEUGEOT E-2008 ЈА ДОБИ НАГРАДАТА „ARGUS TROPHY 2021“ ВО КАТЕГОРИЈАТА ЕЛЕКТРИЧЕН SUV Read More »

loading...

Watch anime online for free at AnimeFLV watch anime online

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV: Clannad anime episode 23 online free at https://animetv.cc anime tv us

ANIMEFLIX: Kuro no Sumika: Chronus anime episode Full online free at https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix

Degreed: https://degreed.com/profile/gogoanimebe#/collection

Gamevn: http://gamevn.com/members/kissanimemx.1765718/