ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ СО ПОЛНА ПАРЕА: СЕ СТАВА АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА, СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ СО ПОЛНА ПАРЕА: СЕ СТАВА АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА, СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ
(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СЦЕНИ НА НАТПРЕВАРОТ ДАНСКА - ФИНСКА, ФУДБАЛЕРОТ ЕРИКСЕН СЕ НИЧКОСА НА ТЕРЕН ОД СРЦЕВ УДАР, НО ЛЕКАРИТЕ ГО ВРАТИЈА ВО ЖИВОТ
(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СЦЕНИ НА НАТПРЕВАРОТ ДАНСКА - ФИНСКА, ФУДБАЛЕРОТ ЕРИКСЕН СЕ НИЧКОСА НА ТЕРЕН ОД СРЦЕВ УДАР, НО ЛЕКАРИТЕ ГО ВРАТИЈА ВО ЖИВОТ
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ МУ ДАДЕ БЛАГОДАРНИЦА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР ЗА НЕГОВОТО ЗАЛАГАЊЕ ДА СЕ ПРЕВЕНИРА КОВИД 19 КАЈ ДЕЦАТА
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ МУ ДАДЕ БЛАГОДАРНИЦА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР ЗА НЕГОВОТО ЗАЛАГАЊЕ ДА СЕ ПРЕВЕНИРА КОВИД 19 КАЈ ДЕЦАТА
Мајката на Верица чие срце беше донирано, вработена во новата канцеларија на премиерот за контакт со граѓаните
Мајката на Верица чие срце беше донирано, вработена во новата канцеларија на премиерот за контакт со граѓаните
Австрија се надева на првата победа, С. Македонија на чудо
Австрија се надева на првата победа, С. Македонија на чудо
НИКОЛОВСКИ: Денеска заедно со Венко Филипче и Петре Шилегов присуствувавме на 6 Конгрес на Сојузот на Ромите на Македонија.
НИКОЛОВСКИ: Денеска заедно со Венко Филипче и Петре Шилегов присуствувавме на 6 Конгрес на Сојузот на Ромите на Македонија.
(ВИДЕО) Американците го избраа македонскиот дрес за најубав на Европското првенство
(ВИДЕО) Американците го избраа македонскиот дрес за најубав на Европското првенство
ФФМ НЕМА ОБВРСКА ДА ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ ЗА ЖАЛБАТА НА ГРЦИЈА ДО УЕФА
ФФМ НЕМА ОБВРСКА ДА ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ ЗА ЖАЛБАТА НА ГРЦИЈА ДО УЕФА

Македонија

ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ СО ПОЛНА ПАРЕА: СЕ СТАВА АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА, СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ

🚧Започна реконструкцијата на улица Наум Чакаров во УЗ Дексион. Во моментов се изведуваат градежни работи за поставување на атмосферска канализациона мрежа, по што ќе следи асфалтирање во должина од 240 метри. Продолжуваме… #ПосветеноЗаЃорче

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ МУ ДАДЕ БЛАГОДАРНИЦА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР ЗА НЕГОВОТО ЗАЛАГАЊЕ ДА СЕ ПРЕВЕНИРА КОВИД 19 КАЈ ДЕЦАТА

Денеска на конференцијата “Третман и превенција на Ковид-19 кај деца” во Дојран им доделив благодарници на нашите драги пријатели од Република Бугарија за несебичната поддршка во изминатиот период – на Амбасадорот Н.Е Ангел Ангелов и неговото семејство, на министерството за здравство на Бугарија и на директорката на Бугарскиот Културен центар во Скопје, Антонија Велева. На …

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ МУ ДАДЕ БЛАГОДАРНИЦА НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР ЗА НЕГОВОТО ЗАЛАГАЊЕ ДА СЕ ПРЕВЕНИРА КОВИД 19 КАЈ ДЕЦАТА Read More »

Мајката на Верица чие срце беше донирано, вработена во новата канцеларија на премиерот за контакт со граѓаните

Премиерот Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. Во Канцеларијата вработена е Душка Белчовска, мајка на Верица, девојката чие срце беше донирано. -Оваа канцеларија претставува уште една алатка за комуникација со граѓаните, место каде што тие ќе можат да ги адресираат своите прашања, проблеми и предлози. На едноставен и …

Мајката на Верица чие срце беше донирано, вработена во новата канцеларија на премиерот за контакт со граѓаните Read More »

Австрија се надева на првата победа, С. Македонија на чудо

Австрија конечно ја посакува својата прва победа во третото учество на Европското првенство. Но, новајлијата С.Македонија се надева на следното чудо откако ја совлада Германија со 2-1 во квалификациите за СП, се вели во освртот на германската спортска новинска агенција СИД. Во него уште се вели: Давид Алаба има јасен план. „Сакаме да ја вклучиме …

Австрија се надева на првата победа, С. Македонија на чудо Read More »

НИКОЛОВСКИ: Денеска заедно со Венко Филипче и Петре Шилегов присуствувавме на 6 Конгрес на Сојузот на Ромите на Македонија.

Сојузот на Ромите од Македонија е активен чинител во нашето општество и има значајна улога во се она што денеска е нашата заедничка држава. Како коалициски партнери, со почитуваниот Амди Бајрам, заедно работевме на важни процеси со коишто успевме. Процеси важни за сите граѓани, без разлика на етничката или религиската припадност. Продолжуваме заедно да ја …

НИКОЛОВСКИ: Денеска заедно со Венко Филипче и Петре Шилегов присуствувавме на 6 Конгрес на Сојузот на Ромите на Македонија. Read More »

(ВИДЕО) Американците го избраа македонскиот дрес за најубав на Европското првенство

Американската телевизија ЕСПН го избра дресот на македонската фудбалска репрезенација за најубав дрес на Европското првенство. Пред Европското се крена прашина кога ФФМ го претстави новиот дрес со бордо боја, по што федерацијата се повлече и одлучи на првенството да играме со старите дресови, како што бараа фановите. Прилогот на ЕСПН може да го погледнете …

(ВИДЕО) Американците го избраа македонскиот дрес за најубав на Европското првенство Read More »

ФФМ НЕМА ОБВРСКА ДА ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ ЗА ЖАЛБАТА НА ГРЦИЈА ДО УЕФА

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) нема обрвска да го прилагоди своето име според Договорот од Преспа, откако вчера Грција реагираше до УЕФА поради кратенката ФФМ на дресовите на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство. Таква жалба испратил и грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендијас до Османи, …

ФФМ НЕМА ОБВРСКА ДА ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ ЗА ЖАЛБАТА НА ГРЦИЈА ДО УЕФА Read More »

ГОРАН СДК: Утре, ако Заев реши да се повлече од политиката, Мицкоски нема да има што да зборува, оти не видовме дека има што да понуди?!

Баш ме интересира што ли зборуваат претставниците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во американската амбасада кога никој не ги гледа? И таму ли им викаат дека Преспанскиот договор е против македонските национални интереси? И таму ли зборуваат за Северџани, за Нордистани, за Тирански платформи, фрлаат клетви за предавници, ќе го уриваат Преспанскиот договор преку Уставен суд, ќе …

ГОРАН СДК: Утре, ако Заев реши да се повлече од политиката, Мицкоски нема да има што да зборува, оти не видовме дека има што да понуди?! Read More »

ВАСКО ЕФТОВ: КАКОВ ПАРАДОКС, СДСМ И ДУИ ИАКО СЕ НА ВЛАСТ СЕ РЕФОРМИРААТ И РЕБРЕНДИРААТ, А ВМРО ДПМНЕ АБЕР НЕМА А Е ВО ОПОЗИЦИЈА?!?!

– Каков парадокс имаме на политичката сцена, власта се ребрендира и реформира а опозицијата абер нема од реформи и ребрендирање?!?! Па како воопшто мислат да се вратат на власт?!?! Мицковски е дар од бога за Зоран Заев, порака до опозиционерите, ако сакате да го смените Заев, прво сменете го Мицковски, се додека е анти западниот …

ВАСКО ЕФТОВ: КАКОВ ПАРАДОКС, СДСМ И ДУИ ИАКО СЕ НА ВЛАСТ СЕ РЕФОРМИРААТ И РЕБРЕНДИРААТ, А ВМРО ДПМНЕ АБЕР НЕМА А Е ВО ОПОЗИЦИЈА?!?! Read More »

ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Грција има забелешка на амблемот на дресовите на кој ја има кратенката на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). (Фото: СДК.МК) Грчкиот министер за спорт Лефтерис Авгенакис вчера испрати писмо со жалба до претседателот на УЕФА Александер Чеферин за дресовите на македонската фудбалската репрезентација на Европското првенство, објавија грчките медиуми. Грција има забелешка на амблемот на …

ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Read More »

(ВИДЕО) ЕФТОВ: АКО ВЛЕЗЕ МИЦКОВСКИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД, НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ ДОДЕКА Е ЖИВ, НЕКА ГИ ПРАША ЉУБЧО И ТАЧИ КОИ СЕ 20 ГОДИНИ НА ТАА ЛИСТА!

– Ако Мицковски влезе на црна листа на САД, тешко се излегува од таа листа, нека ги праша Љубчо и Тачи кои се на листата 20 години и кои веќе една деценија се најголеми про-западњаци во земјава и пак се на листата… Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар.

Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, на прес конференција ја најавија изградбата на новата детска градинка, прва во населба Пролет. Во стариот Детален урбанстички план во кој спаѓа и оваа локација, ДУП-от Градска четврт И 06 – Пролет, на ова место беше предвидена изградба на …

Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет Read More »

НА ОВОЈ НИ ЛАТАС НЕ МУ Е РАМЕН, КАКО ИДАТ ГОДИНИТЕ ВМРО ДПМНЕ НАОЃА СЕ ПООПАСНИ ПСИХОПАТИ ЗА КУРТОНИ

Кај што е најголем ширач на лажни вести, кај што е најголем слуга на ВМРО ДПМНЕ, кај што до вчера бранеше МАФИЈАШКИ РЕЖИМ и хушкаше народ за да се деси 27-ми април па сега истите убијци ги брани и прави 5 саата интервјуа со избегани диктатори во Будимпешта и се финансира од украденото од екс …

НА ОВОЈ НИ ЛАТАС НЕ МУ Е РАМЕН, КАКО ИДАТ ГОДИНИТЕ ВМРО ДПМНЕ НАОЃА СЕ ПООПАСНИ ПСИХОПАТИ ЗА КУРТОНИ Read More »

Петковски: НСДП ќе даде шанса и на партиски неопределените граѓани да се вклучат во локалните избори

Во рамки на подготовките за претстојните локални избори претседателот на НСДП, Тито Петковски, вчера во Куманово имаше работна средба со претседателите на општинските организации на партијата од втората изборна единица. Претседателот Петковски истакна дека во рамки на подготовките за претстојните локални избори и утврдувањето на кандидати за општинските совети и градоначалници, НСДП ќе даде шанса …

Петковски: НСДП ќе даде шанса и на партиски неопределените граѓани да се вклучат во локалните избори Read More »

НАУЧНИЦИТЕ ВО СВЕТОТ ПОЧНАА ДА ГО ИЗУЧУВААТ РЕЖИМОТ НА ГРУЕВИЗМОТ КАКО СВЕТСКИ ФЕНОМЕН: Книгата „Мрачни финансии“ од Фабио Матиоли, издадена од Универзитетот Стенфорд, за годините на владеењето на Никола Груевски, е импресивна студија на случај на криминал, политичка драма и политички трилер

Има малку книги во кои систематски и на анатомски начин е претставен авторитаризмот во Македонија за време на владеењето на Никола Груевски. Една од нив е „Заробена држава“ на долгогодишниот новинар и аналитичар, Манчо Митевски, издадена во 2017 година, во која тој ги детализира сите фази на она што го оквалификува како „политички организиран криминал“. …

НАУЧНИЦИТЕ ВО СВЕТОТ ПОЧНАА ДА ГО ИЗУЧУВААТ РЕЖИМОТ НА ГРУЕВИЗМОТ КАКО СВЕТСКИ ФЕНОМЕН: Книгата „Мрачни финансии“ од Фабио Матиоли, издадена од Универзитетот Стенфорд, за годините на владеењето на Никола Груевски, е импресивна студија на случај на криминал, политичка драма и политички трилер Read More »

ЈОВАНОСКИ: ПРИЛЕП ЗАСЛУЖУВА ДА ИМА ПРВОЛИГАШ ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА, ПРАВИМЕ НАПОРИ ТОА ДА СТАНЕ РЕАЛНОСТ

Прилеп заслужува да има кошаркарски клуб во Првата лига. Во таа насока беше и вчерашната посета на нашиот град од страна на првите луѓе на КФСМ, доскорешните македонски кошаркарски ѕвезди, Перо Антиќ и Тодор Гечевски. Општина Прилеп и јас како градоначалник, го поддржуваме спортот и заедно со Кошаркарската федерација и Општинскиот кошаркарски сојуз, правиме напори …

ЈОВАНОСКИ: ПРИЛЕП ЗАСЛУЖУВА ДА ИМА ПРВОЛИГАШ ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА, ПРАВИМЕ НАПОРИ ТОА ДА СТАНЕ РЕАЛНОСТ Read More »

ЛУЃЕ ОТВАРАЈТЕ ОЧИ, НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ НЕКОЈ СО ВАШИТЕ ПАРИ ШЕТА ПО СВЕТОТ И ГЛУМИ МИЛИОНЕР: ДУРИ И GOOGLE И MICROSOFT ВЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДА ВНИМАВАТЕ КОГА МУ ДАВАТЕ ПАРИ НА ЗОРАН ВИТАНОВ

Ако направите пребарување на видео сервисот на Google, Youtube, и ако го внесете Лајконет името на мрежата која ја нуди Зоран Витанов во земјава, првиот избор кој ви го нуди Google e ЛАЈКОНЕТ ПРЕВАРА?!?! Е тоа не е ич добар знак… Вториот во светот пребарувач, Бинг на Мајкрософт пак некаде во првите предлози го нуди …

ЛУЃЕ ОТВАРАЈТЕ ОЧИ, НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ НЕКОЈ СО ВАШИТЕ ПАРИ ШЕТА ПО СВЕТОТ И ГЛУМИ МИЛИОНЕР: ДУРИ И GOOGLE И MICROSOFT ВЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДА ВНИМАВАТЕ КОГА МУ ДАВАТЕ ПАРИ НА ЗОРАН ВИТАНОВ Read More »

Мурињо: Почит за играчи како Пандев, максимално е подготвен за ЕП на 38 години

Горан Пандев ги доживеа најголемите клупски успеси кога беше дел од Интер. Во тие моменти тренер му беше Жозе Мурињо со кого калчолигашот ја освои Италија и цела Европа. Португалецот од наредната сезона се враќа во Серија и ќе ја води Рома. Во текот на Европското првенство трофејниот тренер доби шанса да биде експерт за …

Мурињо: Почит за играчи како Пандев, максимално е подготвен за ЕП на 38 години Read More »

ПЕТАР КОЛЕВ: СОЛЗА ГРЧЕВА, ДОГОВОРЕТЕ СЕ СО ТВОЈОТ СИН, ЈА МРАЗИТЕ ИЛИ ЈА САКАТЕ БУГАРИЈА

Мајката “патриот” и плука и мрази се што е бугарско, синчето поголем Българин од мене! Не биди лицемер, не биде како Солза Грчева и другите лажни патриоти! Неколку пати во телевизиските студијата сум се среќавал со почитуваната Солза Грчева и искрено сум останал вџашен од нејзината агресивност кон мене, но и сѐ што е поврзано …

ПЕТАР КОЛЕВ: СОЛЗА ГРЧЕВА, ДОГОВОРЕТЕ СЕ СО ТВОЈОТ СИН, ЈА МРАЗИТЕ ИЛИ ЈА САКАТЕ БУГАРИЈА Read More »

loading...

KissAnime spirited away kissanime: The Promised Neverland Episode 12

AnimeDao kissanime animedao: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 1