БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - СТИГНА НАЈСИЛЕН КОМПЛИМЕНТ ОД ИСТОЧНИОТ СОСЕД: Скопје стана Запад за Софија!
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - СТИГНА НАЈСИЛЕН КОМПЛИМЕНТ ОД ИСТОЧНИОТ СОСЕД: Скопје стана Запад за Софија!
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН

Македонија

Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме

Ние секој ден очекуваме конкретна информација кога ќе стигнат вакцините. Јас сега имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 ама како да кажам, ако не стигнат?, одговори премиерот Зоран Заев денеска на новинарско прашање. „Во недела ги очекуваме преку ДХЛ да дојдат, министерот си организира со амбасадорт да ги пречека и нормално да се пуштат …

Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме Read More »

ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ – ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД

Лобирањето на Обединетата македонска дијаспора во САД, поточно нејзиниот челник Мето Коловски, победи во лобирањето и издејствувала Фрчкоски да не биде прифатен како амбасадор во Вашингтон. ОМД која е блиска и инклинира кон националистичките структури во Македонија, служејќи се со аргументи од типот човек кој бил предмет на лустрација и бизарности дека е тепач на …

ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ – ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД Read More »

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ

На денешниот прес денеска во Карпош по повод градинка која ќе произведува струја со сончеви колектори, премиерот Заев беше многу добро расположен па ги опсипа со комплименти новинарите особено новинарките.

БРАВО – НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Ќе бидат издвоени 3 милиони денари за конзервација и реставрација на црквата „Св. Ѓорги“ во Курбиново. (Фото: СДК.МК) Најмногу пари од областа на културата во Битолско-Преспанскиот Регион државата ќе вложи за заштита на македонскиот црковен бисер „Св. Ѓорги“ во Курбиново, бесценет културно-историски споменик познат и како македонската „Мона Лиза“ по ѕидното сликарство. Според програмата за …

БРАВО – НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА Read More »

(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ – Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот

„Изградбата на далекуводот Штип – Овче Поле, е само дел од инвестицискиот циклус за ревитализација на електро-преносната мрежа на Република Северна Македонија. Истиот опфаќа реконструкција и изградба на шест 110 киловолтни далекуводи. Со овој инвестициски циклус се заменуваат сите армирано бетонски столбови стари и до 66 години. Се вложува со над 15 милиони евра за …

(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ – Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот Read More »

Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца

Почитувани, Министерството за здравство обезбеди средства за набавка на сензори за мерење на дијабет кај деца, најави министерот за здравство д-р Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „И што сега“ на МРТВ. -После долги години барање на родителите чии деца имаат дијабет ги набавуваме сензорите за мерење на дијабет. Тоа значи дека на една …

Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца Read More »

БРАВО – НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН

Денес направив увид на активностите околу изведбата на куќни приклучоци на реконструираната водоводна мрежа во централното и поширокото подрачје во град Ресен – ІІ фаза. Вкупната сума обезбедена за овој проект изнесува 6.076.989,00 денари, средства обезбедени преку Министерството за транспорт и врски на Република Северна Македонија и EIB.

Детали за убиството во Топанско кое се случи ноќеска: Убиени две млади момчиња, изрешетани со калашников!

Две лица беа убиени синоќа во престрелка која се случи синоќа во околу 03:00 часот се случи на ул. Македонско-Косовска бригада во скопската населба Топанско Поле. Двајцата убиени биле на возраст од 24 и 28 години, објави А1он. Жртви на убиството се А.Б. и Б.В. Тие биле пронајдени мртви, а пукањето било пријавено од лица …

Детали за убиството во Топанско кое се случи ноќеска: Убиени две млади момчиња, изрешетани со калашников! Read More »

БУГАРИЈА НЕ ПОБАРАЛА, АМА АКО ТРЕБА ЌЕ ГИ СТАВИМЕ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ, ВЕЛИ ОСМАНИ

„Немаме никаква резерва по однос на прашањето Бугарите да бидат споменати како посебна етничка заденица во Уставот ако тоа им значи“, вели Османи. (Фото: СДК.МК) Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека ако треба Бугарите ќе бидат споменати во Уставот како посебна етничка заедница, иако досега никој го нема тоа побарано, во гостувањето во …

БУГАРИЈА НЕ ПОБАРАЛА, АМА АКО ТРЕБА ЌЕ ГИ СТАВИМЕ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ, ВЕЛИ ОСМАНИ Read More »

БРАВО СПАСОВСКИ – Полицајците добија бонус плата за прекувремена работа во 2018-та!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска информираше дека полициските службеници добиле бонус плата. „Денеска е исплатена бонус плата за 2018 година, право кое го оствариле 1881 вработен во МВР. Вкупно се платени 50.736.213 денари, а поединечен износ на бонусот иснесува 24.276 денари“, соопшти Спасовски.

НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров впишува уште еден капитален проект на својата мапа – Доградба на подрачното училиште ,,Димитар Поп Георгиев-Беровски” во Хром.

Со Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска извршивме увид во градежните работи. ✅Училиштето добива: ▶️дополнителни 6 училници, ▶️2 кабинети за наставниците, ▶️4 тоалети, ▶️2 тоалети за децата со посебни потреби, ▶️хоризонтална и вертикална пристапност-лифт. Инвестицијата е на МОН во вредност од 25 милиони денари. Рокот за изведба е 20 месеци, но според динамиката …

НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров впишува уште еден капитален проект на својата мапа – Доградба на подрачното училиште ,,Димитар Поп Георгиев-Беровски” во Хром. Read More »

ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР – ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!

Сета можна машинерија која ја има на располагање ВМРО ДПМНЕ во САД е впрегната во голем проект за кој не се жалат ни пари ни труд ни време ни енергија… Мицковски дал наредба и преку Антонио Милошоски, Влатче Ѓорчев и Александар Николовски во соработка со шефот на Обединетата Македонска Дијсаспора, Мето Колоски почнале да лобираат …

ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР – ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА! Read More »

ТЕМЕЛКОВСКИ: Уште едно населено место во општина Кисела Вода ќе добие приклучок на фекална канализација

Започнува подготовката за изградба на фекална канализација на ул. Борис Трајковски на три крака во должина од околу 2.000 метри. Со оваа интервенција жителите во Месната заедница Градинар ќе добијат фекална канализација. Денеска започна одбележување на трасата, а изградбата ќе започне за седум дена и ќе трае 7-9 месеци. Ова е една од подолгите преостанати …

ТЕМЕЛКОВСКИ: Уште едно населено место во општина Кисела Вода ќе добие приклучок на фекална канализација Read More »

МЗ најава: 21 илјади вакцини од Фајзер до крајот на месецов

Првите вакцини од Фајзер стигнуваат во првиот квартал односно до крајот на март, според договорот со компанијата. Преку сите постојни механизми, направено е се што е неопходно и договорени се вкупни количини до 2,5 милиони вакцини, изјави денеска премиерот Зоран Заев кој присуствуваше на почетокот на изградбта на далекуводот Штип – Овче Поле. -Договорот од …

МЗ најава: 21 илјади вакцини од Фајзер до крајот на месецов Read More »

(ВИДЕО) ВАЛКАНА МЕДИСКА ИГРА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: ИЗВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ДА СЕ РУШЕЛО СКОПЈЕ 2014-ТА, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРЕДИЗВИКААТ ЖЕСТОКИ АНТИ ВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ!

Вечерва на Телма, во својата емисија ВИН ВИН, Оливера Трајковска реализираше валкам медиски план против владата. Имено пола емисија Трајковска ја малтретираше министерката за култура и бараше од неа да го рушела Скопје 2014-та. Целта на Оливера е да направи ВИН ВИН ситуација – ем да ги изервира од Шарена Револуција дека Скопје 2014-та не …

(ВИДЕО) ВАЛКАНА МЕДИСКА ИГРА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: ИЗВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ДА СЕ РУШЕЛО СКОПЈЕ 2014-ТА, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРЕДИЗВИКААТ ЖЕСТОКИ АНТИ ВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ! Read More »

ДЕМАНТ ОД ЈОРДАН КАМЧЕВ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ

Јордан Камчев, сопственик на ОРКА ХОЛДИНГ, испрати демант преку свој адвокат до Мактел.мк во кој вели дека нашата сторија во која се тврди дека Сашо Мијалков се криел во негова куќа на Водно и дека тој бил дел од план за промена на власта не е точна и тој таа сторија на Мактел ја смета …

ДЕМАНТ ОД ЈОРДАН КАМЧЕВ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ Read More »

МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин

Новиот српски патријарх Порфириј со ставовите изнесени во интервјуто за РТС само потврди дека нема да отстапува од утврдената надворешна политика на неговата црква во однос на конечното решавање на македонското црковно прашање, велат за МИА извори од Македонската православна црква – Охридска архиепископија. Истите извори на барање на МИА да дадат коментар на ставовите …

МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин Read More »

НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА – Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!

Италијанската индустриска групација „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава во третата фаза од планираната инвестиција, соопштија од Владата. Премиерот Зоран Заев и Јован Деспотовски, директор на Дирекцијата за ТИРЗ, се сретнале со раководството на компанијата, сопственикот и управител Антонио Витило и Чиријако Ло Конте, директор на „Витек Македонија“. Од кабинетот на премиерот …

НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА – Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава! Read More »

СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување

Денеска со особено задоволство за прв пат им предадов на користење нова мотоциклистичка опрема за зимски и летни услови– триесет комплети на полициските службеници во Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување. Имено, станува збор за комплет опрема чизми, заштитни чевли, кациги, виндјакни, подјакни, пантолони, појаси, ракавици, рефлектирачки елеци, маици чија вкупна вредност изнесува 3.988.230 …

СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување Read More »

loading...

So I'm a Spider, So What? Episode 2 at website https://animeplanet.cc given anime planet

Hortensia SAGA Episode 2 at website https://kissanimeonline.com kissanime mobile