(ВИДЕО) КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, МОМИРОВСКИ ОД АЛФА МУ ИЗМИСЛИ СКАНДАЛ НА МАРИЧИЌ ВО ТУРЦИЈА, ОД ПРАВДА ДЕМАНТИРААТ - ЧИСТА БЕСРАМНА ЛАГА!
(ВИДЕО) КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, МОМИРОВСКИ ОД АЛФА МУ ИЗМИСЛИ СКАНДАЛ НА МАРИЧИЌ ВО ТУРЦИЈА, ОД ПРАВДА ДЕМАНТИРААТ - ЧИСТА БЕСРАМНА ЛАГА!
МАФИЈАТА ПРЕД КОЛАПС: Обвинителството поднесе обвинение за „Плацовите на Водно“, бара и нов притвор за Камчев
МАФИЈАТА ПРЕД КОЛАПС: Обвинителството поднесе обвинение за „Плацовите на Водно“, бара и нов притвор за Камчев
Од 69-тата седница на Владата: Се формира комитет за продлабочување на соработката меѓу Северна Македонија и Грција
Од 69-тата седница на Владата: Се формира комитет за продлабочување на соработката меѓу Северна Македонија и Грција
ФИЛИПЧЕ НА ДЕНОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ КАДАР!
ФИЛИПЧЕ НА ДЕНОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ КАДАР!
БЕКТЕШИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ ГО ЗГОЛЕМАТ БРОЈОТ НА ВРАБОТЕНИ ОВАА ГОДИНА МАКАР ЗА 1 ВРАБОТЕН НЕМА ДА ИМААТ ОБВРСКА ДА ГИ ВРАЌААТ ПАРИТЕ КОИ ИМ ГИ ДАВАМЕ КАКО СУБВЕНЦИЈА!
БЕКТЕШИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ ГО ЗГОЛЕМАТ БРОЈОТ НА ВРАБОТЕНИ ОВАА ГОДИНА МАКАР ЗА 1 ВРАБОТЕН НЕМА ДА ИМААТ ОБВРСКА ДА ГИ ВРАЌААТ ПАРИТЕ КОИ ИМ ГИ ДАВАМЕ КАКО СУБВЕНЦИЈА!
ВЛАДА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ЌЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ДИВОГРАДБИ ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТЕНИ ПОДРАЧЈА
ВЛАДА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ЌЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ДИВОГРАДБИ ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТЕНИ ПОДРАЧЈА
ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ОДВИВА ТУРБО - ВЧЕРА НОВИ 15 000 ГРАЃАНИ СЕ ВАКЦИНИРАА!
ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ОДВИВА ТУРБО - ВЧЕРА НОВИ 15 000 ГРАЃАНИ СЕ ВАКЦИНИРАА!
(ВИДЕО) Бектеши и Зеќири презентираа седум јавни повици за финансиска поддршка на угостителскиот и туристичкиот сектор како дел од Шестиот пакет економски мерки
(ВИДЕО) Бектеши и Зеќири презентираа седум јавни повици за финансиска поддршка на угостителскиот и туристичкиот сектор како дел од Шестиот пакет економски мерки

Свет

СОЦИЈАЛ-ДЕМОКРАТОТ САДИК КАН, ИНАКУ МУСЛИМАН СО ПРЕДЦИ ОД ПАКИСТАН ДОБИ ВТОР МАНДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЛОНДОН

Денеска се познати резултатите од вчерашните локални избори во Британија. Градоначалникот на Лондон, Садик Кан доби втор мандат. Тој е член на лабуристичката опозициска партија во Британија, себеси се смета за социјал – демократ а по вера е Суни муслиман со предци од Пакистан. Тој победи тесно со околу 55% од гласовите. Пред да стане …

СОЦИЈАЛ-ДЕМОКРАТОТ САДИК КАН, ИНАКУ МУСЛИМАН СО ПРЕДЦИ ОД ПАКИСТАН ДОБИ ВТОР МАНДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЛОНДОН Read More »

УТРЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ ВО БРИТАНИЈА, ТЕСТ ЗА ВЛАДАТА НА БОРИС ЏОНСОН КОЈА Е ОБВИНЕТА ЗА КОРУПЦИЈА И МАТНИ ЗДЕЛКИ

Утре локални избори во Британија плус парламентарни во парламентите на Шкотска и Велс. Изборите се тест за владата на конзервативите на Борис Џонсон кои се на власт веќе 11 години. Борис ја презеде премиерската палка од Дејвид Камерон кој се повлече по успехот на БРЕГЗИТ против кој Камерон водеше кампања но Борис беше ЗА и …

УТРЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ ВО БРИТАНИЈА, ТЕСТ ЗА ВЛАДАТА НА БОРИС ЏОНСОН КОЈА Е ОБВИНЕТА ЗА КОРУПЦИЈА И МАТНИ ЗДЕЛКИ Read More »

ЏЕМС БОНД ПРИКАЗНА НО ВО РЕАЛЕН ЖИВОТ: Во 2014-та магацин со муниција и оружје во шума во Чешка експлодира и убива двајца чувари, набрзу потоа сопственикот на магацинот, трговец со оружје е отруен во Бугарија, сега по 6 години истрага е јасно дека се работи за акција на ГРУ, руското воено разузнавање!

Нема да ви се верува колку е опасен Путин. Во 2014-та започнува војната со Украина. За да спречи нејзино вооружување, Путин дава наредба на ГРУ насилно да се пресметаат со сите трговци на оружје кои се нафатиле да и помогнат на Украина. Еден од нив е еден бугарски трговец со оружје кој имал магацин со …

ЏЕМС БОНД ПРИКАЗНА НО ВО РЕАЛЕН ЖИВОТ: Во 2014-та магацин со муниција и оружје во шума во Чешка експлодира и убива двајца чувари, набрзу потоа сопственикот на магацинот, трговец со оружје е отруен во Бугарија, сега по 6 години истрага е јасно дека се работи за акција на ГРУ, руското воено разузнавање! Read More »

ЕРДОГАН СЕ ДРУЖИ СО ПУТИН НО И ПРОДАВА МОДЕРНО ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ КОН САД ДА НЕ ПРАЌА БРОДОВИ ВО ЦРНО МОРЕ

Два американски воени брода треба да пристигнат во Црното Море оваа недела во контекст на ескалацијата на конфликтот во источна Украина, каде владините сили се борат против проруските трупи. Во конфликтот досега загинале 14.000 лица. Москва го анектираше Крим од Украина во 2014 година. Западот предупредува дека Русија неодамна собира сили во близина на украинската …

ЕРДОГАН СЕ ДРУЖИ СО ПУТИН НО И ПРОДАВА МОДЕРНО ОРУЖЈЕ НА УКРАИНА, РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ КОН САД ДА НЕ ПРАЌА БРОДОВИ ВО ЦРНО МОРЕ Read More »

ФОТО: Истанбулската полиција уапси 63 лица од организацијата на Седат Пекер

Во рамки на акцијата на турската полиција против криминалната организација на Седат Пекер приведени се 63 осомничени лица, јавуваат турските медиуми. Пекер, деновиве е споменуван вомакедонските медиуми по објавување на аферата „Мафија“ во која тој е еден од 215 лица кој добил македонски пасош со лажен идентитет. Оддеот за борба против организиран криминал на истанбулската …

ФОТО: Истанбулската полиција уапси 63 лица од организацијата на Седат Пекер Read More »

ТАЖНА ВЕСТ ВО БРИТАНИЈА: НА 99 ГОДИНИ ПОЧИНА ПРИНЦОТ ФИЛИП, СОПРУГОТ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

Денеска кралската палата во соопштение до јавноста извести дека починал принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета. Тој ја носеше титулата војвода од Единбург, Шкотска. По потекло е грк, и беше познат по својот неверојатен смисол за хумор и тоа баш оној британски црн хумор во кралски стил исмевајќи ги племињата во Африка и средна Америка …

ТАЖНА ВЕСТ ВО БРИТАНИЈА: НА 99 ГОДИНИ ПОЧИНА ПРИНЦОТ ФИЛИП, СОПРУГОТ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА Read More »

ПОСТОИ ЈАСНА ВРСКА ПОМЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СЛУЧАИТЕ НА ТРОМБОЗА, ВЕЛАТ ОД ЕВРОПСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЛЕКОВИ

Засега е непознато што ја предизвикува оваа реакција (Фото: СДК.МК) Висок претставник на Европската агенција за лекови (ЕМА) изјави дека постои јасна врска помеѓу вакцината на „АстраЗенека“ и редок тип на тромбоза, но причината за тоа засега не е позната. „Според мое мислење, сега можеме да кажеме дека е јасно дека постои врска со вакцината. …

ПОСТОИ ЈАСНА ВРСКА ПОМЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СЛУЧАИТЕ НА ТРОМБОЗА, ВЕЛАТ ОД ЕВРОПСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЛЕКОВИ Read More »

ДИКТАТОРЧЕ ЕДНО АЛЧНО БЕЗМИЛОСНО – ПУТИН ГО ПОТПИША ЗАКОНОТ СО КОЈ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ НА ВЛАСТ ДО 2036

Со новиот закон, претходните четири мандати на Путин не се важат (Фото: Ројтерс) Владимир Путин го потпиша законот што ќе му дозволи уште двапати да се кандидира за претседател, со што би можел да остане на власт во Русија до 2036 година. Со тоа е завршен едногодишниот процес на менување на уставот низ референдуми, што …

ДИКТАТОРЧЕ ЕДНО АЛЧНО БЕЗМИЛОСНО – ПУТИН ГО ПОТПИША ЗАКОНОТ СО КОЈ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ НА ВЛАСТ ДО 2036 Read More »

БИВШИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЏЕЈ ЛО, БЕН АФЛЕК И МАРК ЕНТОНИ: ТАА Е НЕВЕРОЈАТЕН ВОРКОХОЛИК И ПРОФЕСИОНАЛЕЦ, ПРВА ДОАЃА НА РАБОТА А ПОСЛЕДНА СИ ОДИ!

Се чини сите тие успешни филмови, успешни хитови, тој изглед како да има 30 а е над 50 години, дека зад сето тоа не е среќа и подарок од господ туку Џеј Ло се измачила со работа и со посветеност. Ова го сведочат во неколку интервјуа нејзините екс партнери Марк Ентони и Бен Афлек. – …

БИВШИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЏЕЈ ЛО, БЕН АФЛЕК И МАРК ЕНТОНИ: ТАА Е НЕВЕРОЈАТЕН ВОРКОХОЛИК И ПРОФЕСИОНАЛЕЦ, ПРВА ДОАЃА НА РАБОТА А ПОСЛЕДНА СИ ОДИ! Read More »

(ВИДЕО) НА ДЕНЕШЕН ДЕН ВО 1940-ТА ПОЧНА ГЕНОЦИДОТ ВРЗ ПОЉАЦИТЕ ОД СТРАНА НА СОВЕТСКАТА ТАЈНА СЛУЖБА НКВД: УБИЕНИ БЕА 22 000 ОФИЦЕРИ, ИНЖЕНЕРИ, ЛЕКАРИ, ПРОФЕСОРИ, ПИСАТЕЛИ, УМЕТНИЦИ, БИЗНИСМЕНИ

This day in 1940, the NKVD (Soviet secret police) began the execution of 22,000 Polish officers and intelligentsia. The shootings started in the evening and ended at dawn throughout April and May. Most victims were executed one by one, shot in the back of the head or neck. #WW2

ШОКАНТНО – ЦЕЛ СВЕТ СЕ ЧУДИ: САМО 7 МИЛИОНИ ОД ВКУПНО 150 МИЛИОНА РУСИ ДОСЕГА СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО ВАКЦИНАТА СПУТНИК А ПУТИН ПРАТИ 3 МИЛИОНА ВАКЦИНИ ВО СТРАНСТВО?!?!

Airfinity puts cumulative production of the Sputnik V vaccine to March 12 at around 12.3 million doses, far behind Pfizer, AstraZeneca, Moderna, and the two Chinese vaccines, Sinovac and Sinopharm. Pfizer is way out in front, having made 133.5 million doses. As of the end of February, Russia had produced 10.7 million doses of vaccine, …

ШОКАНТНО – ЦЕЛ СВЕТ СЕ ЧУДИ: САМО 7 МИЛИОНИ ОД ВКУПНО 150 МИЛИОНА РУСИ ДОСЕГА СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО ВАКЦИНАТА СПУТНИК А ПУТИН ПРАТИ 3 МИЛИОНА ВАКЦИНИ ВО СТРАНСТВО?!?! Read More »

ПРОГРАМА ЗА КОЈА РЕЧИСИ НИКОЈ НЕ ЗНАЕ: АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА ЧИСТЕА РУСИЈА ОД СТАРИТЕ НУКЛЕАРКИ ЗА ДА НЕ ПАДНАТ ВО РАЦЕТЕ НА АЛ КАЕДА – ИМ ТРЕБАА 20 ГОДИНИ И 150 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА СЕ УНИШТАТ СТОТИЦИ ПОДМОРНИЦИ, ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНИ РАКЕТИ СО НАД 1 500 НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО РУСИЈА, И ДА СЕ ИСЧИСТИ ОД ПЛУТОНИУМ ПОЛЕТО ВО КАЗАХСТАН КАДЕ РУСИТЕ ТЕСТИРААТ НАД 500 НУКЛЕАРНИ БОМБИ!

Американците им платија на Русите 150 милиони долари и пратија свои научници и експерти за во рок од 20 години да се уништат сите стари нуклеарки монтирани на ракети во бункери за лансирање или пак во ракети во стари подморници кои самите беа на нуклеарен погон. За тоа требаше 20 години и 150 милиони долари! …

ПРОГРАМА ЗА КОЈА РЕЧИСИ НИКОЈ НЕ ЗНАЕ: АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА ЧИСТЕА РУСИЈА ОД СТАРИТЕ НУКЛЕАРКИ ЗА ДА НЕ ПАДНАТ ВО РАЦЕТЕ НА АЛ КАЕДА – ИМ ТРЕБАА 20 ГОДИНИ И 150 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА СЕ УНИШТАТ СТОТИЦИ ПОДМОРНИЦИ, ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНИ РАКЕТИ СО НАД 1 500 НУКЛЕАРНИ БОМБИ ВО РУСИЈА, И ДА СЕ ИСЧИСТИ ОД ПЛУТОНИУМ ПОЛЕТО ВО КАЗАХСТАН КАДЕ РУСИТЕ ТЕСТИРААТ НАД 500 НУКЛЕАРНИ БОМБИ! Read More »

Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА: БЛОКАДАТА НА СУЕЦКИОТ КАНАЛ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА КРИЗА ЗА ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

Њујорк Пост направи анализа според која блокадата на каналот Суец во Египет ќе предизвика светска криза за тоалетна хартија затоа што преку каналот се носи суровината од дрво која се прави во Бразил и се носи до Европа, Русија и Турција. Најголем светски производител на суровина тоалетна хартија е бразилската компанија Сузано СА. Дневно каналот …

Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА: БЛОКАДАТА НА СУЕЦКИОТ КАНАЛ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА КРИЗА ЗА ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА Read More »

ТРАМП Е ВЕЌЕ МИНАТО, АМЕРИКА СИЛНО ТРЕСНА НА МАСАТА ЗА СИТЕ ДА ЗНААТ ДЕКА СВЕТСКАТА СУПЕРСИЛА Е ПОВТОРНО ВО ИГРА: ЗА ДВА ДЕНА БАЈДЕН ГО НАРЕЧЕ ПУТИН УБИЕЦ, А СЕКРЕТАРОТ БЛИНКЕН ВО АЉАСКА ПРЕД КАМЕРИТЕ ГО НАПРАВИ ЛОМ КИНЕСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Светот во шок откако американскиот државен секретар Блинкен пред камерите и новинарите буквално го влечеше за уши кинескиот колега на средба во Аљаска, го караше за сите потези што ги направила Кина изминатите 4 години пред се агресивната политика во јужно море каде Кина ја шири својата граница со градење вештачки острови кои потоа ги …

ТРАМП Е ВЕЌЕ МИНАТО, АМЕРИКА СИЛНО ТРЕСНА НА МАСАТА ЗА СИТЕ ДА ЗНААТ ДЕКА СВЕТСКАТА СУПЕРСИЛА Е ПОВТОРНО ВО ИГРА: ЗА ДВА ДЕНА БАЈДЕН ГО НАРЕЧЕ ПУТИН УБИЕЦ, А СЕКРЕТАРОТ БЛИНКЕН ВО АЉАСКА ПРЕД КАМЕРИТЕ ГО НАПРАВИ ЛОМ КИНЕСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Read More »

loading...

4Anime 4anime app ios: Kuroko's Basketball 2 (https://4anime.biz/m/W9z) Episode 25

AnimeTV animetv kimetsu no yaiba: Watch Death Note Episode 28