21.8 C
Скопје
25/07/2024 00:17
МАКТЕЛ

Категорија : Свет

SliderСвет

Од Бијонсе до Џорџ Клуни: Холивудски ѕвезди со поддршка за Камала Харис

Sase Ivanovski
Чарли Икс-Це-Икс и уште неколку познати личности ја поддржаа актуелната потпретседателка Камала Харис како кандидат на Демократската партија откако актуелниот американски претседател Џо Бајден се...
SliderСвет

ТЕШКАТА СУДБИНА НА ПОЛСКА И ПОЛСКИОТ НАРОД, СО ВЕКОВИ ЧЕРЕЧЕНА И МАЛТРЕТИРАНА ОД ГЕРМАНИЈА И РУСИЈА!

Sase Ivanovski
Во 10. век, западнословенските полски племиња под пјастскиот принц Миешко I околу 960 година успеале да основаат суверена држава околу Познањ и Гњезно во областа...
SliderСвет

Руски разузнавач е повреден во експлозијата на автомобил во Москва

Sase Ivanovski
          Во експлозијата на автомобилот во северниот дел на Москва денеска е ранет офицер во руското воено разузнавање, јавија руските медиуми....