5.8 C
Скопје
31/01/2023 16:43
МАКТЕЛ

Категорија : Балкан

SliderБалканСвет

Српскиот министер за надворешни работи навести можни санкции за Русија

Tamara Ivanovska
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ во средата за прв пат навести дека Белград може да го промени курсот и да воведе санкции...
SliderБалканМакедонија

Селмани: Не е од стратешки интерес да отвориме нов фронт со Бугарија

Tamara Ivanovska
Политичкиот аналитичар и поранешен министер Имер Селмани порачува дека не е од стратешки интерес за нашата држава да отвори нов фронт со Бугарија. -Не е...
SliderБалканСвет

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

Tamara Ivanovska
На првиот ден од годинава во Сплит стапи на сила новото решение за комунален ред, според кое за прекршителите на мерката се пропишани повисоки казни....
SliderБалканСвет

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

Tamara Ivanovska
Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ ги критикуваше западните земји за снабдување на Украина со тенкови и друго оружје и порача дека Крим никогаш повеќе нема...
SliderБалканСвет

ПРОРУСКИ ПАРТИИ ВО БУГАРИЈА „ПЕЧАЛАТ“ ОД МАКЕДОНИЈА Говорот на омраза им го зголемува рејтингот

Tamara Ivanovska
Дури и да се предизвикаат судири и немири, партиите, кои се сметаат себе си за патриотски, одат со одредена цел – дополнително да ги влошуваат...
SliderБалканСвет

ЛЕСНО Е КОГА ИМАШ ИЗЛЕЗ НА МОРЕ, АЛБАНЦИТЕ ЌЕ СЕ ОМРСАТ ОД АРАПИТЕ: Потпишан финалниот договор тежок две милијарди евра за изградба на пристаништето во Драч

Sase Ivanovski
Најголемото албанско пристаниште Драч е подготвено да го започне процесот на изградба откако попладнево Владата и компанијата „Игл Реал Естејт Девелопмент” го потпишаа конечниот договор...
SliderБалканСвет

ДОКОЛКУ НЕ СЕ ДОГОВОРАТ ЌЕ СЛЕДИ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА Хрватскиот претседател пак изненадува со своите изјави за Украина

Tamara Ivanovska
Во тие разговори (за мир во Украина) нема да бидат прашани „Загреб, Берлин, Париз, Брисел”, а ако тие не се одржат, светот полека ќе се...
SliderБалканСвет

ОВА Е НЕЗДРАВО ЗА ПСИХАТА ТРЕБА ДА СЕ ЗАБРАНИ СО ЗАКОН: Шминкер од Косово освојува со невестинските мејкап трансформации

Tamara Ivanovska
Арбер Битиќи им помага на невестите да блеснат во најубаво светло на најспецијалниот ден од нивниот живот. Популарниот шминкер од Косово создава впечатливи мејкап трансформации,...