Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

Балкан

(ВИДЕО) ВУЧИЌ КАКО ТИПИЧЕН ПОПУЛИСТ ИМ СЕ ДОДВОРУВА НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ ИАКО ВО СРБИЈА САМО 45% СЕ ВАКЦИНИРАНИ И БОЛНИЦИТЕ РУШАТ РЕКОРДИ НА ЗАБОЛЕНИ И УМРЕНИ – Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги искористи социјалните мрежи за да ја прокоментира ситуацијата околу Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на Австралија опен. Вучиќ, во видеопорака објавена на „Инстаграм“ се осврна на изјавата на премиерот на Австралија, Скот Морисон, кој истакна дека ја поддржува одлуката за укинување на визата за српскиот тенисер. „Се соочуваме со …

(ВИДЕО) ВУЧИЌ КАКО ТИПИЧЕН ПОПУЛИСТ ИМ СЕ ДОДВОРУВА НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ ИАКО ВО СРБИЈА САМО 45% СЕ ВАКЦИНИРАНИ И БОЛНИЦИТЕ РУШАТ РЕКОРДИ НА ЗАБОЛЕНИ И УМРЕНИ – Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација? Read More »

Австралиската Влада ја прошири истрагата: На Ѓоковиќ му се заканува затвор до 5 години

Австралиската влада ја проширила истрагата против Новак Ѓоковиќ, откако српскиот тенисер ноќеска во долгото соопштение објавено на социјалните мрежи призна дека заразен со Ковид-19 се движел во јавноста. Според австралискиот „Ејџ“, кој во регионот е пренесен од телевизијата „Н1“, службеници од имиграциската служба го разгледуваат кршењето на изолацијата од страна на популарниот Ноле во Србија, …

Австралиската Влада ја прошири истрагата: На Ѓоковиќ му се заканува затвор до 5 години Read More »

(ВИДЕО) И ЖИТЕЛИТЕ НА ЛЕРИН СЕ НА УЛИЦА ОД СТРАВ – Први снимки од Лерин, Грција, по серијата земјотреси

Пет земјотреси ја погодија Грција вечерва, а жителите се исплашени и излезени од домовите. Според првите објавени снимки од Лерин, Грците се пред своите домови. На терен е полицијата, но и Брзата помоп. Засега нема детали дали има штети, а со оглед дека најсилниот земјотрес беше 5.8 степени според Рихтеровата скала.

СИТЕ УДРИЈА НА ХЕДОНИЗАМ, НИКОЈ НЕ ПРАВИ ДЕЦА: Бугарското население се намалило за 11,5 проценти во една деценија

Според прелиминарните резултати од пописот, населението на Бугарија се намали за 11,5 насто во изминатата деценија. Населението се намали за повеќе од 844.000 луѓе, од 7,3 милиони на 6,5 милиони луѓе, соопшти Националниот институт за статистика. Експертите го објаснуваат демографскиот пад на Бугарија на нискиот наталитет, високата смртност и стареењето на населението, ниските стапки на …

СИТЕ УДРИЈА НА ХЕДОНИЗАМ, НИКОЈ НЕ ПРАВИ ДЕЦА: Бугарското население се намалило за 11,5 проценти во една деценија Read More »

(ВИДЕО) ТОЈ ШТО ГО НАПРАВИЛ ОВОЈ ИЗВЕШТАЈ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВО КОСОВО: Косовците се најсиромашни во Европа

Граѓаните на Косово се најсиромашни во Европа. Животниот стандард е далеку од земјите на регионот и Европската Унија, затоа што просечниот граѓанин на годишно ниво троши само 1.511 евра. Податоците на Меѓународниот монетарен фонд(ММФ), покажуваат дека просечниот приход по глава на жител во земјите на Европската Унија е 35.800 долари, а на Косово е 4.442 …

(ВИДЕО) ТОЈ ШТО ГО НАПРАВИЛ ОВОЈ ИЗВЕШТАЈ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВО КОСОВО: Косовците се најсиромашни во Европа Read More »

ДОДЕКА НИЕ НА БАЛКАНОТ СИ ВАДИМЕ ОЧИ: Германија има најмногу милионери во Европа, 2,9 милиони, па Велика Британија и Франција со по 2,5 милиони. Швајцарија има најголем број милионери во однос на нејзината популација. Дури 14,1 отсто од Швајцарците се милионери!

Германците имаат најмногу лично богатство во Европа. По нив следат Французите. Oва го покажува швајцарска студија објавена денеска. Личното богатство на Германците се проценува на околу 16,4 трилиони евра, а втора на листата е Франција со 12,6 трилиони евра. Велика Британија и Италија имаат по 10 трилиони, според Redesigning Financial Services (RSH) од Цирих. Личното …

ДОДЕКА НИЕ НА БАЛКАНОТ СИ ВАДИМЕ ОЧИ: Германија има најмногу милионери во Европа, 2,9 милиони, па Велика Британија и Франција со по 2,5 милиони. Швајцарија има најголем број милионери во однос на нејзината популација. Дури 14,1 отсто од Швајцарците се милионери! Read More »

Колку е чудна таа Австралија! Баш чудна земја! Не само што имаат закони, туку и ги спроведуваат! И важат за сите! Па дури и за еден Новак Џоковиќ! Неверојатно!

Piše: Dragan Bursać za portal Radiosarajevo.ba Čudna zemlja Australija Ima jedna zemlja, na kraju svijeta, zove se Australija. Nećete vjerovati, u toj zemlji postoje zakoni. Dobro, kazaćete, ima zakona svugdje u svijetu. I na Kamčatki, i u Bosni i Hercegovni, i u Srbiji, i u Hrvatskoj. Nije neka novost imati zakone. A u toj zemlji, …

Колку е чудна таа Австралија! Баш чудна земја! Не само што имаат закони, туку и ги спроведуваат! И важат за сите! Па дури и за еден Новак Џоковиќ! Неверојатно! Read More »

Нови детали за трагедијата во Србија, кога татко си ги уби двете ќерки и сопругата

Неговата сопруга претходно годинава го пријавила во полиција за семејно насилство, пишува Телеграф.рс. Да потсетиме, во куќата лоцирана на улицата Симе Шолаје во Сомбор се пронајдени четири тела, а куќата горела. Откако ги убил ќерките, Анастасија(19) и Анабела (15) и сопругата, Здравко Горановиќ ја запалил куќата и се самоубил. Насилството во домот на Горановиќ се …

Нови детали за трагедијата во Србија, кога татко си ги уби двете ќерки и сопругата Read More »

БРАВО, КОНЕЧНО БАЛКАНОТ ДА СТАНЕ МИРЕН И БЕЗБЕДЕН РЕГИОН – Курти: Спремни сме за договор со Србија во текот на 2022

Премиерот на Косово Аљбин Курти изјави дека владата на Косово има за цел постигнување на договор меѓу Косово и Србија за нормализација на односите, но дека центарот на содржината треба да биде „меѓусебно признавање“. Тој во интервју за албански ТВ Клан кажа дека многу повеќе од Србија зависи дали ќе дојде до таков договор, бидејќи …

БРАВО, КОНЕЧНО БАЛКАНОТ ДА СТАНЕ МИРЕН И БЕЗБЕДЕН РЕГИОН – Курти: Спремни сме за договор со Србија во текот на 2022 Read More »

(ВИДЕО) Мицотакис на средбата со Путин во Сочи: Војна во Украина ќе биде пораз за сите, никој нема да биде победник од голем конфликт на границите на Европа

Билатералната соработка, енергетиката, туризмот, инвестициите, климатските промени, пандемијата, односите на Русија со ЕУ и НАТО, Балканот, Источниот Медитеран, кипарското прашање, биле дел од темите за кои разговарале рускиот претседател Владимир Путин и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на нивната средба во Сочи, јави дописничката на МИА од Атина. -Нашите односи традиционално се градат во духот на …

(ВИДЕО) Мицотакис на средбата со Путин во Сочи: Војна во Украина ќе биде пораз за сите, никој нема да биде победник од голем конфликт на границите на Европа Read More »

Вучиќ попушти после масовните протести: Најдено е решение, мораме да го слушаме народот

Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави дека утре ќе ја информира јавноста за својот став во однос на Законот за експропријација, наведувајќи дека целиот пакет е во подготовка и дека е најдено решение. -Подготвуваме дополнителни проверки уште еднаш за да не направиме нешто противуставно, но со тоа ќе излеземе утре доколку денеска добиеме потврда од …

Вучиќ попушти после масовните протести: Најдено е решение, мораме да го слушаме народот Read More »

(ВИДЕО) Големи врнежи во Хрватска, потоп во Сплит

Обилен дожд со грмотивици утрово го погоди Јадранот, а врнежи се најавуваат во текот на целиот ден. Многу улици во центарот на Сплит се поплавени, а како што се гледа од снимките на хрватските медиуми, во центарот на градот се формирани помали езера. Поплавени се и главните градски сообраќајници. Автоматската метеоролошка станица Сплит-Спинут бележи дури …

(ВИДЕО) Големи врнежи во Хрватска, потоп во Сплит Read More »

Бугарско обвинителство: Човечката грешка е водечката и главна верзија на трагедијата на автопатот. Пронајдени се 44 тела, спасени се 8, но едниот го нема

Човечката грешка е водечката и главна верзија на трагедијата на автопатот Струма. Ова на брифинг го изјави заменик-главниот обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов. Верзијата за терористички чин е правилно истражена од наша страна. Ние категорично ја отфрламе“, рече заменик главниот обвинител Борислав Сарафов за време на брифингот. Тој даде детали од …

Бугарско обвинителство: Човечката грешка е водечката и главна верзија на трагедијата на автопатот. Пронајдени се 44 тела, спасени се 8, но едниот го нема Read More »

ЦЕЛ СВЕТ ИМ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ДЕБИЛНИТЕ АНТИВАКСЕРИ: На невакцинираните во Грција ќе им треба негативен тест и за во црква

Построги мерки за невакцинираните и забрана за влез во затворените простори како што се кината, театрите, музеите или фитнес центрите, од утрово стапија во сила во Грција, јави дописничката на МИА од Атина. Новите рестрикции ги соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во обраќањето до граѓаните во четвртокот, а се однесуваат и на дел од просторите …

ЦЕЛ СВЕТ ИМ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ДЕБИЛНИТЕ АНТИВАКСЕРИ: На невакцинираните во Грција ќе им треба негативен тест и за во црква Read More »

АЛО СИТИ МОЛ, РАМСТОР, КАПИТОЛ И ИСТ ГЕЈТ: ВО ГОЛЕМИОТ МОДЕРЕН ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО НОВИ САД, ПРОМЕНАДА Е ДОЗВОЛЕНО ПОСЕТИТЕЛИТЕ ДА ВЛЕЗАТ СО СВОЕТО КУЧЕ

Сите кои го посетиле големиот трговски центар ПРОМЕНАДА во центарот на Нови Сад, Србија ќе се шокираат од една прекрасна глетка, посетителите си се шетаат низ трговскиот со своите кучиња, нешто што за жал не може да го видиме во трговските центри во Македонија. Еве што пишува на веб сајтот на Променада: Pet friendly place …

АЛО СИТИ МОЛ, РАМСТОР, КАПИТОЛ И ИСТ ГЕЈТ: ВО ГОЛЕМИОТ МОДЕРЕН ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО НОВИ САД, ПРОМЕНАДА Е ДОЗВОЛЕНО ПОСЕТИТЕЛИТЕ ДА ВЛЕЗАТ СО СВОЕТО КУЧЕ Read More »

БАЛКАНОТ ИЗГУБИ ГОЛЕМ ЧОВЕК, БАЛКАНСКИТЕ МУСЛИМАНИ ВО ГОЛЕМА ТАГА: НЕНАДЕЈНО ПОЧИНА МУАМЕР ЗУКОРЛИЧ, ГОЛЕМ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ, ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕР НА МУСЛИМАНИТЕ ВО САНЏАК И ЦЕЛА СРБИЈА

Bivši muftija Mešihata islamske zajednice za Sandžak i Srbiju Muamer Zukorlić preminuo je iznenada danas u 51. godini od posledica srčanog udara, potvrđeo je Danasu u Novom Pazaru. On je danas trebalo da održi predavanje na Internaciolnom univerzitetu u Novom Pazaru, ali mu je neposredno pre toga pozlilo. Zukorlić je bio lider Stranke pravde i …

БАЛКАНОТ ИЗГУБИ ГОЛЕМ ЧОВЕК, БАЛКАНСКИТЕ МУСЛИМАНИ ВО ГОЛЕМА ТАГА: НЕНАДЕЈНО ПОЧИНА МУАМЕР ЗУКОРЛИЧ, ГОЛЕМ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ, ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕР НА МУСЛИМАНИТЕ ВО САНЏАК И ЦЕЛА СРБИЈА Read More »

(ВИДЕО) ПАНДЕМИЈАТА НА БАЛКАНОТ ДОЖИВЕА СМРТЕН УДАР, ЦЕЦА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ – „Сакам да им се вратам на концертите“, кажа славната мега ѕвезда Цеца додека се вакцинира со кинеската вакцина

Пејачката Светлана Ражнатовиќ – Цеца се вакцинира против коронавирусот. Таа вели дека едвај чека да заврши пандемијата и да му се врати на стариот живот и на концертите. Цеца ги советуваше сите што се немаат вакцинирано, да го сторат тоа. „Не почувствував ништо. Сметам дека секој совесен граѓанин треба да се вакцинира и на тој …

(ВИДЕО) ПАНДЕМИЈАТА НА БАЛКАНОТ ДОЖИВЕА СМРТЕН УДАР, ЦЕЦА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ – „Сакам да им се вратам на концертите“, кажа славната мега ѕвезда Цеца додека се вакцинира со кинеската вакцина Read More »

loading...

anime freak site. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Pokémon Journeys: The Series Episode 87

anime sites Death Note

anime streaming Naruto: Shippuden (Dub)

Attack on Titan

anime websites Attack on Titan Season 3