20.8 C
Скопје
22/06/2024 07:03
МАКТЕЛ

  

     

 

Трка на херои во сите бои: Зегин спектратон ќе се одржи на 9 јуни во паркот „Аеродром“

      

Трка на херои во сите бои – Зегин спектратон ќе се одржи на 9 јуни од 8 часот во паркот „Аеродром“ во скопската населба Јане Сандански. Средствата од секоја котизација ќе бидат донирани во Здружението „Во мојот свет“, со цел побрзо да се изгради првиот дневен центар во регионот за адолесценти и млади со аутистичен спектар и атипичен развој.
Регистрацијата е отворена! Резервирајте го вашето место на линкот: https://trki.mk/mk

   

За повеќе информации следете ги профилите на социјалните мрежи:
https://www.facebook.com/zegintrka и https://www.instagram.com/trka_zegin/
– Ова не е ваше типично трчање – ова е прекрасно искуство кое ќе направи да се чувствувате енергично и инспирирано. Не ја пропуштајте можноста да трчате, да се поврзете со истомисленици и заедно да оствариме една голема хумана мисија. Се гледаме на стартната линија – порачаа организаторите.

 

    

Најново

Украински војник со митралез собори руски крстосувачки проектил

Sase Ivanovski

ДЗСИ изврши детален надзор во битолската болница каде почина новороденче

Sase Ivanovski

ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА Чешки туристи настрадаа од заостаната мина, во експлозијата загина дете

Sase Ivanovski

Пресушуваат изворите на Шара, во Тетово пеколно жешко и жедно

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Страшен судир на возови во Чиле – има мртви и повредени

Sase Ivanovski

Поранешен општински советник, член на групата Грчец барал да излезе од притвор – Врховен му ја одби жалбата

Sase Ivanovski

Газа: Во потрага по исчезнати членови на семејствата

Sase Ivanovski

Лажните тврдења за менталното здравје на Бајден повторно ги преплавуваат социјалните мрежи

Sase Ivanovski

Во пожар во фабрика во градот Шид загина 40-годишник

Sase Ivanovski

Купувате од кинески фабрики и ви треба агент за испорака? Ренк Глобал Логистик, ќе jа прими вашата стока и ќе jа испрати заедно на меґународно ниво за вас по воздушен или морски пат

Sase Ivanovski

Дејан Павлевски: Загубите на вода во Македонија се 62-63 проценти

Sase Ivanovski

Станбени и Деловни простори за продажба во “COSMOPOLITAN”.Комплексот е во финална фаза на изградба

Sase Ivanovski

Како да бидете подготвени за зимата на најдобар можен начин? EkoLife пелетите се вашиот одговор!

Sase Ivanovski

Почина прим. д-р Илија Антоновски, еден од основоположниците на современата медицинска биохемија во Македонија

Sase Ivanovski

Најубавото од Македонија на едно место

Sase Ivanovski

Најактуелно и најсмешно стенд ап дуо на македонската сцена, Тино и Атанас, доаѓа во Simple – Wedding & Events

Sase Ivanovski

Американски крузер спаси 68 мигранти, петмина загинаа во бродска несреќа

Sase Ivanovski

Во Индија над 50 степени Целзиусови, загинаа повеќе од 100 луѓе

Sase Ivanovski

Двојно убиство во Славонски Брод – синот ги убил таткото и мајката

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) Скапите англиски ѕвезди не успеаја да стигнат до триумф против Данска

Sase Ivanovski

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

Sase Ivanovski

Путин: Се подготвуваме за сите сценарија, верувам дека Западот ќе го замени Зеленски

Sase Ivanovski

Екстремната десница води на предвремените избори во Франција, велат анкетите

Sase Ivanovski

Груевски: Никогаш не мислев дека мораше да го смениме името

Sase Ivanovski

Micasa skopje, ресторанот со најубавиот поглед кон цело Скопје, незаменлив амбиент дополнет со вкусна храна

Sase Ivanovski

Илир Мета се разведува од сопругата по 26 години брак

Sase Ivanovski

Три пријави стигнале до полицијата – Во Скопје и натаму напади од бездомни кучиња

Sase Ivanovski

(ФОКУС ИНТЕРВЈУ) Бајдевски: Да ја вратиме препознатливоста на социјалдемократските политики!

Sase Ivanovski

МВР со детали за сообраќајката во Автокоманда: Две лица се тешко повредени

Sase Ivanovski

Страотни фотографии од сообраќајката кај Солун во која загина жена од Македонија: Смачкан автомобил, разлетани алишта, пожарникари се борат со несреќата

Sase Ivanovski

Асфалтирана улица во Јака, општина Илинден

Sase Ivanovski

Утре бесплатен паркинг во Центар

Sase Ivanovski

Пешевска: Најавата за политичка криза од страна на ДУИ е поради тоа што тие не можат да се помират со фактот дека се опозиција

Sase Ivanovski

Стефковски: Малиот Матео се врати дома жив и здрав!

Sase Ivanovski

Стојкоски: Најстарата улица во Ѓорче добива целосно нов лик

Sase Ivanovski

Гази Баба доделува 3000 денари за секое идно прваче

Sase Ivanovski

Над 400 основци од Гази Баба заминаа на бесплатен летен камп организиран од општината

Sase Ivanovski

Сите 5.600 основци во Кисела Вода ќе добијат нови бесплатни униформи

Sase Ivanovski

Празничен фолклорен фестивал во Илинден – Се играше најголемото интернационално оро

Sase Ivanovski

ЕУ на 25 јуни ќе ги почне пристапните преговори со Украина и Молдавија

Sase Ivanovski

ЗА ПРВ ПАТ БАЈДЕН МУ ВОДИ НА ТРАМП ВО АНКЕТИТЕ, И ТОА НА АНКЕТА НАРАЧАНА ОД ДЕСНИЧАРСКАТА ФОКС ЊУЗ, ТРАМП СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА

Sase Ivanovski

Бојковска: Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе стави посебен акцент на борбата со корупцијата

Sase Ivanovski

Ерменија: Палестина е држава

Sase Ivanovski

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот!

Sase Ivanovski

Сообраќајка на патот Прждево -Демир Капија, сообраќајот блокиран и во двата правци

Sase Ivanovski

Запалено возило на скопјанец на кој со закани му барале 80.000 евра

Sase Ivanovski

КИЕЛ Македонија почна со работа во втора фабрика во Тетово

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЌЕ НЕ СКРЕНЕ СИТЕ ДОДЕКА НЕ И ЗАВРШИ МАНДАТОТ: Приватните превозници од понеделник со нова најава за протест – не добиле пари од месец јануари

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ побара од советниците од ГРОМ да си дадат оставки поради лошите резултати на парламентарните избори

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БУБО КАРОВ: Добивме милионска понуда од турска телевизија да се преселиме тројцата од К-15 во Турција со нашите фамилии и да ги правиме скечевите на турски, тоа за жал беше тешко да се изведе и се откажавме

Sase Ivanovski

(ВОДЕО) БУБО КАРОВ: Фирмите се тепаа за да се рекламираат во К-15, од само една емисија правевме по 10 000 евра од реклами

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БУБО КАРОВ: Во врвот на популарноста со К-15 правевме до 800 000 евра годишно од реклами и снимање спотови

Sase Ivanovski

Агелер: Нема законска обврска ДУИ да е во влада

Sase Ivanovski

Викендов натпросечно топло, од понеделник краткотраен дожд и грмежи

Sase Ivanovski

„Европски фронт“ за балансерот: „Вреди“ се слуги на ВМРО-ДПМНЕ и работат на штета на албанските интереси

Sase Ivanovski

Едномесечен притвор за косовски Србин осомничен за напад врз припадници на КФОР во мај 2023-та

Sase Ivanovski

(Видео) Хеликоптер на МВР исфрли над 20 тони вода врз пожар во кичевско

Sase Ivanovski

Усвоената листа на производи за спречување нефер трговски практики дополнително ќе ја намали инфлацијата, најавува Бектеши

Sase Ivanovski

Без струја Тирана и уште неколку градови во Албанија, на улиците има хаос поради прекинот на работа на семафорите

Sase Ivanovski

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

Sase Ivanovski

КЛИМИТЕ ГО РОКНАА СИСТЕМОТ НА ЦЕЛ БАЛКАН: Пет држави на Балканот останаа без струја

Sase Ivanovski

Меџити: Балансерот нема да се укине, но ќе се реформира

Sase Ivanovski

Скопјанка загина во сообраќајка во Грција, а уште три девојки се повредени

Sase Ivanovski

Пренџов: Новата Влада се базира на борба против криминалот и корупцијата, подобрување на економскиот стандард и благосостојба на граѓаните, забрзани евроинтеграции и рамномерен регионален развој

Sase Ivanovski

ПЕСОК ОД САХАРА ГО ПОКРИ ПЕЛИСТЕР

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) БИСЛИМОСКИ: ДА СЕ УКИНЕ МРЕЖАРИНАТА БАРААТ ПОЛИТИЧАРИ И ЕКСПЕРТИ КОИ ИМААТ ПО 4-5 СТАНА И ВИКЕНДИЦИ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) СИТЕЛ: ВОЈНИКОТ КОЈ ПОЧИНА НА КРИВОЛАК ТРЕНИРАЛ ЗА ДА СТАНЕ ДЕЛ ОД ВОЛЦИТЕ, БИЛ НАЈДОБАР

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ТЕЛМА: НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД ЗАМИНУВАЊЕ, КРЕНАР ЛОГА ПОТПИШАЛ 10 КРАТНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА НОТАРСКИТЕ ТАКСИ ЗА ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ

Sase Ivanovski

ВМРО ДПМНЕ: Измените на Законот за Енергетика кои ги предлага ВМРО-ДПМНЕ ќе спречат поскапување на струјата за најголем дел од домаќинствата, ќе работиме на поевтинување после јануари

Sase Ivanovski

ЕХФ го израдува македонскиот шампион: Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе игра во Лигата на шампионите!

Sase Ivanovski

Масакр во Бразил: Седум млади лица егзекутирани на плоштад

Sase Ivanovski

Холандски турист со скршена нога спасен кај Елшани

Sase Ivanovski

Холандија и Франција во вечерниот термин ќе играат за првото место, Словачка пред сензација

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) РУСИЈА КЛЕКНА НА КОЛЕНА: НА КОЕ НИСКО ДЕРЕЏЕ ПАДНА ПУТИН, ДА МУ МАФТА СО РАЧЕТО НА ЕДЕН ЛУДАК ТРЕТОКЛАСЕН ДИКТАТОР НА КОЈ МУ СЕ СМЕЕ ЦЕЛ СВЕТ

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧАР И ЈУТУБЕР ОД РОДИНА ГИ ПРЕДУПРЕДИ СИЉАНОВСКА И МИЦКОВСКИ ДЕКА ЌЕ ЗАВРШЕЛЕ СО КУРШУМ У ЧЕЛО ПОРАДИ ПОДДРШКАТА НА УКРАИНА И НЕ ПОНИШТУВАЊЕТО НА ПРЕСПАНСКИ

Sase Ivanovski

Легендарниот Роберто Баџо претепан и ограбен во својот дом за време на натпреварот помеѓу Италија и Шпанија

Sase Ivanovski

(ВИДЕО) „СЗО класифицира дека не е болест, со која професионална и морална одговорност сè уште има психијатри кои тврдат дека можат да излечат лица со различна сексуална ориентација и даваат терапија“, посочува Славица Гајдаѕиц – Кнежевиќ.

Sase Ivanovski

БЕКИМ САЛИ: Во отсуство на претседателот Африм Гаши, ви се обраќам како потпретседател и водач на Алтернатива, поздравувајќи и посакувајќи им успешна работа на пратениците, а од утре и на членовите на новиот владин кабинет

Sase Ivanovski

Борел на средба со министрите за надворешни работи на земјите од Западен Балкан

Sase Ivanovski

Утре посебен сообраќаен режим во Скопје поради Парадата на гордоста

Sase Ivanovski
Вчитувам....