ОВОЈ ДАТУМ Е ВАЖЕН ЗА НАС, МОЖЕБИ ПОТОА БУГАРИЈА ЌЕ ОМЕКНЕ МАЛЦЕ: Бугарија ги закажа парламентарните избори за 4 април
ОВОЈ ДАТУМ Е ВАЖЕН ЗА НАС, МОЖЕБИ ПОТОА БУГАРИЈА ЌЕ ОМЕКНЕ МАЛЦЕ: Бугарија ги закажа парламентарните избори за 4 април
НОЌНАТА МОРА НА ВМРОВЦИТЕ, ВИКТОРИЈА НУЛАНД СЕ ВРАЌА ВО АМЕРИКАНСКАТА ДИПЛОМАТИЈА И ТОА ЕДНО СКАЛИЛО ПОГОРЕ, ТРЕТА ПО РАНГ ВО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ!
НОЌНАТА МОРА НА ВМРОВЦИТЕ, ВИКТОРИЈА НУЛАНД СЕ ВРАЌА ВО АМЕРИКАНСКАТА ДИПЛОМАТИЈА И ТОА ЕДНО СКАЛИЛО ПОГОРЕ, ТРЕТА ПО РАНГ ВО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ!
Свислион ДОО Скопје е нов партнер на Општина Центар и Банка за Храна МК во проектот „Нула Глад“
Свислион ДОО Скопје е нов партнер на Општина Центар и Банка за Храна МК во проектот „Нула Глад“
ПРИМЕР ЗА СРЕЌЕН БРАК И НОРМАЛНА ДВОЈКА ИАКО СЕ МИЛИОНЕРИ: СОПРУГАТА НА МИТКО ЈАНЧЕВ НАПОЛНИ 38 ГОДИНИ!
ПРИМЕР ЗА СРЕЌЕН БРАК И НОРМАЛНА ДВОЈКА ИАКО СЕ МИЛИОНЕРИ: СОПРУГАТА НА МИТКО ЈАНЧЕВ НАПОЛНИ 38 ГОДИНИ!
(ВИДЕО) ГРУЕВИЗМОТ УШТЕ ВЛАДЕЕ ВО УМОТ НА ВМРОВЦИТЕ - НИКОЛОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: НЕ СМЕ НА ВЛАСТ ЗАТОА ШТО НЕМАМЕ ПАРИ ДА КУПУВАМЕ МЕДИУМИ И НОВИНАРИ!
(ВИДЕО) ГРУЕВИЗМОТ УШТЕ ВЛАДЕЕ ВО УМОТ НА ВМРОВЦИТЕ - НИКОЛОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: НЕ СМЕ НА ВЛАСТ ЗАТОА ШТО НЕМАМЕ ПАРИ ДА КУПУВАМЕ МЕДИУМИ И НОВИНАРИ!
Проектот "ГО САКАМ КАВАДАРЦИ" -КНИГА ЗА НОВИТЕ ГЕНЕРАЦИИ започна на 01.09.2020 година. Станува збор за книга која ја добиваат младите од Општина Кавадарци кои влегуваат во полнолетство.
Проектот "ГО САКАМ КАВАДАРЦИ" -КНИГА ЗА НОВИТЕ ГЕНЕРАЦИИ започна на 01.09.2020 година. Станува збор за книга која ја добиваат младите од Општина Кавадарци кои влегуваат во полнолетство.
ФОТО НА ДЕНОТ: ЛЕЈДИ ГАГА ЌЕ ПЕЕ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ЏО БАЈДЕН ВО ВАШИНГТОН ВО СРЕДА
ФОТО НА ДЕНОТ: ЛЕЈДИ ГАГА ЌЕ ПЕЕ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ЏО БАЈДЕН ВО ВАШИНГТОН ВО СРЕДА
ШТЕРИЕВА, ФИНАНСОВ ДИРЕКТОР НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: ВО НЕВЕРОЈАТНО ТЕШКА ГОДИНА ОСТАНАВМЕ СТАБИЛЕН ПАРТНЕР НА КОМПАНИИТЕ И ГРАЃАНИТЕ
ШТЕРИЕВА, ФИНАНСОВ ДИРЕКТОР НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: ВО НЕВЕРОЈАТНО ТЕШКА ГОДИНА ОСТАНАВМЕ СТАБИЛЕН ПАРТНЕР НА КОМПАНИИТЕ И ГРАЃАНИТЕ

ОВОЈ ДАТУМ Е ВАЖЕН ЗА НАС, МОЖЕБИ ПОТОА БУГАРИЈА ЌЕ ОМЕКНЕ МАЛЦЕ: Бугарија ги закажа парламентарните избори за 4 април

Парламентарните избори во Бугарија ќе се одржат на 4 април, изјави денеска бугарскиот претседател Румен Радев. – Настаните минатата година јасно покажаа дека Бугарите сакаат промени што побрзо, за земјата да може да се врати на патот на демократијата – рече Радев. Бугарскиот претседател, кој е многу критичен кон владата на Бојко Борисов, алудираше на …

ОВОЈ ДАТУМ Е ВАЖЕН ЗА НАС, МОЖЕБИ ПОТОА БУГАРИЈА ЌЕ ОМЕКНЕ МАЛЦЕ: Бугарија ги закажа парламентарните избори за 4 април Read More »

НОЌНАТА МОРА НА ВМРОВЦИТЕ, ВИКТОРИЈА НУЛАНД СЕ ВРАЌА ВО АМЕРИКАНСКАТА ДИПЛОМАТИЈА И ТОА ЕДНО СКАЛИЛО ПОГОРЕ, ТРЕТА ПО РАНГ ВО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ!

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден денеска ги назначи Венди Шерман за заменик државен секретар и Викторија Нуланд за потсекретар за политички прашања, што значи дека двете ќе ги заземат втората и третата највисока позиција во Стејт департментот. Британските медиуми наведуваат дека Шерман е ветеранка во американската надворешна политика и клучен преговарач за нуклеарниот договор со …

НОЌНАТА МОРА НА ВМРОВЦИТЕ, ВИКТОРИЈА НУЛАНД СЕ ВРАЌА ВО АМЕРИКАНСКАТА ДИПЛОМАТИЈА И ТОА ЕДНО СКАЛИЛО ПОГОРЕ, ТРЕТА ПО РАНГ ВО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ! Read More »

Свислион ДОО Скопје е нов партнер на Општина Центар и Банка за Храна МК во проектот „Нула Глад“

Уште една општествено одговорна компанија се приклучи кон активностите на Општина Центар за месечна помош на семејства со висок социјален ризик. Свислион ДОО од Скопје е последниот партнер на Општина Центар и Банка за Храна МК во подготовка на месечните пакети кои ги општината ги доставува до оние граѓани на кои оваа поддршка им е …

Свислион ДОО Скопје е нов партнер на Општина Центар и Банка за Храна МК во проектот „Нула Глад“ Read More »

ПРИМЕР ЗА СРЕЌЕН БРАК И НОРМАЛНА ДВОЈКА ИАКО СЕ МИЛИОНЕРИ: СОПРУГАТА НА МИТКО ЈАНЧЕВ НАПОЛНИ 38 ГОДИНИ!

Митко Јанчев и Веселка Јанчева се пример за десничарска двојка, значи семејни вредности – многу деца, без многу драми и скандали, приземни и нормални, за скромни сепак да не се лажеме, луѓето се милионери и си ги заработиле парите и нека си уживаат во нив, но сепак се многу хумани и помагаат на многу луѓе …

ПРИМЕР ЗА СРЕЌЕН БРАК И НОРМАЛНА ДВОЈКА ИАКО СЕ МИЛИОНЕРИ: СОПРУГАТА НА МИТКО ЈАНЧЕВ НАПОЛНИ 38 ГОДИНИ! Read More »

(ВИДЕО) ГРУЕВИЗМОТ УШТЕ ВЛАДЕЕ ВО УМОТ НА ВМРОВЦИТЕ – НИКОЛОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: НЕ СМЕ НА ВЛАСТ ЗАТОА ШТО НЕМАМЕ ПАРИ ДА КУПУВАМЕ МЕДИУМИ И НОВИНАРИ!

Еве со кој ум се вмровците, Груевизмот како политика и идеологија и начин на размислување си нема заминето од белата палата, за нив се е пари, се е за купување, кај нив нема идеологија, визија, се само лажни вести, купи ден помини, битка на сила, за нив политиката е безмилосна битка да се биде или …

(ВИДЕО) ГРУЕВИЗМОТ УШТЕ ВЛАДЕЕ ВО УМОТ НА ВМРОВЦИТЕ – НИКОЛОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ КАЈ ЈАНКО БУРЕК: НЕ СМЕ НА ВЛАСТ ЗАТОА ШТО НЕМАМЕ ПАРИ ДА КУПУВАМЕ МЕДИУМИ И НОВИНАРИ! Read More »

Проектот “ГО САКАМ КАВАДАРЦИ” -КНИГА ЗА НОВИТЕ ГЕНЕРАЦИИ започна на 01.09.2020 година. Станува збор за книга која ја добиваат младите од Општина Кавадарци кои влегуваат во полнолетство.

Во книгата е сместено буквално се, од историски податоци и фотографии се до денес, до тоа како се градеше и гради едно модерно Кавадарци. Со помош на книгата младите ќе можат и поблиску да се запознаат со својот роден град но и да им раскажуваат на идните генерации. Целта на проектот според градоначалникот Митко Јанчев, …

Проектот “ГО САКАМ КАВАДАРЦИ” -КНИГА ЗА НОВИТЕ ГЕНЕРАЦИИ започна на 01.09.2020 година. Станува збор за книга која ја добиваат младите од Општина Кавадарци кои влегуваат во полнолетство. Read More »

ШТЕРИЕВА, ФИНАНСОВ ДИРЕКТОР НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: ВО НЕВЕРОЈАТНО ТЕШКА ГОДИНА ОСТАНАВМЕ СТАБИЛЕН ПАРТНЕР НА КОМПАНИИТЕ И ГРАЃАНИТЕ

„Остварените резултати секоја година ја рангираат Комерцијална банка во самиот врв на македонскиот банкарски сектор. Банката ја гради својата лидерска позиција преку професионално, стручно и одговорно работење, континуирана финансиска поддршка за раст и развој на компаниите и понуда на иновативни производи и услуги креирани согласно потребите на клиентите. Тоа што ја добивме наградата ‘Банка на …

ШТЕРИЕВА, ФИНАНСОВ ДИРЕКТОР НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: ВО НЕВЕРОЈАТНО ТЕШКА ГОДИНА ОСТАНАВМЕ СТАБИЛЕН ПАРТНЕР НА КОМПАНИИТЕ И ГРАЃАНИТЕ Read More »

ИДИОТ НА ДЕНОТ: 29 ГОДИШЕН БЕРОВЧАНЕЦ ГИ ИЗВАДИЛ ОД ПАМЕТ СВОИТЕ СОПРУГА, БРАТ И ТАТКО СО МЕСТЕНКА ДЕКА Е КИДНАПИРАН СО ЦЕЛ ДА УКРАДЕ ОД СВОИТЕ 10 000 ЕВРА!

Жител на беровското село Будинарци измислил и фингирал сопствено грабнување за да земе 10.000 евра од својот татко. Вчера околу 18 часот педесет и седумгодишниот татко во Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово пријавил дека добил смс-порака од телефонот на неговиот син, со која се барало изнуда од 10.000 евра за да биде пуштен дваесет …

ИДИОТ НА ДЕНОТ: 29 ГОДИШЕН БЕРОВЧАНЕЦ ГИ ИЗВАДИЛ ОД ПАМЕТ СВОИТЕ СОПРУГА, БРАТ И ТАТКО СО МЕСТЕНКА ДЕКА Е КИДНАПИРАН СО ЦЕЛ ДА УКРАДЕ ОД СВОИТЕ 10 000 ЕВРА! Read More »

АЈДЕ СДСМ И ДУИ, ОВА СО ДУША ГО ЧЕКАМЕ СИТЕ: СУДИИ, ОБВИНИТЕЛИ И ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБА ДА ОДГОВАРААТ АКО СЕ ИЗГЛАСА НОВ ЗАКОН ЗА РЕВИЗИЈА НА ПОЛИТИЧКИ МОНТИРАНИТЕ ПРОЦЕСИ

Не се бара амнестија за жртвите на фабрикуваните судски процеси, туку фер судење за оние чии права беа скршени, вели предлагачот Павле Трајанов. – Основниот кривичен суд Скопје (Фото: СДК.МК) Еден не толку афирмиран закон што се предлага и веќе е во собраниска процедура, за повторување на местени судски процеси, може да биде еден од …

АЈДЕ СДСМ И ДУИ, ОВА СО ДУША ГО ЧЕКАМЕ СИТЕ: СУДИИ, ОБВИНИТЕЛИ И ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБА ДА ОДГОВАРААТ АКО СЕ ИЗГЛАСА НОВ ЗАКОН ЗА РЕВИЗИЈА НА ПОЛИТИЧКИ МОНТИРАНИТЕ ПРОЦЕСИ Read More »

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Пензиите ќе се исплаќаат редовно, а во јануари пензионерите ќе го добијат и законското усогласување, односно минималната пензија ќе биде зголемена за 13 денари, а просечната за 185 денари, најави вечерва министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска. На гостувањето во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24, Шахпаска рече дека и понатаму ќе се …

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени Read More »

Филипче: Веднаш почнавме разговори со Лончар околу техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија

Почитувани, Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во денешното гостување во вестите на телевизија Канал 5 информираше дека по разговорот на премиерот Заев со претседателот на Србија, Вучиќ во кој е договорено Србија да и даде 8.000 Фајзер вакцини на нашата земја, веднаш започнал разговори со српскиот колега Златибор Лочнар во однос на техничките детали …

Филипче: Веднаш почнавме разговори со Лончар околу техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија Read More »

ФИРМА НА ГОДИНАТА – „АЛКАЛОИД“ ИСПЛАТИ НОВОГОДИШЕН НАДОМЕСТ ОД 25.000 ДЕНАРИ ЗА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ И ДОНИРАШЕ 1,2 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЗАЕДНИЦАТА ВО 2020 ГОДИНА

На разни основи, ‘Алкалоид’ АД Скопје во текот на 2020 година, преку базата во Скопје, Фондацијата ‘Трајче Мукаетов’, и преку дел од своите ентитети во земјата и надвор од неа, има донирано износ од приближно 1,2 милиони евра. Од нив, 1.075.000 евра се донирани во Северна Македонија, а околу 125.000 евра надвор од земјата. Во …

ФИРМА НА ГОДИНАТА – „АЛКАЛОИД“ ИСПЛАТИ НОВОГОДИШЕН НАДОМЕСТ ОД 25.000 ДЕНАРИ ЗА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ И ДОНИРАШЕ 1,2 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЗАЕДНИЦАТА ВО 2020 ГОДИНА Read More »

ДИРЕКТОРОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: Зголемен број на работни места во ТИРЗ во 2020, платите пониски од просекот во земјава – презентиран нов развоен концепт

Апсолутно сум незадоволен од фактот што просечните плати во рамки на ТИР зоните се пониски во однос на платите на ниво на македонската економија Искрено, за мене беше изненадувачки во негативна смисла тоа што технолошко напредни компании исплаќаат пониски плати во однос на останатите. Од тие причини веќе во #ТИРЗ креираме Програма која ќе биде …

ДИРЕКТОРОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: Зголемен број на работни места во ТИРЗ во 2020, платите пониски од просекот во земјава – презентиран нов развоен концепт Read More »

Е ОВА Е БОМБА ВЕСТ – АЛЕКСАНДАР ГЕЧЕВ: СО ПЛАНИРАНИ ВЛОЖУВАЊА ОД 300 МИЛИОНИ ЕВРА, ЌЕ БИДЕМЕ НАЈГОЛЕМ СТРАТЕШКИ ИНВЕСТИТОР ВО ДРЖАВАТА

Пандемијата и квотите на моменти создаваа дисконтинуитет во работата кој негативно се одрази на планирањето, производството, продажбата и профитабилноста. Имавме две олеснителни околности за да ги ублажиме месечните флуктуации а тоа се: финансискиот и инфраструктурен капацитет на ИГМ – Трејд (на фотосот) да произведува големи количини за залиха и производство лоцирано во ЕУ, односно Алпос …

Е ОВА Е БОМБА ВЕСТ – АЛЕКСАНДАР ГЕЧЕВ: СО ПЛАНИРАНИ ВЛОЖУВАЊА ОД 300 МИЛИОНИ ЕВРА, ЌЕ БИДЕМЕ НАЈГОЛЕМ СТРАТЕШКИ ИНВЕСТИТОР ВО ДРЖАВАТА Read More »

ПОРАДИ МОРАТОРИУМИТЕ ВО ЦЕНТАР И КАРПОШ, ПОВЕЌЕТО ЌЕ ЖИВЕЕМЕ ВО ЌУМЕЗИ ОД 30 КВАДРАТА: Цените на становите во вис и покрај кризата, достигнат ценовниот бум од 2010 година

Пандемијата на коронавирусот беше голем здравствен предизвик, но предизвика и сериозна економска криза, ширум светот, па и во Македонија. Регистриран е пад на економската активност во услови на пад на извозот, потрошувачката и инвестициите. Сепак, и покрај тоа што дел од градежните компании прикажаа пад на активностите особено во главниот град, поради кризата и главно …

ПОРАДИ МОРАТОРИУМИТЕ ВО ЦЕНТАР И КАРПОШ, ПОВЕЌЕТО ЌЕ ЖИВЕЕМЕ ВО ЌУМЕЗИ ОД 30 КВАДРАТА: Цените на становите во вис и покрај кризата, достигнат ценовниот бум од 2010 година Read More »

Владата му даде милион евра аванс на АД ЕСМ за да ја докупи зградата на ЕВН

Владата на своја иницијатива му даде милион евра на АД Електрани на Северна Македонија како аванс за да ја докупи поранешната зграда на ЕВН во строгиот центар на Скопје. Одлуката е донесена на владина седница на 29 декември за одобрување на средства од буџетот за 2020 година во износ од 61.000.000 денари, а трансакцијата е …

Владата му даде милион евра аванс на АД ЕСМ за да ја докупи зградата на ЕВН Read More »

Ќе бидеме на висина на задачата за Водици со зголемени активности на полицијата, најави министерот за внатрешни работи

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати апел до верските заедници и граѓаните да ги почитуваат мерките за претстојниот празник Водици. Како што рече денеска на прес-конференцијата во МВР, за време на празникот полицијата ќе биде со зголемени активности. Организирани се со посебни планови за да се спречат собирања, а разговарано е и со …

Ќе бидеме на висина на задачата за Водици со зголемени активности на полицијата, најави министерот за внатрешни работи Read More »

ПОЛЕКА ПОЛЕКА СУДСТВОТО СЕ ЧИСТИ ОД СВАРОВСКИ ЃУБРЕТО – Судскиот совет ќе разреши поранешна вд председателка на кривичниот суд

Телевизија 24 повикувајки се на свои извори објави дека на седница на судскиот совет во среда на дневен ред било и разрешување на судијка која во времето кога била ВД председател на кривичниот суд го злобиколувала акмис системот за компјутерска распределба на предметите и таа лично ги делела на свои послушници. Телевизијата не го откри …

ПОЛЕКА ПОЛЕКА СУДСТВОТО СЕ ЧИСТИ ОД СВАРОВСКИ ЃУБРЕТО – Судскиот совет ќе разреши поранешна вд председателка на кривичниот суд Read More »

loading...

Watch Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at ANIMEFLIX animeflix howls moving castle

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 1 at Crunchyroll crunchyroll free account reddit