Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија
Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија
ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИД НА МИЛОШОСКИ ДА ГО ОЦРНИ ЏАФЕРИ КОЈ САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД БОИШТАТА ВО УКРАИНА И ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ПИОН НА ПУТИН ЗАТОА ШТО ЛАНИ ДАЛЕКУ ПРЕД ВОЈНАТА ПРИМИЛ ИСЛАМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЧЕЧЕНИЈА?!?!
ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИД НА МИЛОШОСКИ ДА ГО ОЦРНИ ЏАФЕРИ КОЈ САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД БОИШТАТА ВО УКРАИНА И ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ПИОН НА ПУТИН ЗАТОА ШТО ЛАНИ ДАЛЕКУ ПРЕД ВОЈНАТА ПРИМИЛ ИСЛАМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЧЕЧЕНИЈА?!?!
Канада го забрани достапот на „Хуавеј” до 5Г мрежите
Канада го забрани достапот на „Хуавеј” до 5Г мрежите
СЕ РАСПАДНА ПРИКАЗНАТА НА РУСИЈА ДЕКА ВОЈНАТА БИЛА ЗА ДЕНАЦИФИКАЦИЈА НА УКРАИНА, СЕПАК БИЛА ЗА КРАДЕЊЕ ТЕРИТОРИЈА: Херсон ќе стане дел од Русија, тврди новиот гувернер
СЕ РАСПАДНА ПРИКАЗНАТА НА РУСИЈА ДЕКА ВОЈНАТА БИЛА ЗА ДЕНАЦИФИКАЦИЈА НА УКРАИНА, СЕПАК БИЛА ЗА КРАДЕЊЕ ТЕРИТОРИЈА: Херсон ќе стане дел од Русија, тврди новиот гувернер
ПОКАЗНА ВЕЖБА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ПРОБИШТИП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАБАВКА НА НОВО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО КОЕ ЌЕ ПРИСТИГНЕ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
ПОКАЗНА ВЕЖБА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ПРОБИШТИП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАБАВКА НА НОВО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО КОЕ ЌЕ ПРИСТИГНЕ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
Митева и Пецаков од ВМРО ДПМНЕ учесници на програма која промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД
Митева и Пецаков од ВМРО ДПМНЕ учесници на програма која промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање

Македонија

ГЕРМАНИЈА МУ ДАВА 3 МИЛИОНИ ЕВРА ДОНАЦИЈА НА КАВАДАРЦИ: Германската амбасадорка изненади со одличен македонски јазик во Кавадарци, го научила од книги!

Германската амбасадорка Анке Холштајн денес ја имаше својата прва посета во Општина Кавадарци, каде се сретна со градоначалникот Митко Јанчев. Пред да дојде во земјава во месец јули годинава, таа беше амбасадорка во Џибути, а пред тоа беше заменичка амбасадорка во Албанија и во Словенија. Пред присутните во Кавадарци, Холштајн прозборе на одличен македонски јазик …

ГЕРМАНИЈА МУ ДАВА 3 МИЛИОНИ ЕВРА ДОНАЦИЈА НА КАВАДАРЦИ: Германската амбасадорка изненади со одличен македонски јазик во Кавадарци, го научила од книги! Read More »

Груби: Владата ќе субвенционира приватни компании кои ќе вработат Албанци

Владата ќе субвенционира приватни компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби во емисијата Клик Плус на ТВ21. Груби додаде дека оваа мерка во Влада ќе се разгледува во следниот период. – Доколку приватни компании вработуваат Албанци или граѓани од другите …

Груби: Владата ќе субвенционира приватни компании кои ќе вработат Албанци Read More »

Николовски: Нулта толеранција за корупција, нулта толеранција за функционерите и за целата јавна администрација кои ќе го прекршат законот

Денеска, заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, одржа прес-конференција по повод добиеното мандатно писмо од страна на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев. На прес-конференцијата, заменик-претседателот Николовски ги презентираше неговите надлежности и идните политики на Владата, во …

Николовски: Нулта толеранција за корупција, нулта толеранција за функционерите и за целата јавна администрација кои ќе го прекршат законот Read More »

Купете ексклузивен деловен простор за успешен бизнис во центарот на Скопје

🔱 02 5 215 215 ☎️ 🔝 Површина 70 m² ➡️ Приземје во Адора Flatiron Скопје 🔖 🔝 Атрактивна локација 7️⃣ мин. пеш од главниот плоштад 🚶‍♀️🚶‍♂️ ⬆️ Висина на локалот 4,5 m ⬆️ Сопствен влез ☑️ Лесен пристап ☑️ Обезбеден паркинг 🅿️ Погоден за различни дејности 💶 ℹ️ Контакти: 072 204 024 / 078 …

Купете ексклузивен деловен простор за успешен бизнис во центарот на Скопје Read More »

(ВИДЕО) Премиерот Заев и Ципрас: Договорот од Преспа не е само решение за спорот за името меѓу двете земји, туку и договор за долгорочно стратешко партнерство и за развој на широк план на односите меѓу двете земји

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, вечерва, во завршницата на својата дводневна работна посета на Атина, се сретна со лидерот на опозицијата и претседател на Сириза, Алексис Ципрас. На средбата, која се одржа во Парламентот на Република Грција, а на која присуствуваа и заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на …

(ВИДЕО) Премиерот Заев и Ципрас: Договорот од Преспа не е само решение за спорот за името меѓу двете земји, туку и договор за долгорочно стратешко партнерство и за развој на широк план на односите меѓу двете земји Read More »

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две функции истовремено. Мојсоски со активната играчка кариера заврши во 2016 година како член на ЧМС Букурешт. Во …

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт Read More »

Арсовска: Ако не помогне државата сега и веднаш, во октомври нѐ очекува втор бран на отпуштања

Ако Владата не им помогне на компаниите сега и веднаш, во октомври ќе следува нов бран на отпуштања, рече претседателката на Сојузот на стопански комори, Даниела Арсовска во дебата на „Топ Тема“, во врска со евентуалното зголемување на бројот на граѓани кои ја изгубија работата во корона кризата кои сега се проценуваат на 30.000 граѓани. …

Арсовска: Ако не помогне државата сега и веднаш, во октомври нѐ очекува втор бран на отпуштања Read More »

Маричиќ: Новата генерација на судии и обвинители треба да внесе нова енергија во правосудството

– Во свечената сала на Врховниот суд денеска се одржа свечена церемонија за одбележување на почетокот на обуката за слушатели на VII генерација во Академијата за судии и јавни обвинители, каде присуствуваше и министерот за правда, Бојан Маричиќ. Во своето воведно обраќање, министерот Маричиќ истакна дека Академијата за судии и јавни обвинители има обврска да …

Маричиќ: Новата генерација на судии и обвинители треба да внесе нова енергија во правосудството Read More »

Заев во Атина: Стари пријатели и нови пријателства

Грчкото јавно мислење во моментов не се интересира многу за Северна Македонија, а дури и лутите противници на Договорот од Преспа во владата на Неа Демократија се помирија со него. За ДВ од Атина Каки Бали. Веројатно не можат да се наречат љубов на прв поглед, но односите меѓу грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и неговиот …

Заев во Атина: Стари пријатели и нови пријателства Read More »

Општина Прилеп во партнерство со Коалиција СЕГА, обезбеди донација во вредност од 22.780 ЕУР, средства кои се искористија за набавка на хигиенски производи, средства за дезинфекција, маски, безконтактни термометри, диспанзери за дезинфекција на раце и печатен едукативен материјал

Средствата се обезбедени преку проект финансиран од амбасадата на Кралството Норвешка во Белград, Србија, која ја покрива и нашата држава. Целиот материјал е дистрибуиран во сите основни и средни училишта во нашата општина, во детските градинки, Домот за стари лица, а наредната недела ќе бидат дистрибуирани во центрите за лица со попреченост и во населбата …

Општина Прилеп во партнерство со Коалиција СЕГА, обезбеди донација во вредност од 22.780 ЕУР, средства кои се искористија за набавка на хигиенски производи, средства за дезинфекција, маски, безконтактни термометри, диспанзери за дезинфекција на раце и печатен едукативен материјал Read More »

Бочварски за МИА: Да не дозволиме главното урбанистичко биро да биде на Илинденска, туку кај архитектите, планерите и јавноста

Повторно актуализирање и промени на предложениот закон за легализација на дивоградби што е во собраниска процедура низ разговори со пратеничките групи и сите заинтересирани страни, најавува новиот министер за транспорт и врски Благој Бочварски во интервју за МИА. – Законот е веќе во собраниска процедура, односно тоа е истиот закон што е поднесен. Во моментот …

Бочварски за МИА: Да не дозволиме главното урбанистичко биро да биде на Илинденска, туку кај архитектите, планерите и јавноста Read More »

ШОКАНТНО: ЛУДАЦИ СТАВААТ ДАСКИ СО ШАЈКИ ВО ШУМАТА ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

Ljube Damjanovski NEANDERTALCITE SE VRATIA VO MAVROVO Ovie ne se ludje, ovie se poloshi i od neludje. Ushte ne se simnati odrvo poteknuvaat d pred 1.8mileoni godini pa se do 300 iljadi godini vo vremeto na NEANDERTALCITE genetski pripadjaat tamu. Vo tekot na 300 godini pred nashata era koga primitivnoto oruzje stanalo poprakticno prvobitno frlacko …

ШОКАНТНО: ЛУДАЦИ СТАВААТ ДАСКИ СО ШАЈКИ ВО ШУМАТА ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО Read More »

(ВИДЕО) ВИКТОР КАНЗУРОВ НА ТВ ДЕБАТА, ЗЕМАЈТЕ ПУКАНКИ ОВА ЌЕ БИДЕ ЈАКО!

Браво за ТВ 24 што имаа храброст да го поканат новинарот кој има многу контроверзни ставови но е прекрасен за гледање, има многу информации и интересен стил на изразување. Видео на следниов линк

НИВОТО НА ВАШАТА ПРОФЕСИЈА ГО ГРАДИТЕ ЛИЧНО ВИЕ САМИТЕ – И НИКОЈ ДРУГ

Кога ги правиме првите чекори во својата професија најчесто сме доста радознали. Сакаме да научиме многу работи преку ноќ, но во суштина сме свесни дека секој успех, секое знаење оди чекор по чекор. Но, најважно од се е тоа што каква матрица ќе си поставиме во самиот почеток за нашата кариера така и ќе ја …

НИВОТО НА ВАШАТА ПРОФЕСИЈА ГО ГРАДИТЕ ЛИЧНО ВИЕ САМИТЕ – И НИКОЈ ДРУГ Read More »

ТОДОРОВ: Зошто ВМРО-ДПМНЕ со Мицкоски не може да победи?

За мене и после првиот пораз на локалните избори во 2017 година беше јасно дека овој тим не може да извојува победа. За тоа има повеќе причини кои се особено врзани за лидерот Некои велат дека големиот Алберт Ајнштајн лудоста ја дефинирал на следниот начин: Лудост е да ја повторуваш истата работа одново и одново …

ТОДОРОВ: Зошто ВМРО-ДПМНЕ со Мицкоски не може да победи? Read More »

Филипче: Треба да се вратиме на работните места, ќе живееме со вирусот веројатно и цела 2021 година

Свесни сме дека на почетокот на септември луѓето се враќаат од годишните одмори и почнуваат да работат на работните места – што е еден ризик фактор затоа што е веќе една одредена голема бројка на луѓе во затворена просторија. Се отвораат градинките, се прекина породилното отсуство заради тоа што градинките се отворени и бебињата, малите …

Филипче: Треба да се вратиме на работните места, ќе живееме со вирусот веројатно и цела 2021 година Read More »

ВО ПИСМО ДО ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ, БУГАРИЈА ГИ ОБЈАВИ СВОИТЕ МАКСИМАЛИСТИЧКИ БАРАЊА ОД НАС ВО ПРЕГОВОРИТЕ, ТИЕ БАРАЊА СЕГА ИЗГЛЕДААТ СТРАШНО, НО КОМПРОМИСОТ ЌЕ БИДЕ НА ПОЛА ПАТ ОД ТОА И ОД ОНА ШТО НИЕ ГО БАРАМЕ ОД НИВ!

Два услова и тези за македонскиот идентитет и јазик содржи таканаречениот објаснувачки меморандум кој официјална Софија го пратила до земјите членки на ЕУ, а во кој Радио Слободна Европа има увид. Во него Бугарија бара поддршка од земјите членки за својата позиција кон напредокот на Македонија во Унијата. Билатералниот договор меѓу Скопје и Софија и …

ВО ПИСМО ДО ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ, БУГАРИЈА ГИ ОБЈАВИ СВОИТЕ МАКСИМАЛИСТИЧКИ БАРАЊА ОД НАС ВО ПРЕГОВОРИТЕ, ТИЕ БАРАЊА СЕГА ИЗГЛЕДААТ СТРАШНО, НО КОМПРОМИСОТ ЌЕ БИДЕ НА ПОЛА ПАТ ОД ТОА И ОД ОНА ШТО НИЕ ГО БАРАМЕ ОД НИВ! Read More »

(ВИДЕО) СКАНДАЛ: ПРАТЕНИКОТ АПАСИЕВ НАВРЕДИ НОВИНАР, ДРСКО МУ СЕ ОБРАТИ – БЕГАЈ ОД ТУКА!

Апасиев: Јас вас ве прашувам сега… новинар: Не може вие мене да ме прашувате, кој мислите дека сте вие? Ќе тепате, ќе убивате, па после… Апасиев: Ај, бркај работа… Па работа на новинар е да прашува, а твоја работа како пратеник е да одговараш на новинарски прашања! #Резил

Лабораторијата за вирусологија при ИЈЗ меѓународно оценета со максимален успех на надворешниот тест на компетентност за детекција на Ковид-19

Лабораторијата за вирусологија при Институтот за јавно здравје (ИЗЈ) го помина со максимален успех надворешниот тест на компетентност за детекција на SARS-CoV-2, спроведен од Европскиот центар за контрола и превенција на болести (ЕЦДЦ).​ Како што соопшти Министерството за здравство, ова е исклучително значајно признание со кое се потврдуваат заложбите на здравствениот систем за справување со …

Лабораторијата за вирусологија при ИЈЗ меѓународно оценета со максимален успех на надворешниот тест на компетентност за детекција на Ковид-19 Read More »

loading...

anime stream. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime website Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Attack on Titan (Dub)

watch anime dub Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

watch animes Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Tokyo Ghoul Episode 10

tải go88