Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

СДСМ ВО ЕУФОРИЈА: СЕ ДОДЕКА НА ЧЕЛО НА ВМРО ДПМНЕ Е СЛУГАТА НА ГРУЕВСКИ И КАМЧЕВ, СДСМ ЌЕ РЕДИ ПОБЕДИ И ЌЕ ПРАВИ ВЛАДИ!

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец. Секоја демократска партија е нормално да одржи Конгрес после избори, само Мицкоски се плаши од сопствените членови, како и од граѓаните. Ништо …

СДСМ ВО ЕУФОРИЈА: СЕ ДОДЕКА НА ЧЕЛО НА ВМРО ДПМНЕ Е СЛУГАТА НА ГРУЕВСКИ И КАМЧЕВ, СДСМ ЌЕ РЕДИ ПОБЕДИ И ЌЕ ПРАВИ ВЛАДИ! Read More »

НОВ ГАФ НА ВМРО ДПМНЕ, СЕМЕЈНИ ВРЕДНОСТИ КАПУТ: ВО ИК ГО СТАВИЈА ПРОФЕСОРОТ МАРКОВСКИ КОЈ НА СТАРИ ГОДИНИ ПО ВТОР ПАТ СЕ ОЖЕНИ СО ЕДВАЈ ПОЛНОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ

Дали пораката која сака да ја прати ВМРО ДПМНЕ до јавноста е дека партијата поддржува сите мажи на 40, 50 кога ќе направат сериозни пари да ги баталат своите жени и да се оженат со девојчиња од 18 години? Дали е исто пораката до 18-годишните девојчиња да си бараат ШУГАР ДЕДИ, некое чиче на 40, …

НОВ ГАФ НА ВМРО ДПМНЕ, СЕМЕЈНИ ВРЕДНОСТИ КАПУТ: ВО ИК ГО СТАВИЈА ПРОФЕСОРОТ МАРКОВСКИ КОЈ НА СТАРИ ГОДИНИ ПО ВТОР ПАТ СЕ ОЖЕНИ СО ЕДВАЈ ПОЛНОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ Read More »

НОВ ПОТРЕС ВО ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ ИМ ОТКРИ НА НОВИНАРИТЕ: ДОСЕГАШНИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР, ИГОР ЈАНУШЕВ Е СМЕНЕТ ОД СИТЕ ФУНКЦИИ ВО ПАРТИЈАТА!

– Игор Јанушев се повлече од лични причини од партијата, во идниот период ќе избереме нов генерален секретар и член на ИК! Ова на новинарите вечерва им го изјави лидерот на партијата Христијан Мицковски. Тој соопшти дека тој храбро предложил да има вонреден конгрес на кој тој нема да биде кандидат, но ИК тоа едногласно …

НОВ ПОТРЕС ВО ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ ИМ ОТКРИ НА НОВИНАРИТЕ: ДОСЕГАШНИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР, ИГОР ЈАНУШЕВ Е СМЕНЕТ ОД СИТЕ ФУНКЦИИ ВО ПАРТИЈАТА! Read More »

Германската амбасадорка за потребните реформи: Правната држава, борбата против корупцијата, пописот…

За протестите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, пак, вели дека тоа е основно човеково право, но не треба да се игра на националистичка карта Германската амбасадорка во земјава Анке Холштајн во интервју за Радио слободна Европа (РСЕ) вели дека се надева оти првата меѓувладина конференција на Северна Македонија со ЕУ ќе се случи во декември годинава. Таа …

Германската амбасадорка за потребните реформи: Правната држава, борбата против корупцијата, пописот… Read More »

НА КИНЕСКИТЕ КОМПАНИИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА ЗА 5Г МРЕЖИ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО ГРУБИ РАЗГОВАРАШЕ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ДИГИТАЛНИ КОМУНИКАЦИИ

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо денеска разговарале „за стратешките електронски комуникации, 5Г мрежата и обврските што ги имаме како земја членка на НАТО и кон стратешките партнери“. (Фото: Влада) Ставот на САД е дека на кинеските компании како Хуавеи и ЗТЕ, кои произведуваат …

НА КИНЕСКИТЕ КОМПАНИИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА ЗА 5Г МРЕЖИ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО ГРУБИ РАЗГОВАРАШЕ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ДИГИТАЛНИ КОМУНИКАЦИИ Read More »

БРАВО: ПРЕТПРИЈАТИЈАТА ЗА ВОДОВОД НА СКОПЈЕ И БУДИМПЕШТА СО ЗАЕДНИЧКИ ПРОЕКТ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГУБИТЕ НА ВОДА

ЈП „Водовод и канализација“ со помош на „Водовод Будимпешта“ доби грант од 122.000 евра за реализација на проекти за ефикасно водоснабдување и откривање на загубите на вода. Грантот е добиен од Вестерн Балканс Грин Центар, инструмент основан во Унгарија за поддршка на зелената транзиција во земјите од Западен Балкан. Проектот со кои аплицирање претпријатието од …

БРАВО: ПРЕТПРИЈАТИЈАТА ЗА ВОДОВОД НА СКОПЈЕ И БУДИМПЕШТА СО ЗАЕДНИЧКИ ПРОЕКТ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГУБИТЕ НА ВОДА Read More »

КАКО БЕ САМО ИМ ТЕКНУВААТ ВАКВИ МАЈМУНАРИИ, ВМРО ДПМНЕ СТАНА ДЕТСКА ГРАДИНКА – Мицкоски понудил вонреден конгрес, ама ЦК едногласно го одбил?! Наместо тоа ќе бирале нов ИК

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата, Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се кандидира, но тие едногласно го одбиле предлогот, брифираат вечерва од партијата. “Седницата на Централниот комитет започна со говор на претседателот Христијан Мицкоски на кој направи ретроспектива на целокупното раководење со …

КАКО БЕ САМО ИМ ТЕКНУВААТ ВАКВИ МАЈМУНАРИИ, ВМРО ДПМНЕ СТАНА ДЕТСКА ГРАДИНКА – Мицкоски понудил вонреден конгрес, ама ЦК едногласно го одбил?! Наместо тоа ќе бирале нов ИК Read More »

(ВИДЕО) Жестока тепачка пред суд во Струмица: Физичка пресметка меѓу две страни од судски процес!

Повеќе лица учествувале во физичка пресметка на тротоарот пред влезот во Основниот суд во Струмица, претпладне околу 10:00 часот. Настанот го потврдија од струмичката полиција. Оттаму информираат дека веднаш интервенирале полициски службеници и било спречено натамошно нарушување на јавниот ред и мир. Додаваат дека полицијата работи на целосно расчистување и документирање на настанот, по што …

(ВИДЕО) Жестока тепачка пред суд во Струмица: Физичка пресметка меѓу две страни од судски процес! Read More »

БРАЌАТА СРБИ ПАК НИ ГО НА**КАА СО СЕ ПЕСАК – ДАЧИЌ: ОЧЕКУВАМ ВСЕЛЕНСКИОТ ПАТРИЈАРХ ДА БИДЕ ПРОТИВ ПРИЗНАВАЊЕТО НА МПЦ-ОА

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот патријарх Вартоломеј да ја признае Македонската православна црква (МПЦ), дека постои начин да се разговара за тоа и оти „попречните патишта“ не придонесуваат за добрите односи меѓу двете земји. Како што јави допсникот на МИА …

БРАЌАТА СРБИ ПАК НИ ГО НА**КАА СО СЕ ПЕСАК – ДАЧИЌ: ОЧЕКУВАМ ВСЕЛЕНСКИОТ ПАТРИЈАРХ ДА БИДЕ ПРОТИВ ПРИЗНАВАЊЕТО НА МПЦ-ОА Read More »

ВМРОВЦИТЕ ПРЕД ВРЕМЕ СЕ ИЗРАДУВАА: Беса ќе настапува самостојно во Собранието, договорот за коалиција со СДСМ не се растура

Од денеска, движењто Беса во Собранието ќе настапува самостојно. Ваквата одлука е со знаење на коалицискиот партнер СДСМ, вели пратеникот од Фадиљ Зендели од Беса за Слободен печат. – Остануваме дел од мнозинството. Ваквиот чекор на движењето Беса е во договор со СДСМ. Во Собранието организациски ќе дејствуваме како посебна група на пратеници на Беса. …

ВМРОВЦИТЕ ПРЕД ВРЕМЕ СЕ ИЗРАДУВАА: Беса ќе настапува самостојно во Собранието, договорот за коалиција со СДСМ не се растура Read More »

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Почитуван Апасиев, за разлика од Вас, јас имав среќно детство и добро домашно воспитување

Споменикот на Децата бегалци од Егејскиот дел на Македонија е подигнат во 1989 година и е авторско дело на познатата македонска архитектка Даница Павловска – Циги, а по повод одбележувањето на 40 годишнината од егзодусот на Македонците (и трагичната судбина на децата, разделени од своите родители), која во 1989 година се одржала во Скопје. Циги …

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Почитуван Апасиев, за разлика од Вас, јас имав среќно детство и добро домашно воспитување Read More »

АРАЧИНОВЦИ СЕ ОПАСНИ ДЕЧКИ: Приведени двајца арачиновци – со возило се обиделе да прегазат полицаец

Полицијата приведе двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегазат полицаец. Двајцата вчера околу 20.30 часот на булевар „Трета македонска бригада“ во Куманово одбиле да се легитимираат и со возилото се обиделе да прегазат полицаец. Два часа подоцна полицијата ги привела во липковското село Никуштак и против нив ќе биде поднесена пријава.

Дирекцијата за заштита и спасување одржа тридневна обука и вежба на Републичките сили за заштита и спасување и Тимовите за брз одговор

На вежбата која се одржа во Маврово (автокамп) беше тестирано Упатство (Протокол) за постапка и делување со превземање на заштитни мерки за справување со КОВИД-19 на Републичките сили за заштита и спасување, Тимовите за брз одговор и Просторните сили за заштита и спасување, за време на нивно ангажирање во услови на мир и вонредна состојба, …

Дирекцијата за заштита и спасување одржа тридневна обука и вежба на Републичките сили за заштита и спасување и Тимовите за брз одговор Read More »

НЕВЕРОЈАТНО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗРНОВЦИ СИ ИЗГРАДИЛ КАФАНА ДИВОГРАДБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОПШТИНАТА?!?!

Читатели од општина Зрновци не информираат дека градоначалникот на Зрновци, Блаже Станков со синот Мартин Станков изградиле кафана во центарот на општината на диво, особено дивоградба била терасата врз реката. Овој пример потоа го следеле сите кафанции во градот кои исто така градат масовно дивоградби низ општината. Мактел го контактираше градоначалникот Станков кој ни одговори: …

НЕВЕРОЈАТНО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗРНОВЦИ СИ ИЗГРАДИЛ КАФАНА ДИВОГРАДБА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОПШТИНАТА?!?! Read More »

СЕ БАРААТ РАБОТНИЧКИ ЗА НА БРОД, ПОЗИЦИИ ШАНКЕРКИ, КЕЛНЕРКИ И ЧИСТАЧКИ

KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT CRUISE SHIPS JOB OFFERS – NEW CANDIDATES (FEMALES) REQUIRED FOR CELEBRITY CRUISES The breathtaking fleet of Celebrity Cruises is currently in need of FEMALE crew members. Let CELEBRITY CRUISES be the next step of your career, and let Kouzon guide you to them. NEW POSITIONS: – BARTENDER – BAR SERVER – …

СЕ БАРААТ РАБОТНИЧКИ ЗА НА БРОД, ПОЗИЦИИ ШАНКЕРКИ, КЕЛНЕРКИ И ЧИСТАЧКИ Read More »

loading...

Watch anime online for free at 4Anime boku no hero academia 4anime. Lagrange: The Flower of Rin-ne (https://4anime.biz/m/YMV) Episode 12

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free. Watch Minami-ke Betsubara Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Lucky☆Star Episode 24

KissAnime Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/136163813-kissanimemx